Meteoservis – konečně pořádné počasí pro Windows Phone

Oblíbená a oceněná mobilní aplikace pro předpověď a sledování počasí, kterou v současnosti aktivně využívá přes 40.000 uživatelů v České a Slovenské republice, se dočkala zbrusu nové verze určené pro mladou a perspektivní platformu Windows Phone. Nastal čas zahodit chabé náhražky a začít si užívat pěkného počasí s novým Meteoservisem.


Pro chytrá mobilní zařízení existuje nespočet aplikací, jež poskytují informace o počasí. Většinou se ale prezentují hlavně líbivými ikonkami na hlavní obrazovce a tím výčet „užitných hodnot“ většiny takových aplikací končí. Kvalita předpovědních dat, věrohodnost a přesnost a úplnost prezentované předpovědi počasí je většinou mizerná. A nejenom, že většina takovýchto aplikací čerpá svá data z podivuhodných zdrojů, ale navíc jde o aplikace zahraniční provenience. A nejde ani tak o jazyk, jakým s vámi tyto aplikace komunikují, ale hlavně o poplatnost našim podmínkám v České nebo Slovenské republice.

Zobrazované informace jsou tak většinou povrchní a omezují se na strohou informaci o tom jak zhruba bude přes den a v jakém rozmezí budou denní teploty. To ale nic neříká o tom, jak se počasí bude měnit během dne, což je často, třeba pro plánování venkovních aktivit, velice důležité. Taky se většinou nic nedozvíte o aktuálním průběhu počasí, hlavně o srážkách, které se, třeba už brzo, na vás chystají. Pro plánování výletů či výjezdů je to prostě zcela nedostatečné. Právě proto vznikl Meteoservis určený výhradně Čechům a Slovákům. Nyní můžete mít detailní předpověď i důležité aktuální informace o oblačnosti či srážkách stále u sebe, ve vašem chytrém telefonu s operačním systémem Windows Phone, Google Android či Windows Mobile.

Meteoservis
Meteoservis je tu s vámi už od roku 2008, kdy vznikla první verze pro platformu Windows Mobile. Za tu dobu si získala aplikace mnoho příznivců napříč platformami a v současné době ji aktivně využívá více než 40000 uživatelů a získala řadu nezávislých ocenění. Dneska, takřka přesně po čtyřech letech, vám představuji zcela novou a moderní verzi určenou pro platformu Windows Phone. Před zběžným představením bych vás rád upozornil na inovované oficiální stránky aplikace Meteoservis, kde najdete všechny důležité informace na jednom místě, další tipy a rady, a také si prostřednictvím těchto stránek můžete aplikaci pro Windows Phone či Android stáhnout do svého mobilního zařízení.

Meteoservis 1.00 pro Windows Phone je tady!Meteoservis

Po několika měsících příprav, vývoje a později i testování Beta verze, vám konečně mohu s čistým svědomím předložit nový Meteoservis určený pro tuto perspektivní platformu. Určitě oceníte, že aplikace krásně zapadá do graficky čistého konceptu grafického rozhraní Metro, na jehož základech tato platforma právem buduje svou prestiž. Pečlivě vyladěný je Meteoservis pro Windows Phone i uvnitř, což jako uživatelé sice neuvidíte na první pohled, ale při dlouhodobém používání prostě oceníte.

Meteoservis také dostal nové logo a zamozřejmě také nové možnosti a funkce, které budou i v budoucnu dále přibývat. K dispozici pro vyzkoušení a nebo pro nenáročné uživatele je bezplatná verze s názvem Meteoservis Lite.

Ještě než obrázky z nové verze samy promluví, připomenu v krátkosti hlavní rysy a možnosti aplikace:
• Detailní zobrazení předpovědi. Předpověď počasí je k dispozici v tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se bude počasí měnit v průběhu dne či noci.
• Na rozdíl od většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Meteoservis využívá vlastní webový server, kde se veškerá potřebná data shromažďují, aktualizují, upravují a také optimalizují, čimž se minimalizují datové přenosy.

• Minimální datová náročnost v řádech jednotek kB a tedy velice levný provoz i v případě připojení přes GPRS/EDGE.

• Zobrazuje se množství srážek v daném intervalu, atmosférický tlak a také tzv. pociťovaná teplota (Windchill/HeatIndex).

• Informace o aktuálních srážkách tj. zobrazení radarových dat pro Česko i Slovensko.

• Informace o aktuálním rozložení oblačnosti tj. zobrazení satelitních snímků Evropy.

• Další informace o aktuálním stavu počasí např. synoptická situace, aktuální teploty v ČR a SR, atd…

• Možnost nastavení kompenzace teploty pro vybrané místo
např. pro vyrovnání teplejšího mikroklimatu uvnitř větších měst.

• Skvělé pro plánování výletů, beček a jiných venkovních aktivit.

• Neustálý vývoj a rozšiřování aplikace, oficiální stránky a diskuzní fórum.

• Profesionální zázemí. Aplikaci vyvíjí tým profesionálních vývojářů se zkušeností s meteorologií.

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Lite – verze zdarma
Jak již bylo řečeno, bezplatná Lite verze je určená zejména pro vyzkoušení funkčnosti verze plné a nebo pro zcela nenáročné uživatele, kterým nevadí jistá omezení či nepřítomnost některých funkcí. Například:
• LiveTile (živá dlaždice) s omezením automatických aktualizací na pozadí
• zobrazuje se předpověď pouze na 3 dny dopředu
• při prohlížení radarových či satelitních dat se zobrazuje maximálně 12 snímků
• k dispozici nejsou žádné další informace o aktuálním stavu počasí, pouze radarové a satelitní snímky
• Lite verze není rozšiřována o nové funkce či možnosti, které v budou v plné verzi v budoucnu k dispozici
• neposkytuje se technická podpora při problémech

Aktuální verzi aplikace Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím následujících odkazů na Marketplace.

Meteoservis

Meteoservis Lite

Závěrem tedy přeju hodně radosti a užitku z používání aplikace a k dobru přidávám všechny užitečné odkazy:

Homepage
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

2 komentáře Meteoservis – konečně pořádné počasí pro Windows Phone