Poslední komentáře

  No comments.

DontForget 2.10 pro PocketPC – nová verze, nové možnosti

Dnes vám chci představit novou verzi určenou uživatelům PocketPC zařízení. Nejen těm, kteří mají s programem na svém zařízení (například Samsung SGH i780 nebo i760 aj.) problémy se správně fungujícími vibracemi či LEDkou. Tato nová verze přináší i další vylepšení formou několika nových možností nastavení, která mohou být pro některé uživatelé nepostradatelná.


Pro ty co ještě neví: aplikace DontForget není jen jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí, který už dávno měl být součástí operačního systému Windows Mobile, ale také jakýsi automatizer. Chování programu lze zohlednit v určitém profilu, v režimu „Letadlo“ či v nastaveném časovém intervalu. DontForget také umí automaticky přepnout vaše zařízení do zvoleného profilu, vypnout či zapnout telefonní GSM část (Phone on/off) ve vámi zvoleném čase deaktivace – a to i u zařízení, jež jsou chráněna PINem, atd. atd. Více se o této aplikaci pro Windows Mobile můžete dozvědět zde.

DF
Tato nová verze přináší v zásadě 3 novinky, 3 nové možnosti nastavení. Jak už jsem zmínil nedávno ve článku popisujícím novou verzi pro Smartphone zařízení, bylo by krásné, kdyby výrobci (OEM) dodržovali standardy a neprznili svá nová zařízení, pod záminkou „naše zařízení je skvělé“, změnami a specialitami, které pak výrobcům software dělají jen vrásky na čele. Kromě inteních úprav tedy nyní přibyla do programu DontForget pro PocketPC také možnost manuálně upravit „parametry“ pro vibrace resp. LEDku u těch zařízení, u kterých jsou problémy. Například již výše zmíněný Samsung SGH i780, který bez manuálního zásahu nebude správně resp. vůbec vibrovat, i když je vše v programu nastaveno správně. Místo aby LEDka při upozorňování blikala oranžově, poblikává modře a celé zařízení se v tu chvíli zpomalí a systém se tváří, jako by spouštěl nějakou aplikaci apod. To lze napravit právě správným nastavením tzv. indexu pro LED resp. Vibrace. Tuto možnost nenajdete v klasickém nastavení Admina, ale přímo pod volbou „Zkouška…“ (viz obrázek). Zde tedy můžete chování vibrací či LEDky ovlivnit a nastavit patříčný „index“. Po změně vždy můžete přímo vyzkoušet, tlačítkem Otestovat, zda již LED či vibrace fungují a pokud ne, zkusit jiné číslo, jiný index. Jakmile vše funguje, můžete dialog opustit – nastavení je uloženo automaticky. Vzhledem k tomu, že jde o opravdu interní záležitost není toto nastavení lokalizováno a zobrazuje se pouze anglický text.

Další dvě nové funkce již naleznete přímo v jednotlivých záložkách programu DontForget Admin. V prvé řadě jde o možnost „Neupozorňovat je-li zařízení aktivní“. Tato volba je standardně vypnutá. Pokud ji zapnete, DontForget vás již nebude „otravovat“ a upozorňovat na zmeškané události zvukem či vibracemi pokud je zařízení právě používáno tj. displej je plně rozsvícen nebo pouze pohaslý (dimm). Toto může být užitečné například v případech, kdy třeba hrajete hru, právě čtete e-mail na který DF upozornil a nebo máte aktivně spuštěný navigační software atd. V tom případě je upozornění odloženo (není tedy ignorováno) do doby, kdy již zařízení aktivní není včetně zachování nastaveného počtu opakování. Navíc i tak budete o zmeškané události stále informování prostřednictvím LEDky.

df2 df2

Tou další, a dneska poslední, novou možností je volba „Používat funkce úspory energie“. Tato volba je standardně zapnutá. Normálně totiž, když DontForget upozorňuje na zmeškanou událost a zařízení se nachází v režimu BacklightOff tj. displej není plně rozsvícen ale pouze pohaslý (dimmed), je situace vyhodnocena jako „zařízení se již aktivně nepoužívá“ a DontForget přiměje zařízení k úplnému vypnutí displeje (DisplayOff), což později vede k přechodu do režimu Suspend, tedy uspání zařízení. Tento scénář je pro většinu situací zcela v pořádku a může ušetřit trochu energie z vaší baterie. V některých případech ale nemusí být tento princip vhodný a v součinosti s jinými aplikacemi i nepoužitelný. Například když nějaká aplikace, třeba TomTom7, udržuje zařízení právě v módu BacklightOff, DontForget pak během upozorňování displej vypne (viz popis výše) a zařízení se tváří uživateli jako vypnuté resp. uspané. Tuto možnost, tedy vypnutí funkce úspory energie, použijte proto jen v případě, že DontForget vypíná displej vašeho zařízení během upozorňování a toto chování je pro vás nevhodné.

A jako vždy, aktuální verzi (2.10) můžete stahovat zde.

6 komentáře(ů) DontForget 2.10 pro PocketPC – nová verze, nové možnosti

 • Marek

  Podařilo ze Vám někomu najít správnou kombinaci pro Samsung SGH i780?

 • Jako VibrateIndex by mělo fungovat 0 (nula). Pro ověření je nutno mít volbu „Používat vibrace“ v DF Adminu zapnutou. Pokud toto bude fungovat, teprve pak začněte nastavovat LedIndex. LedIndex zkuste 1 a pokud nebude LEDka blikat žlutě/oranžově (jako u běžného oznámení tj. notification) tak zkoušejte další možné čísla postupně od 1 do Max.
  Funkčnost otestujete po každé změně indexu pomocí tlačítka „Otestovat“.
  Snad to pomůže …

 • Marek

  No právě že pokud mám VibrateIndex 0 tak vůbec nevibruje a jen přehrává zvuk. A to mám v defaultu nastaveno vibruj vždy a zvuk je na 0

 • V režimu Test tj. skrze menu Otestovat, je vždy přehráván zvuk na cca. střední hlasitost, takže je normální, že přehrává zvuk. Pokud ale při indexu 0 zařízení nevibruje, je třeba zkusit postupně další indexy, dokud „nenarazíte“ na takový, u něhož zařízení po volbě „Otestovat“ bude vibrovat.

 • Marek

  Tak už fakt nevím – ten Samsung SGH je asi fakt prokletý 🙁
  Když nechám defaultní nastavení (Led index 0 a Vibrate index 10) tak dioda bliká zeleně (nebo spíše svítí – fakt má blikat modře?) a vibruje ale dojde k popisovanému jevu – Samsung téměř úplně zatuhne. Když zkouším jinou konfiguraci tak buď nebliká nebo nevibruje (a to už jsem zkusil i hard reset a novou instalaci).

 • Ne modře, LEDka má blikat (je-li zmeškaná událost) žlutě/oranžově. Prostě tak, jakou barvou bliká když je událost signalizována samotným systémem WM (viz nastavení Settings -> Sounds&Notification).