Poslední komentáře

    No comments.

Nové MDA Compact a Vario – převlečený HTC Diamond a Raphael

T-Mobile a HTC včera na mezinárodní tiskové konferenci v Mnichově představili novou generaci inovativních zařízení řady MDA: nový MDA Compact IV, což není nic jiného než převlečený HTC Diamond. T-Mobile bude v Evropě nabízet nejnovějšího člena úspěšné rodiny MDA s exkluzivním designem od července 2008. MDA Vario IV bude dostupné během třetího čtvrtletí 2008.

MDA Compact IV je díky novému 3D animovanému uživatelskému rozhraní vysoce komfortním zařízením. Špičkový velký VGA dotykový displej (640×480 pixelů) významně usnadňuje využívání operačního systému Windows Mobile 6.1 stejně jako služeb T-Mobile: například Mých5 nebo internetu v mobilu web’n’walk. Inovativní PDA telefon s exkluzivním designem T-Mobile disponuje integrovanou podporou technologií pro vysokorychlostní internetovou komunikaci prostřednictvím web’n’walk HSDPA a HSUPA s rychlostmi až 7,2 Mbit/s a WiFi. Integrovaný GPS modul pak umožňuje mobilní navigaci. Mezi další špičkové funkce patří 3,2 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a 4 GB interní paměti.

MDA Vario-Compact IV
Jinými slovy HTC Touch Diamond převlečený do růžových šatiček. Bohužel specifikace uvádějí jen 128 MB (HTC Diamond má normálně 192 MB RAM). Jestli jde o záměrné ochuzení pro zákazníky T-Mobile a nebo o chybu soudruhů z NDR, kteří připravovali leták se specifikacemi, se již brzy dozvíme. Pro mnohé však bude zřejmě zajímavější druhé zmiňované zařízení. Model MDA Vario IV, označovaný také jako HTC Raphael (kódové jméno), o němž jsem psal už nedávno, ale pak chcípnul pes a po uvedení Diamonda bylo ticho po pěšině. V některých specifikacích je také označován jako HTC Touch Pro a bude velice kvalitní náhradou úspěšného HTC TyTN II (Kaiser).

MDA Vario IV – organizér na cesty. E-maily, kontakty, data: od druhé poloviny léta 2008 zajistí MDA Vario IV od T-Mobile ještě větší pohodlí pro mobilní kancelář. Zvláštním rysem je velká výsuvná plnohodnotná QWERTY klávesnice. Obdobně jako u PC nabízí 5 řad kláves, čímž se stává nejlepší klávesnicí u mobilních zařízení. Nové MDA Vario IV nabízí samozřejmě pohodlný přístup k mobilnímu internetu přes web’n’walk s využitím HSDPA technologie s rychlostmi až 7,2 Mbit/s. Ve výbavě nechybí video a audio přehrávač, 3,2 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením stejně nebo integrovaný GPS modul.

Tak to bude zřejmě podzimní pecka tohoto roku. A možná i nečekaný protivník modelu Xperia X1, který se zřejmě objeví až koncem roku. A jako bombónek přidávám, že MDA Vario IV bude disponovat nevídanými 256 MB paměti RAM a slotem pro miniSD karty (MDA Compact IV má jen pevných 4 GB). Obě tato zařízení disponují rychlým procesorem Qualcomm 528 MHz. Kompletní technickou specifikaci a další informace najdete v tomto originálním článku serveru Mobilnaut.

3 komentáře(ů) Nové MDA Compact a Vario – převlečený HTC Diamond a Raphael

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>