DontForget pro Windows Mobile PocketPC uvolněn

Po delší době byl ukončen vývoj zcela nové verze tohoto programu určené konečně i pro PocketPC zařízení. Aplikace DontForget kromě opakovaného připomínání zmeškaných událostí jako jsou třeba SMS, e-maily či ztracené hovory, umí i mnoho dalších a praktických věcí, jako automatizovat chování telefonu, přepínat z/do módu Letadlo (Phone on/off), přepínat zvukové profily či třeba restartovat zařízení v zadaný den a čas.

Aplikace DontForget opravdu není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí, který už dávno měl být součástí operačního systému Windows Mobile. Chování programu lze zohlednit v určitém profilu, v režimu “Letadlo” či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepnout vaše zařízení do zvoleného profilu, vypnout či zapnout telefonní GSM část (Phone on/off) ve vámi zvoleném čase deaktivace – a to i u zařízení, jež jsou chráněna PINem.

Až dosud byla aplikace DontForget primárně vyvíjená pro OS Windows Mobile 5 Smartphone Edition (resp. WM6 Standard). To se však nyní mění a aplikace je k dispozici i pro PocketPC sub-platformu (např. WM6 Professional). Možnosti upozorňování na zmeškané události integrované v PocketPC zařízeních jsou sice o něco lepší než u Smartphone, ale stejně je jejich funkčnost často velice diskutabilní ne-li chabá a pro většinu uživatelů nedostatečná. DontForget tuto trhlinu v operačním systému zaceluje a přidává i mnoho dalších (a postupně přibývajících) možností automatizace zařízení.

DontForget je nyní k dispozici jak pro chytré telefony tzv. Smartphone (WM5 Smartphone edition, WM6 Standard), které nemají dotykový displej a ovládají se nejčastěji pomocí hardwerové klávesnice případně joysticku, tak i pro PocketPC (WM5 PocketPC Phone edition, WM6 Professional) zařízení, která mají dotykový displej a ovládají se hlavně prostřednictvím stylusu (pera) nebo přímo prsty. Tyto Windows Mobile sub-platformy (Smartphone/PocketPC) jsou však navenek a hlavně interně natolik odlišné, že vznikly dvě verze aplikace DontForget tak, aby bylo možno postihnout specifika jednotlivých sub-platforem, například zcela odlišný Power Management (řízení spotřeby) u PocketPC atd. Proto je také důležité, abyste zvolili tu správnou verzi aplikace DontForget. Pokud si nejste jisti zda vlastníte Smartphone či PocketPC, vodítkem vám bude použitý operační systém (viz manuál či specifikace na Internetu).

df2

I když obě verze (či chcete-li edice) DontForget nabízejí v podstatě identické funkce, interně jsou zcela odlišné. Verze pro PocketPC je postavena na zcela jiném a novém základě tak, aby mohly být využity výhody této sub-platformy a zároveň aplikace byla co nejlépe optimalizována pro nepřetržité (24/7) použítí – zejména co se týče zatížení CPU a kooperace se systémem řízení napájení (Power Management) OS Windows Mobile.

Jak už to u těchto zařízení (bohužel) bývá, některé funkce programu jsou závislé na typu zařízení a nemusí na všech WM zařízeních fungovat stejně či správně. Je to dáno zejména rozdíly v implementaci některých (i nízkoúrovňových) rozhraní systému Windows Mobile některými (šílenými) OEM výrobci. Proto si nejdříve aplikaci stáhněte, nainstalujte a pečlivě ověřte, zda splňuje vaše představy a požadavky.

Kompletní informace o aplikaci DontForget pro PocketPC najdete zde.
Tuto novou verzi pro PocketPC ale i pro Smartphone, si jako obvykle můžete stáhnout z těchto stránek.

2 komentáře DontForget pro Windows Mobile PocketPC uvolněn

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>