Update aplikace Meteoservis 1.10 pro Windows Phone

Před chvílí se na Windows Phone Marketplace objevil ke stažení první update Meteoservisu pro WP. A to jak pro verzi plnou, tak update aplikace Meteoservis Lite, která je šířena jako freeware, tedy zdarma. Novinek není mnoho, zato však přináší pro mnohé dosti podstatnou funkcionalitu. Tak jdeme na to…


Meteoservis si od roku 2008, kdy vznikla první verze pro platformu Windows Mobile, získal mnoho příznivců napříč platformami a v současné době ji aktivně využívá více než 40000 uživatelů a získal také řadu nezávislých ocenění. Nedávno byla také představena první verze této aplikace pro moderní platformu Windows Phone. Rád bych vás upozornil na inovované oficiální stránky aplikace Meteoservis, kde najdete kompletní popis aplikace a všechny důležité informace na jednom místě, další tipy a rady, a také si prostřednictvím těchto stránek můžete aplikaci pro Windows Phone či Android stáhnout do mobilu.

Dnešní update se dotýká jak plnohodnotné aplikace Meteoservis, tak i jeho odlehčené freeware verze Meteoservis Lite. Bezplatná Lite verze je určená zejména pro vyzkoušení funkčnosti verze plné a nebo pro zcela nenáročné uživatele, kterým nevadí jistá omezení či nepřítomnost některých funkcí. Nyní, tedy od verze 1.10, je také v této free verzi k dispozici Live-tile, jednoduchá živá dlaždice. Sice s omezeními, takže na pozadí neprobíhají automatické aktualizace a uživatel musí aplikaci alespoň občas spustit, aby se načetla nová data, ale pro základní představu o počasí to stačí.

Meteoservis Meteoservis

V plné verzi, kromě obligátních interních úprav a drobných vylepšení, přibyla nově možnost zobrazení aktuálních informací o srážkách v ČR nebo SR (tj. radarové snímky) na zadní straně živé dlaždice (LiveTile). Tak máte okamžitý přehled o třeba blížících se srážkách přímo na hlavní obrazovce a pro letmý pohled není nutno aplikaci spouštět. Další drobnou opravou je i fakt, že do seznamu podporovaných míst byly přidány Piešťany, které se v první verzi nějak záhadně vytratily. To se týka i Lite verze.

Závěrem bych vás také rád upozornil na nové informace, které byly přidány na oficiální webové stránky, ohledně aplikace Meteoservis a jejího fungování. Nově zde přibyla stránka Časté dotazy a další informace ze zákulisí aplikace, kde najdete odpovědi na často kladené otázky ohl. aplikace a jejího fungování. Příčinou většiny problémů či nespokojeností je totiž ve skutečnosti zejména nedostatek znalostí a informací o dané problematice. Odpovědi na nejčastěji pokládané otázky Vám možná pomohou se v problematice předpovědi počasí více zorientovat a porozumět tak lépe fungování a principům aplikace Meteoservis.

Aktuální verzi aplikace Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím následujících odkazů na Marketplace.

Meteoservis

Meteoservis Lite

Závěrem tedy přeju hodně radosti a užitku z používání aplikace a k dobru přidávám všechny užitečné odkazy:

Homepage
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>