Meteoservis WM 1.50 – více informací o počasí

Nová verze vaší oblíbené rosničky pro Windows Mobile zařízení opravuje několik drobných nedostatků, ale zejména přichází s doplňkovou funkcí, nebo chcete-li službou, nazvanou Meteoservis Online. Přístup k této službě najdete přímo v aplikaci pod položkou “Online servis” a jejím hlavním posláním je rozšířit množství informací o aktuálním stavu počasí a jeho vývoji v nejbližším období.


Pro ty, kdo zatím netuší co Meteoservis WM je, přidávám odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikace pro Windows Mobile vše dozvědět a taky si ji stáhnout.

I když se šušká a tak nějak i já sám jsem původně předpokládal, že v této době se už bude pilně pracovat na zcela nové verzi (2.0), opak je bohužel pravdou a nová verze je zatím jen na papíře. Rozšiřovat stávající aplikaci je naopak zase příliš pracné a “nemotorné” a ani se mi do toho nechce, jelikož by to přineslo jenom problémy. Na druhou stranu jsem chtěl dostupné meteo informace poněkud rozšířit a navíc v létě a v čase dovolených se dodatečné informace o počasí budou jistě hodit. Výsledkem je online služba nazvaná Meteoservis Online na jejimž základě bude již brzy spuštěna také služba Meteoservis Mobile, určená pro všechny mobilní telefony s integrovaným prohlížečem webu, třeba vaši Nokii nebo iPhone. Ale teď už pojďme na novinky v nové verzi s označením 1.50.

Náprava drobných nedostatků
Chybička se vždycky vloudí a tak ani tato verze není vyjímkou a přináší opravu několika drobných problémů. Některých jste si možná ani nevšimli, některým jsem se pokusil předejít včasnou úpravou v této nové verzi. Snad tou nejvýznamnější opravou je problém s umístěním ovládací tlačítkové lišty, které v případě použití vlastního skinu nefungovalo správně a lišta se zobrazovala na nesprávném místě. Nyní by už vše mělo fungovat jak má.

Meteoservis Online – více online informací o počasí
Jak jsem již výše zmínil, k dispozici vám nyní je tzv. Online servis, nazvaný Meteoservis Online, což jsou speciálně upravené stránky dostupné z aplikace Meteoservis WM, které nabízejí přístup ke všem podstatným údajům a informacím, které pro zjištění aktuálního stavu a vývoje počasí v nejbližším období potřebujete. Samozřejmě je vše optimalizováno na co nejmenší velikost přenášených dat a také pro rozměr vašeho displeje.

Meteoservis Meteoservis
Meteoservis Meteoservis

Momentálně na stránkách Meteoservisu Online najdete tyto informace: slovní popis aktuální a synoptické situace včetně slovní předpovědi na nejbližší období, výstrahy na bouřky a jiné význačné jevy SkyWarn, animaci radarových snímků, aktuální blesková data (trasování bouřek), radarové snímky Slovenska a Německa, animaci satelitních snímků v infračerveném spektru, (mnou) komentovanou předpověď na další období jak ji najdete na stránkách kompletního Meteoservisu nebo na hlavní straně a také předpovědní grafy (meteogramy) GFS pro následující období. Samozřejmě se nebráním ani budoucí změně ve struktuře těchto stránek ani vašim požadavkům na odkazy na další informace, které byste tam rádi viděli.

Meteoservis Online je přístupný zvolením položky “Online servis” z menu a zobrazí se také po “ťuknutí” do obrázku radarových dat na druhém panelu. Stránky se, po vašem potrvrzení přístupu, načtou a zobrazí v novém okně. Pro zobrazení těchto dat je použita standardní komponenta systému Windows Mobile, takže pokud vám například nebude správně fungovat zobrazování obrázků, ukončete Meteoservis (volba Možnosti -> Ukončit aplikaci) a poté vše nastavte v aplikaci Internet Explorer (např. zapněte volbu “Show Pictures”). Toto se netýká uživatelů Smartphone verze, kde je přístup k Meteoservisu Online realizován přímo spuštěním (standardního) prohlížeče, jelikož systémová komponenta je totálně zparchantělá a její smysluplné využití je skoro nemožné – proto je pro zobrazení přímo použitý tzv. default browser.
Věřím, že si tuto online službu, jako doplněk všech už existujících informací Meteoservisu WM, oblíbíte.

Nový Meteoservis WM 1.50 můžete stahovat ze stránek produktu.

Vydána opravná verze 1.51
Úkolem této opravné verze je napravit problémy se zobrazováním spodní lišty u různých “nestandardních” rozlišení, jako například 320×320 px atp., které vznikly po programových úpravách ve verzi 1.50. Součástí instalace je nyní několik dalších skin souborů pro různá rozlišení. Více informací a žádost o pomoc s testováním najdete ZDE.

A závěrem ještě jeden malý bonbónek. Na následujících obrázcích vidíte, jak může Meteoservis WM vypadat na hlavní obrazovce (Today) vašeho PDA v případě, že máte instalován nový OS Windows Mobile 6.5 a používáte standardní “Windows default” today-plugin (známý taky jako CHome nebo Titanium).
Titanium Titanium

Samotná aplikace Meteoservis WM export pro tento plugin již podporuje, ale pro plné využití je nutno upravit i záznamy v registru atd., což zatím aplikace automaticky neumí. V případě vašeho většího zájmu o tento plugin pro WM 6.5 jsem ale ochoten o tom uvažovat a plnou podporu dopracovat. Dejte mi vědět v komentářích u tohoto článku (níže).

26 komentářů Meteoservis WM 1.50 – více informací o počasí

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>