Offline: Čin je čin aneb vyvěsit tibetskou vlajku nestačí

Tradici vyvěšování tibetské vlajky zavedl na Praze 6 její tehdejší starosta Pavel Bém ještě v době, kdy by ho ani nenapadlo, že by do těch končin někdy jel a lezl na nějakou horu. My jsme se s pouhým vyvěšením nespokojili a přešli jsme k tvrdší formě nátlaku. Zaměstnanci se k ní demokraticky připojili, zvláště poté, co se jeden z prvních signatářů, finanční ředitel, vyjádřil: “Nedovedu si představit, že bych byl s člověkem, který nesouhlasí, na jedné výplatní listině”.

Čínská ambasáda, která je nedaleko od nás, už začíná panikařit. V prohlášení se mimo jiné uvádí: “Na křiklouny s transparenty jsme si už zvykli. Většinou stačí zavřít okna nebo otočit na Hi-Fi věži Sorry volume více doleva (na čínských licenčních výrobcích se zvuk zesiluje, v souladu s režimem, na druhou stranu). Bojkot restaurací však přímo ohrožuje zájmy čínské ekonomiky na Praze 6”. Tak si to chlapci rozmyslete!

Další příspěvěk z tablogu.
Na začátku byla opuštěná reklamní plocha vedle jednoho baráku v Praze na Letné. Po několika sezeních, debatách, propočtech atd. jsme se rozhodli pro nejjednodušší cestu, tj. černou barvu a křídu. Na tabuli teď umísťujeme výlevy nutící okolojdoucí chodce a v zácpě okolostojící řidiče k zamyšlení.

Zveřejněno se souhlasem autorů.

tablog

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>