Meteoservis WM 1.60 – inovovaný vzhled a další vylepšení

Podzimní nová verze dnes už celkem známé, populární a free ‘rosničky’ pro Windows Mobile zařízení přichází s několika změnami a vylepšeními. Kromě již obligátních oprav drobných nedostatků přidává funkci automatického informování o nových verzích aplikace a také lehce inovovaný a vylepšený vzhled. Nově jsou již ‘od výroby’ k dispozici dvě různé barevné varianty uživatelského prostředí.


Pro ty, kdo netuší co Meteoservis WM je, je zde odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikace pro Windows Mobile vše dozvědět a taky si ji stáhnout. Ostatní nechť čtou klidně dál …

Meteoservis slaví 1. narozeniny
Superprogram
Zanedlouho už tomu bude rok od okamžiku, kdy byla uvolněna první veřejná verze Meteoservisu pro Windows Mobile zařízení. Od té doby prošla aplikace slušným vývojem, i když jsem osobně doufal, že na další vylepšení mi zbude více času. I přesto si tato freeware aplikace, poskytující detailní předpověď i aktuální informace o vývoji počasí, našla více než 3000 českých či slovenských uživatelů a Meteoservis WM byl redakcí internetového portálu Palmserver.cz oceněn jako nejlepší freeware program za rok 2008. A více než 70 uživatelů věnovalo svůj dobrovolný příspěvek, někteří 50 nebo 100, a jiní i více než 200 korun. Každopádně všem, bez rozdílu, ještě jednou děkuji a jsem rád, že se komunita spokojených uživatelů Meteoservisu stále jen rozrůstá a věřím, že i v budoucnu vám bude Meteoservis k užitku.

Nová verze 1.55 pro Smartphone (WM Standard)
Většina dnešních novinek se vlastně týká jen PocketPC verze, tedy zařízení s dotykovým displejem, ale nová verze vyšla také pro majitele klasických Smartphone zařízení. Nicméně prakticky jedinou změnou je interní úprava mechanismu pro automatické stahování radarových dat, o níž se můžete dočíst níže, v popisu pro PocketPC verzi. Vzhledem k tomu, že se do budoucna předpokládá jen minimum změn ve Smartphone verzi, neobsahuje tato ani avizovanou funkci automatického informování o nových verzích. Ze stejného důvodu byla platnost verze 1.55 pro Smartphone nastavena až do roku 2015. Důvodem je také předpokládané sloučení Smartphone a PocketPC edice v chystaném OS Windows Mobile 7.

Verze 1.60 pro PocketPC – funkce informace o nových verzích atd.
Úvodem jen zběžně zmíním, že byl upraven mechanismus pro automatické stahování radarových dat. V některých případech totiž docházelo k problémům při jejich stahování v případě, že byly povoleny tzv. kompletní aktualizace radarových snímků tj. každých 30 minut. Problém se projevoval občasným nestažením snímku ze serveru i když byla nová data dostupná – což je nyní opraveno.

Prakticky jedinou novinkou z oblasti nových funkcí je automatické informování o nových verzích aplikace Meteoservis WM. Obdobu této funkce jistě znáte z mnoha jiných programů. Aplikace vás tedy bude sama a automaticky informovat o tom, že je k dispozici novější verze – jakmile to zjistí. Jak vidíte na obrázcích níže, informace je zobrazena formou informačního dialogu. Poté vás, až do vydání další a novější verze, již nebude více otravovat a je jen na vás, zda si novou verzi stáhnete a instalujete, či nikoliv (i z důvodu bezpečnosti není automatické stažení a instalace do přístroje podporováno). Informaci o tom, zda je (či nikoliv) k dispozici novější verze najdete vždy v informačním okně “O aplikaci…” přístupném z menu aplikace.

Meteoservis Meteoservis

A teď z jiného soudku. Jistě jste zaregistrovali, že ve verzi 1.50 přibyl k aplikaci i tzv. Online servis, jehož hlavním posláním je rozšířit množství informací o aktuálním stavu počasí a jeho vývoji v nejbližším období. Ten je přístupný jak z menu aplikace, tak i po kliknutí na obrázek z radaru (na druhém panelu). Tato vlastnost nemusí všem vyhovovat a někteří by ji rádi zablokovali. Zde je tedy návod jak to provést.
Je to jednoduché. Pomocí libovolného editoru WM registru jděte na HKEY_CURRENT_USER\Software\SoftImage\Meteoservis a zde (pokud již není) vytvořte novou hodnotu typu DWORD s názvem DisableOnlineServiceByTouch
a nastavte ji na 1. Nastavením na 0 tuto vlastnost opět povolíte.

Inovovaný vzhled a 2 barevné varianty
Zřejmě největší změnou viditelnou na první pohled je podzimní facelift grafického rozhraní aplikace. Hned po spuštění si jistě všimnete změněných ikon (nastavení i aktualizace) i tlačítek na spodní liště. Jistě, nejde o žádné převratné změny, ale celkový vzhled je nyní takový “hladší” a zvláště u VGA verze také ostřejší a čistší a věřím, že se vám tento inovovaný vzhled bude líbit ještě více než ten původní.
Současně s touto lehkou změnou designu je možno od této verze vybírat ze dvou oficiálních vzhledů aplikace. K dispozici je klasický, do modra laděný, vzhled a dále pak černý, který jistě přivítají uživatelé podobně laděných témat či TouchFlo 2D/3D rozhraní. A samozřejmě stále je tu již známá možnost upravit si prostředí zcela podle svého.

Klasická modrá verze
Meteoservis Meteoservis

Moderní černá verze
Meteoservis Meteoservis

Nový Meteoservis WM 1.60 můžete stahovat ze stránek produktu.

1 komentář Meteoservis WM 1.60 – inovovaný vzhled a další vylepšení