Patálie s první pozicí ve vyhledávači Seznam.cz

Nechci, nechci, nechci už být na první pozici ve vyhledávači. Žádné SEO jsem si neobjednal ani sám tak neučinil a přesto. Nechci být první. Je to k vzteku, ale nic s tím neudělám. Jsem první a všichni, kdo zadají často hledanou frázi “klientské centrum UPC”, moji stránku na první pozici vidí. Někteří jen klikají, jiní píšou a stěžují si a nadávají, a ani někdy netuší, že žádné klientské centrum tady vlastně není. Prosííím, já už nechci být první …

Netušil jsem, když jsem před nějakým časem vydal pár článků o mých problémech s UPC a zážitky s jejich “klientským centrem”, že mě Seznam nemilosrdně zařadí na přední pozici ve svém vyhledávači. Po prvním vydaném článku, bylo vše ještě v naprostém pořádku. Seznam si mě zařadil a na prvním místě kralovaly jiné stránky. Jestli to byly přímo stránky UPC, to už vám dneska neřeknu. Každopádně jsem nebyl první. Ale pak jsem vydal další článek s podobnou tématikou a stalo se to. Byl jsem první. A já nechci být první, protože být první znamená být všem na očích. Skvělý SEO výsledek, říkáte si. Ale kdepak, nic takového. Na Seznamu mě podvedli, vyšplouchli a umístili místo správného odkazu na klientské centrum UPC.

seznam.cz

A opravdové zážitky na sebe nenechaly dlouho čekat. Bylo jen otázkou času, kdy se tu objeví někdo, kdo si myslí, že se dostal na ty správné stránky společnosti UPC. Tak třeba pan Průša mi v komentáři píše svoji stížnost a sděluje tak svůj jistě oprávněný požadavek.

Dne 30.11.2007 nám byl nainstalován UPC internet + kabelová televize v Sevastopolské ulici, Kladno. S televizním signálem problém není, ale internet nám do dnešního dne nejde, přes veškeré tel. urgence! žádám o finanční kompenzaci a okamžitou opravu internetu! Dále mě zaráží doba telefonátu, kdy jsem nejdříve spojen s Vaším automatem (tarif již běží) a po 15ti ? 17ti minutách jsem fyzicky spojen s operátorem, což je dalších cca 10minut hovoru! Tento týden jsem volal 3× a přemýšlejte, kolik finančních prostředků mě to stálo za chybu zaviněnou Vaší společností!_ Celý týden musím navštěvovat internetové kavárny, abych mohl pracovat ? opět počítejte mé vynaložené fin. náklady! Zdá se Vám to standartní!!!??? Očekávám od Vás nápravné kroky, děkuji.

Ovšem to nejkurioznější mělo ještě přijít. Druhý den mne, tedy zdánlivé klientské centrum společnosti UPC, kontaktovala opět skrze komentářový formulář nějaká nasupená paní Vorlíčková se zapnutým Caps-Lockem, zjevně symbolizujícím intenzitu jejího projevu, a s interpuncí navyklou ze psaní SMS zpráv.

TAK A TED UZ TOHO MAM DOST NEJDRIVE MI DATE SMLOUVU KDE NENI NAPSANO CISLO SMLOUVY PAK MY NEJDOU KANALY POTOM TO CHCETE ODFAKSOVAT ZACO JA MUSIM PLATIT VASI VINOU A VY MATE TAKOVOU DRZOST ZA SE ANI NEOZVETE MLUVILA JSEM OTOMS JEDNIM ZNAMIM SCHODOU OKOLNOSTI JE TO POLICAJT ABYCH NA VAS PODALA TRESTNI OZNAMENI UZ TOHO MAM OPRAVDU DOST BRALA SJEM SI TI UOC PROTOZE JSEM VAM VERILA DAVAM VAM ULTYMATUM DO ZITRA JINAK PODAVAM TRESTNI OYNAMENI JA MI TO LITO ALE UZ SE TO TAHNE MESIC DOUFAM ZE TŘO VYRESITE A BUDEME SE MOCT VYHNOUT PROBLEMUM S POZDRAVEM VORLICKOVA

Bohužel ultimátum už vypršelo a tak se obávám nejhoršího. Už nikdy nechci být první, už nikdy na první pozici ve vyhledávači. Nějaké trestní oznámení nemám přece zapotřebí a stejně jako paní Vorlíčková doufám, že se problémům vyhneme. Je to jasné? Už, nikdy nechci být první a tak jen tiše doufám, že mě jednou Google na první místo taky nezařadí.
Zatím je to dobré … jsem třetí … a být třetí je fajn.

14 komentářů Patálie s první pozicí ve vyhledávači Seznam.cz

 • Petr

  Chachááá, tak to je maso! A jdu do UPC!
  Zítra mi ho budou instalovat. A tak budu zčerstva informovat o každičkém zaváháni nebohého molocha. Pro jistotu si ještě chvíli ponechám i Wi-Fi.
  Věru jsem zvědav zda se potvrdí byť i jen část z těch věcí, které jsem si přečetl po různých blozích. Bude to zajímavá sonda do nitra internetu, neboť mnoho lidí čte, málo publikuje a ještě většině čtenářů tu správnou stránku nalistuje někdo jiný (Seznam, Google a pár dalších).
  A já se tak nerad nechávám někým manipulovat…

 • Jasan, jdi do toho. Ve své podstatě není UPC špatné, jen by mělo být poněkud profesionálnější a vstřícnější k nebohým uživatelům v nouzi…

 • Piki

  Keď tak pozerám na tie výsledky, nič lichotivé pre klientské centrum UPC (niet nad dobrú hustotu 😉

 • Tak to máš naprostou pravdu, Piki 🙂

 • Aleš Tichý

  To je ještě dobrý, vedu neoficiální, takřka bezvýznamný web Infoportál Oslavanny, návštěvnost cca 150-200 lidí denně. Napsal jsem 10 řádků o tom, že programové spektrum Novacinema se mi nezamlouvá, no zkuste napsat na Seznam Novacinema, kdo bude první. Já. Lidi nečtou anotace vyhledávače, rovnou klikaj na první, byť nesouvisející odkaz, a to je celý.

 • No právě, kopec srandy. Naštěstí Google má zdá se poněkud lepší algoritmus a tak dotyční zřejmě najdou to co hledali. Nicméně hodně lidu českého používá Seznam (já tam nepáchnu co je rok dlouhý) a tak se možná ještě oba máme na co těšit…

 • Ondik

  ee uz jsi prvni i na googlu 🙂

 • Ajaj, tak teď nevím jestli mám slavit a nebo začít brečet 🙂

 • Miroslav Prosecký

  vážně moc povedený článek 😉

 • Miroslav Spáčil

  Prosím nemám a nemůžu vyladit stanici očko,neznám frekvence.Děkuji

 • Nevím, proč je tento dotaz zrovna zde. Ale budiž.
  Jak jsem už psal u jiného článku:
  Jestli si to dobře pamatuju, tak Óčko bylo vyřazeno z analogové nabídky a je již pouze v digitální. Takže jediný způsob jak ji “mít zpět” je přejít na dražší digi-nabídku, co pokud nemusíte nedoporučuju. Ale je to vlastně každého věc.

 • m.drahna

  ctela jse se jen zeptat proc se nam stale seka ten citobox.deje se to kazdou chvili.dekuji

 • Martina

  Tak to je hlína. Takový článeček bych chtěla u sebe na webu superrodina.cz ;-)))) To bychom se pobavili…

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>