Update aplikace DontForget – blikáme a vibrujeme

Tak tu máme další update určený jak pro Smartphone, tak i pro PocketPC. Nepřináší zatím žádné nové funkce či možnosti navíc, ale obsahuje opět pouze několik interních změn a oprav. Hlavně byl vyřešen problém s nefunkčním blikáním LED-ky a vibracemi u některých zařízení, například HP iPAQ 614c.

U některých zařízení, které mají definovány více než dvě systémové LED-ky (jako už zmíněný iPAQ 614c) nefungovaly korektně vibrace a/nebo i blikání LED diody při upozornění na zmeškanou událost. Pro doplnění jen řeknu, že také “vibrátor” se pro systém WM resp. jeho API tváří jako další LED. Některé fyzické LED diody také nemusí (a často ani nejsou) být dostupné či ovlivnitelné prostřednictvím běžného API, jelikož jsou řízeny na úrovni hardware resp. ovladače, takže například i když vaše zařízení má fyzicky LED-ky dvě, je jedna z nich nepřístupná z klasického WM API a pro aplikace se to tváří, jako by zařízení mělo pouze jednu LED diodu. Samotný vibrační motor je v principu interpretován jako další LED zařízení. Takže, abych to zas tolik nerozváděl, tento update programu DontForget bych doporučil všem uživatelům, kteří se s nefunkčností vibrací či blikání LED-ky potýkají.

Aplikace DontForget není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí pro PocketPC i iSmartphone zařízení, který už dávno měl být součástí operačního systému Windows Mobile. Chování programu lze zohlednit v určitém profilu, v režimu “Letadlo” či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepínat vaše zařízení do zvoleného profilu, vypnout či zapnout telefonní GSM část (Phone on/off) ve vámi zvoleném čase deaktivace atd.

Využít aplikaci DontForget také ale můžete jako prostředek k odstranění některých systémových nedostatků či chyb systému Windows Mobile, jako například při problému s omezenou funkčností blikání LED diody při upozornění z kalendáře na PocketPC zařízeních. Systém se standardně bohužel chová tak, že i když máte nastaveno upozornění LED-kou (oranžové blikání) na “neustále”, tak po vypnutí podsvětlení (dle vašeho nastavení, třeba 2 minuty) blikání ustane a zařízení opět poblikává zeleně jako by se nechumelilo. A podobných příkladů by se našlo více.

df2

Kompletní informace o aplikaci DontForget pro PocketPC i Smartphone najdete zde.
Nejnovější verzi si můžete stáhnout z těchto stránek.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>