DontForget 2.65 pro Windows Mobile Smartphone

Po nějaké době tu máme novou verzi určenou uživatelům Smartphone zařízení a zejména těm, kteří mají u svého zařízení problémy se správně fungujícími vibracemi či LEDkou. Týká se to například uživatelů zařízení Samsung BlackJack II (SGH-i617) ale i jiných. Kromě toho samozřejmě tato nová verze obsahuje několik interních úprav a změn.


Pro ty co ještě neví: aplikace DontForget není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí, který už dávno měl být součástí operačního systému Windows Mobile. Chování programu lze zohlednit v určitém profilu, v režimu “Letadlo” či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepnout vaše zařízení do zvoleného profilu, vypnout či zapnout telefonní GSM část (Phone on/off) ve vámi zvoleném čase deaktivace – a to i u zařízení, jež jsou chráněna PINem. Více se můžete dozvědět zde.

Bylo by krásné, kdyby výrobci (OEM) dodržovali standardy a neprznili svá nová zařízení, pod záminkou “naše zařízení je skvělé”, změnami a specialitami, které pak výrobcům software dělají jen vrásky na čele. Jen si představte, kdyby nějaký výrobce automobilů, jen proto, že se chce odlišit, přehodil pedály a místo spojky by byl plyn a místo brzdy zase třeba spojka. Úžasné, nemyslíte? A přesně toto někteří OEM výrobci WM zařízení dělají. A my tvůrci software se pak můžeme akorát tak pos..t. A proto my programátoři máme pořád plno práce a proto i tento update, tato nová verze, spatřila světlo světa – jen kvůli zvůli.

DF
Kromě již míněných inteních úprav přibyla do programu DontForget nyní možnost manuálně upravit “parametry” pro vibrace resp. LEDku u těch zařízení, u kterých jsou problémy. Například již výše zmíněný Samsung BlackJack 2, který bez manuálního zásahu nebude správně resp. vůbec vibrovat, i když je vše v programu nastaveno správně. Tuto možnost nenajdete v klasickém nastavení Admina, ale přímo pod volbou “Zkouška…” (viz obrázek). Zde tedy můžete chování vibrací či LEDky ovlivnit a nastavit patříčný “index”. Po změně vždy můžete přímo vyzkoušet, tlačítkem Otestovat, zda již vibrace fungují a pokud ne, zkusit jiné číslo, jiný index. Jakmile vše funguje, můžete dialog opustit – nastavení je uloženo automaticky. Vzhledem k tomu, že jde o opravdu interní záležitost není toto nastavení lokalizováno a zobrazuje se pouze anglický text.

Aktuální verzi (2.65) můžete jako vždy stahovat ZDE
A já se už nyní těším, co nového mi OEM výrobci příště zase nachystají.

3 komentáře DontForget 2.65 pro Windows Mobile Smartphone

  • Gyd

    Ahoj, jenom technicka, pojem “OEM vyrobce” je stejny nesmysl, jako “CD disky” (coz se u nas po revoluci vyskytovalo na jendom lokalnim hudebnim krame).
    To “M” je totiz vyrobce, takze bud “OEM” anebo “OE vyrobce”.

  • No já to vím, ale jsou dyliny co ne a proto to tak raději napíšu, aby to bylo jasné všem. Ti chytří mě sice budou kamenovat, ale já to vydržím 😉

  • Gyd

    neber to jako mentorovani, jde o vzdelavani tech dylin 🙂

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>