Offline: Jak se bloguje bez Internetu

No vida, zdá se, že to jde i bez Internetu, s jehož pomocí dnes skoro každý sepisuje nějaký ten blog či jen snůšku hovadin. Mít blog je dneska totiž v módě. Každý chce mít nějaké to své wéwéwé, kde by mohl veřejnosti prezentovat své názory, ne? I proto mě hned na první pohled upoutal způsob, jakým lze mít, říkeme tomu blog, nebo spíše tablog, i bez Internetu. Prostě přístupný kdykoliv, bydlíte-li v rozumné vzdálenosti, nezávislý na výpadcích elektrické energie …

… nezávislý na vrtoších webhostingových služeb. Bez nutnosti platit za internetové připojení a nedejbože za doménu či hosting webových stránek. Bez nervů s falešnými službami providerů či hostingových společností. A to všechno v pohodě a ve zdraví na čerstvém vzduchu. No řekněte, nezní to prostě ekologicky. A jde to i bez drátů a ani se nemusíte učit PHP nebo rozumět HTML …

Takový tablog (tento výraz nehledejte, sám jsem ho vymyslel jako zkratku pro “table-blog”) má samozřejmě své stinné stránky. Návštěvnost je přímo úměrná počtu čumilů a jejich vzdálenosti z jejich místa bydliště. Velice špatně se propaguje, social networking prakticky není možný, a navíc je vystaven povětrnostním vlivům a škodolibým čtenářům. A jak sami uvidíte, našlo by se těch omezení ještě více. Ale všechny je myslím zcela vyváží kvalita oné myšlenky a jakási peotičnost takového tablogu.

Zveřejněno se souhlasem autorů.

Jak to všechno začalo? Na začátku byla opuštěná reklamní plocha vedle jednoho baráku v Praze na Letné. Po několika sezeních, debatách, propočtech atd. jsme se rozhodli pro nejjednodušší cestu, tj. černou barvu a křídu. Na tabuli teď umísťujeme výlevy nutící okolojdoucí chodce a v zácpě okolostojící řidiče k zamyšlení.

ob ob ob

Mysleli jsme si, že budeme-li offline, bude všecko perfektně chodit a problémům s připojením, s prohlížečem, s rychlostí atd. se můžeme jen smát. Jak tvrdě jsme se střetli s realitou. Našel se nepřítel, který naše sdělení narušuje – déšť. Zatímco svislá plocha je částečně chráněna systémem Big-tree a poškodí ji jen opravdová průtž mračen, pro vodorovnou část byl včerejší déšť katastrofou. Nyní hledáme řešení jelikož návrh na zastřešení chodníku, čtyř pruhů vozovky a tramvajového pásu, se na městké části nesetkal s pochopením.
tablog

I když hlavním posláním je předávat poselství o stavu unie, lidstva, ekologie a dalších odvětví, svou dúležitou úlohu hraje náš tablog i jako informátor (rekněme takový lakmusový papírek) o situaci a hustotě provozu na Letné.
tablog

Offline blog, nebo jak já teď říkám tablog se vyjadřuje k aktuálním tématům naší doby a nezastaví se před ničím, co by mohl způsobem sobě vlastním ironizovat a tím vás nabádat k ostražitosti a přemýšlení nad skutečným stavem věcí.

tablog
A teď si děti zazpíváme …

tablog

Soutěž s hezkými děvčaty opět nezklamala, i když byla nejzábavnější část, volná disciplína, vyřazena. Náhrada, tj. promenáda s divokým zvířetem, měla také své kouzlo. Děvčata byla jistě potěšena, když místo elegantní chůze povlávala za gepardem nebo se prala se škrtičem. Což teprve, když se na podiu měla objevit “se svým ptákem v ruce”.

tablog

Takže bděte a zůstaňte offline …

2 komentáře Offline: Jak se bloguje bez Internetu

  • Neva

    Jééé, to je fakt dobrý nápad, já mám teda vlastně taky doma svůj E-blog, bo sem koupila moji mladé malou tabuli s křídama a hubkou, kde ji píšu – vynes koš!!!

  • Takže to je takový tvůj domácí privátní miniblog 🙂