Novinky

Jelikož většinu novinek a informací vám přínáším na hlavní stránce jako jednotlivé články, najdete zde jen odkazy na ně, a více se dočtete přímo tam. Zde najdete vždy čerstvé informace o dalším vývoji aplikace DontForget.

• Aplikace je od 20.1.2011 šířena jako freeware, je tedy zcela zdarma

• Více informací o aplikaci DontForget a uživatelský manuál najdete zde..
• Chcete-li diskutovat, vyřešit či nahlásit nějaký problém s aplikací navštivte stránku technické podpory..

20. 1. 2011 – DontForget je freeware!!!

Od tohoto data byl ukončen komerční prodej licencí k této aplikaci a ta bude nadále šířena již výhradně jako freeware, tedy zcela zdarma. To platí jak pro verzi pro Smartphone (od verze 2.70) tak i pro PocketPC (od verze 2.20). Možnost stažení této freeware verze najdete zde.

1. 9. 2010 – Slevnění ceny o 40%

Od prvního září 2010 došlo ke slevnění legální licence k aplikaci DontForget o 40%. Za skvělých 150 kaček tak můžete získat tento software pro vaše PDA. Současně byl ukončen prodej licencí přes MNShop společnosti Mobilnaut s.r.o. a nákup je možný už jen přes Plimus. Více informací o tomto e-obchodě a možnost zakoupení licence najdete zde.

 26. 8. 2010 – DontForget 2.15 pro PocketPC – jen malý bugfix

Odstraněn problém se zablokovaným (needitovatelným) polem časového údaje pro automatický reboot zařízení v případě, že byla vložena špatná hodnota. V předchozí verzi již nebylo možno údaj opravit, jelikož editace byla blokována. Nyní je sice pole označeno červeně (jako že je tam chybný údaj), ale editace je stále možná.
PS: zkušební (trial) doba byla resetována, můžete opět vyzkoušet…

Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

20. 2. 2009 – Spuštěno nové diskuzní fórum k aplikaci DontForget

Bylo spuštěno nové diskuzní forum k aplikaci DontForget.
Nové verze, diskuzi a odezvy na vaše příspěvky či dotazy můžete sledovat prostřednictvím RSS kanálů dostupných u každého diskuzního fóra a být tak rychle a informováni o odpovědích a všech novinkách ohledně aplikace DontForget.

 17. 12. 2008 – DontForget 2.12 pro PocketPC – další malý bugfix

Problém se zobrazením QuickBaru (malé okno se dvěma ikonami, které je zobrazeno když uživatel klikne na ikonu na status baru) odstraněn. V předchozí verzi byl QuickBar zobrazován nesprávně – jako normální fullscreen okno a nikoliv jako tzv. tool-window uprostřed displeje.

Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 + 12. 12. 2008 – DontForget 2.11 pro PocketPC a 2.66 pro Smartphone – důrazně doporučený update

Tento update tentokrát nepřináší nové funkce či možnosti navíc, ale obsahuje jednu důležitou interní úpravu. Doporučuji tímto všem uživatelům tuto verzi nainstalovat. V některých případech (více méně náhodně) se změna konfigurace (nastavení), provedená v programu DontForget Admin, po jeho ukončení neprojevila, protože nebyl korektně ukončen hlavní program DontForget.exe – což je nezbytné pro aplikaci těchto změn nastavení. Jako důsledek se taky mohlo stát (a stávalo), že po startu programu DontForget (automaticky po volbě “Uložit a zavřít”) pak aplikace nefungovala zcela korektně.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 28. 10. 2008 – DontForget 2.10 pro PocketPC – nová verze, nové funkce

Dnes vám chci představit novou verzi určenou uživatelům PocketPC zařízení. Nejen těm, kteří mají s programem na svém zařízení (například Samsung SGH i780 nebo i760 aj.) problémy se správně fungujícími vibracemi či LEDkou. Tato nová verze přináší i další vylepšení formou několika nových možností nastavení, která mohou být pro některé uživatelé nepostradatelná. Více v tomto článku.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 25. 9. 2008 – DontForget 2.65 pro Smartphone

Po nějaké době tu máme novou verzi určenou uživatelům Smartphone zařízení a zejména těm, kteří mají u svého zařízení problémy se správně fungujícími vibracemi či LEDkou. Týká se to například uživatelů zařízení Samsung BlackJack II (SGH-i617) ale i jiných. Kromě toho samozřejmě tato nová verze obsahuje několik interních úprav a změn. Více v tomto článku.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 + 22. 5. 2008 – DontForget 2.03 pro PocketPC a 2.63 pro Smartphone – blikáme a vibrujeme

Tento update nepřináší zatím žádné nové funkce či možnosti navíc, ale obsahuje opět pouze několik interních změn a oprav. Hlavně byl vyřešen problém s nefunkčním blikáním LED-ky a vibracemi u některých zařízení, například HP iPAQ 614c. Více v tomto článku.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 + 29. 4. 2008 – DontForget 2.02 pro PocketPC a 2.62 pro Smartphone – jen interní změny

Tento update pro Smartphone i pro PocketPC nepřináší žádné nové funkce či možnosti ale obsahuje opět pouze několik interních změn. Byl upraven tzv. desktop installer pro instalaci aplikace z PC a zejména pak bylo provedeno několik interních úprav v modulu správy licence. I když na první pohled nejde o inovativní verzi, všem tento update doporučuji, aby se tak vyhnuli případným chybovým stavům.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 11. 4. 2008 – DontForget 2.01 pro PocketPC – jen trocha údržby

Tento update obsahuje pouze několik interních změn zejména v oblasti Logování, které bylo nyní rozšířeno a v případě chyby umožní rychlejší a jednodušší odhalení chyb, většinou již bez nutnosti dalšího zkoumání stavu. Vyskytne-li se chyba a nebo máte-li dojem, že aplikace pracuje nesprávně, zapněte v Adminu volbu “Logování” pomocí volby menu “Volby -> Nápověda -> Logování”. Ukončete Admin a nasimulujte opět chybné chování aplikace. DontForget bude zapisovat údaje o své činnosti do souboru DontForgetLog.txt, který najdete adresáři, kde je DF instalován (např. \Storage Card\Program Files\DontForget) a ten mi poté zašlete e-mailem, jako přílohu k vašemu hlášení o chybě.
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 8. 4. 2008 – DontForget 2.00 pro Windows Mobile PocketPC uvolněn

Po delší době byl ukončen vývoj zcela nové verze tohoto programu určené konečně i pro PocketPC zařízení. I když obě verze (či chcete-li edice) DontForget nabízejí v podstatě identické funkce, interně jsou zcela odlišné. Verze pro PocketPC je postavena na zcela jiném a novém základě tak, aby mohly být využity výhody této sub-platformy a zároveň aplikace byla co nejlépe optimalizována pro nepřetržité (24/7) použítí ? zejména co se týče zatížení CPU a kooperace se systémem řízení napájení (Power Management) OS Windows Mobile. Více se dozvíte zde.

Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 17. 3. 2008 – DontForget 2.61 – jen drobné úpravy

Tento malý update obsahuje několik interních změn a úprav. Například byla modifikována Auto-reboot funkce tak, aby vás eventuální zvuk potvrzovacího dialogu v noci nebudil. Také bylo upraveno hlášení o expiraci resp. vypršení zkušební doby a jako “bonus” – tato verze resetuje zkušení (Trial) dobu, takže můžete produkt zkoušet dalších 15 dní, v případě, že vám již předchozí zkušební doba vypršela.

Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

 6. 3. 2008 – DontForget 2.60 – nová funkce a několik úprav

Nová verze aplikace DontForget pro Smartphone zavádí jednu novou volbu (funkci) a opravuje několik nedostatků hlášených uživateli. Co je nového:
• Přidána volba “Ignorovat Outlook E-maily”. Je-li volba zapnuta, bude DontForget ignorovat všechny nepřečtené e-maily z účtu “Outlook E-mail” (například po synchronizaci s MS Outlook) ale stále bude upozorňovat na nepřečtené e-maily z jiných (běžných) uživatelkých (POP) účtů, které máte nastaveny.
• přepínání do módu Letadlo (vypnutí GSM) bylo upraveno pro lepší kompatibilitu na různých zařízeních
• funkce Auto restart (reboot) byla interně přepracována
• několik dalších interních a kosmetických úprav
Tuto verzi si můžete stáhnout zde.

21. 2. 2008 – Stáhněte si DontForget 2.56

Toto je doporučený update. Opravena byla chyba s nastavením systémové úrovně hlasitosti, jež se projevovala u některých zařízení.
Tuto verzi si můžete jako obvykle stáhnout zde.

20. 2. 2008 – Nová verze k dispozici, DontForget 2.55

Tato verze opravuje některé nedostatky a chyby hlášené uživateli a také zavádí kontrolu počtu LED daného zařízení, což by mělo zamezit problémům s LED signalizací u zařízení, která tuto vlastnost nepodporují, například Samsung BlackJack nebo Motorola Q. Co je tedy nového:
• Funkci “Povolit LED signalizaci” a “Zpomalit blikání LED…” není nyní možno aktivovat u těch zařízení, která nedisponují LEDkou pro GSM signalizaci. U těchto přístrojů tak docházelo k neustálému vibrování byla-li tato funkce zapnuta.
• Modul přehrávání zvuku byl přepracován. Nyní již nedochází k “lupnutí” na konci přehrávaného zvuku upozornění
• Vyřešen problém s hlasitostí zvuku.
Nyní již nedochází k ovlivnění resp. změně nastavené (systémové) úrovně hlasitosti zařízení po přehrání zvuku upozornění.
• Několik dalších interních úprav
Tuto verzi si můžete jako obvykle stáhnout zde.

4. 2. 2008 – DontForget aktualizován na verzi 2.51

Jde jen o menší aktualizaci programu. Jestliže s aplikací nemáte problémy, není důvod abyste instalovali tuto verzi. Co je nového:
• registrační dialog byl upraven pro na šířku orientované displeje
• drobné problémy s registrací opraveny
• opraveno několik drobných chybiček
Tuto verzi si můžete jako obvykle stáhnout zde.

31. 1. 2008 – DontForget 2.50 uvolněn a webové stránky aktualizovány

No sláva. Po několika měsících byla konečně uvolněna finální verze DontForget 2.50. Taky byly aktualizovány webové stránky tak, abyste zde našli všechny informace a popis nových vlastností na jednom místě. Ale tu největší změnu jste jistě již zaznamenali. Nyní již DontForget není distribuován jako freeware. Je celkem jedno jestli tomu budeme říkat careware či donationware. Dlouho jsem hledal lepší způsob a model pro sponzorování nevidomých dětí aby přinášel více a lepší ovoce a toto je ten hlavní důvod, proč již tato aplikace není zadarmo. A samozřejmě, jsou zde i investice do dalšího plánovaného vývoje. Rád bych v brzké budoucnosti rozšířil funkcionalitu, přidal některé nové funkce a možnosti a přitom stále zachoval adekvátní kvalitu a technickou podporu k aplikaci.
Věřím, že to umíte pochopit. A věřím, že pro vás nebude až tak velký problém utratit pár drobných za zakoupení licence a podpořit tak tím i školu pro nevidomé děti.