Poslední komentáře

    No comments.

HTC Touch Diamond a Raphael – spekulace o ideálu

Jsou to zatím stále jen spekulace, ale už zítra bude celý svět vědět, co se pod pokličkou u HTC uvařilo nového. Že půjde o nové a skvěle vybavené Windows Mobile komunikátory je již téměř jisté. Něco se už profláklo, ale jak to bývá, vždy je tu něco čím nás HTC může překvapit. Jen doufám, že v pozitivním slova smyslu.

A z dosavadních zpráv je taky celkem zřejmé, že poté, co HTC oznámilo, že model Diamond bude pro letošní rok jeho hlavním koněm, osud prvního zařízení s OS Android je, zdá se, nejistý. Ostatně, osvědčená platforma Windows Mobile je přeci jen sázka na jistotu, než riskování v područí Google giganta s nejistým výsledkem. Ale operační systém Android není náplní tohoto článku, bavme se o nových, připravovaných modelech, sic jde stále jen o spekulace.

HTC Diamond
Zdá se, že HTC vyslyšelo nářky některých a rozhodlo se zacpat jim hubu novými Windows Mobile komunikátory s VGA displeji. Sice mi nějak uniká význam takového rozlišení na relativně malém 2,8“ displeji, ale pokrok nezastavíš. Z těch několika profláklých fotek a technických detailů je patrné, že půjde vlastně o nástupce modelu HTC Touch Cruise resp. Kaiser. HTC Diamond by měla být stylovka s imitací diamantového brusu na zadní straně krytu. HTC Raphael, jako nástupce Kaisera, zřejmě nabídne hardwerovou výsuvnou klávesnici. Obě zařízení se pyšní velice kompaktními rozměry, zejména pak tloušťkou, která je v případě Diamondu menší než 11 milimetrů.

Nebudeme teď nijak dopodrobna rozebírat parametry těchto strojů, jelikož by to opět byla jen spekulace. Nicméně jejich výbava bude skvělá. Rychlý a kvalitní chipset a procesor 528 MHz, 128 MB paměti RAM, GPS, FM rádio. Než ale bude specifikace oficiálně známa, je tu několik ale. Tím prvním je udávaná kapacita baterie. 900 mAh zda se býti poněkud málo na takovéto zařízení s VGA displejem – leda že by pánové zapracovali na snížené spotřebě. Model Diamond má také disponovat 4 GB integrované paměti a některé zdroje spekulují o tom, že v tom případě nebude již zařízení disponovat slotem pro paměťové karty. Většina specifikací microSD slot uvádí, ale jak to opravdu bude ukáže až blízká budoucnost.

Šestý květen tak možná bude „Den D“ pro pana Horace Luke, který stojí ve vedení inovátorského týmu HTC. Horace Luke přešel k HTC v listopadu roku 2006 a předtím pracoval u Microsoftu na připravovaném systému Windows Mobile 7 (Windows Mobile Photon). Předtím ještě pracoval jako specialista u firmy Nike. Zda svůj talent naplno využil při vývoji nových HTC přístrojů budeme moci již brzy posoudit sami. Už zítra, šestého května, nám HTC předvede nové přístroje a inovace na poli technologie TouchFLO (HTC Manila). Máme se na co těšit?

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>