Meteoservis WM 1.04 – dočasné řešení pro 240 pixelů

Dnešní, tak trochu neplánovaný, update aplikace Meteoservis WM je adresován jen uživatelům PocketPC zařízení. A to zejména těm, jejichž zařízení má displej o výšce pouhých 240 pixelů. Tedy například 240×240 u Palm Treo 750 nebo i 320×240 (QVGA Landscape). Opraveny ale byly i některé jiné nedostatky a hlášené chybičky.


Displeje s výškou 240 pixelů – dočasné řešení
Meteoservis
Jak možná víte, u těchto rozlišení (tj. například 240×240 nebo 320×240) se nezobrazovala spodní část s navigačními tlačítky a aplikaci tak nebylo možno na těchto zařízeních prakticky provozovat. A jelikož je takových uživatelů zřejmě dost, soudě dle ohlasů, rozhodl jsem se ještě před dokončením plné podpory všech rozličných rozlišení (definice skinu) dát k dispozici, řekněme, meziverzi, která tento nepříjemný problém částečně řeší. Řeší do té míry, že je možno na takovýchto zařízeních Meteoservis provozovat i když zobrazení není dokonalé. Jak vidíte na obrázcích, zobrazení je v ose Y komprimováno tak, aby se smrsklo z původních 320 pixelů na oněch 240. U QVGA Landscape displeje není navíc zcela využita šířka displeje tj. 320 pixelů.
Meteoservis
Berte to ale, prosím, opravdu jen jako dočasné řešení. Do doby, než bude k dispozici kompletní podpora všech rozlišení a definice skinu (zřejmě až začátkem příštího roku). Stejně tak není zatím zcela ideální ani zobrazení Today pluginu, které je koncipováno na šířku 240 pixelů.

Jak jsem již zmiňoval ve článku popisujícím předchozí verzi, objevily se problémy i u některých zařízení (např. Samsung SGH-i780) s displejem 320×320 pixelů a rozdílným DPI (96 versus 128). Proto vlastníky takovýchto “problematických” přístrojů prosím, aby se ozvali, nebudou-li schopni sami po-experimentovat s definicí skinu. Ten je nyní definován soubory s příponou “.skin” a najdete je ve složce “\Skin” pro jednotlivá (speciální) rozlišení např. “240×240.skin” (pro rozlišení, jež nemají .skin soubor se používá stávající způsob rozbrazení). Majitelé těchto strojů nechť zkusí ručně vytvořit soubor s definicí skinu s názvem “320×320.skin” – například kopií z existujícího “320×240.skin” – a zaexperimentujte s nastavením DPI tj. s položkami “Screen@DPI@W” a “Screen@DPI@H”. Omlouvám se, že nedávám k dispozici nějaký popis těchto souborů atd., ale jde zatím o mezi-verzi a finální podoba se může od té současné lišit.

Today plugin a kontextová tlačítka
Tato verze také řeší problém s kontextovými tlačítky v souvislosti s aktivním pluginem na obrazovce Dnes (Today). Já, jelikož namám zařízení, které tyto kontextové klávesy má, jsem tento problém neodhalil, ale uživatelé, jejichž zařízení nimi disponuje (např. HTC TyTn II aka Kaiser) ano. Nyní už by mělo být vše v pořádku a ovládání by mělo fungovat nejen dotykem na displeji, ale i pomocí těchto kláves.

Nezapomeňte
Před provedením aktualizace programu (updatu) si vždy zazálohujte soubor “meteoservis.dat”, který obsahuje vámi změněné informace o použitých či změněných lokacích. Po provedené aktualizaci programu (provádí se stejně jako prvotní instalace viz výše) soubor zkopírujte zpět (pokud nebude doporučeno jinak). Před instalací nové verze programu nezapomeňte vždy zcela ukončit aplikaci volbou z menu Nastavení -> Ukončit aplikaci.
Pokud používáte modul obrazovky Dnes (Today plugin) je nutno pro korektní aktualizaci novou verzí udělat ještě následující: v dialogu Nastavení -> Systémové nejdříve vypněte volbu “Povolit modul obrazovky Dnes” a zvolte Uložit. Poté opětovně otevřete tento dialog a modul obrazovky Dnes zapněte. Tím dojde také k aktualizaci programové komponenty Today pluginu.

Vše potřebné o Meteoservisu ‘WM’ a včetně stažení najdete na na oficiální stránce.

10 komentářů Meteoservis WM 1.04 – dočasné řešení pro 240 pixelů

 • Marek

  Jak tedy na to u Samsungu SGH i780?
  Jelikož jsem jeden z oněch “šťastlivců” s problematickým rozlišením 320×320 (autor již ví ;- ) ) tak jsem zkoušel poslední verzi….
  Dal jsem ji na kartu, ve složce skin smazal všechny “*.skin” kromě “240×240.skin”. Problém je, že ačkoli měním hodnoty ?Screen@DPI@W? a ?Screen@DPI@H? jakkoli, pořád nevidím spodní lištu 🙁

 • Marek

  Doplnění
  Soubor jsem samozřejmě přejmenoval na “320×320.skin” a ze zouflaství zkusil i měnit “Screen@Width” a “Screen@Height” ale nic…

 • Ahoj zkus prosím tyto varianty:
  1:
  Screen@Width = 320
  Screen@Height = 320
  Screen@DPI@W = 96
  Screen@DPI@H = 96
  Screen@AutoScale = 1

  2:
  Screen@Width = 320
  Screen@Height = 320
  Screen@DPI@W = 96
  Screen@DPI@H = 128
  Screen@AutoScale = 1

  3:
  Screen@Width = 320
  Screen@Height = 320
  Screen@DPI@W = 128
  Screen@DPI@H = 128
  Screen@AutoScale = 1

  4:
  Screen@Width = 320
  Screen@Height = 240
  Screen@DPI@W = 128
  Screen@DPI@H = 96
  Screen@AutoScale = 1

 • Ještě jedna důležitá věc.
  Před odzkoušením nového skinu tj. změny atp. je vždy nutno aplikaci zcela ukončit volbou z menu “Nastavení -> Ukončit aplikaci” jinak se změny se neprojeví.

 • Marek

  No jo ale jak ukoncit aplikaci korektne kdyz nevidim ovladaci tlacitka? Klik na logo pocasi vpravo nahore nestaci? Takze jen soft-reset?

 • Mno, chápu, to je drobný problém. Takže buď onen soft-reset, ale předtím se přesvěčit, jestli není náhodou Meteoservis spouštěn po startu viz adresář \Windows\StartUp (nebo Po spuštění) a soubor Meteoservis.lnk. Pokud tam ten soubor je, tak ho jednoduše smaž.
  Druhou možností je ukončit proces (běží na pozadí, tedy jako je vidět mezi procesy a ne mezi aplikacemi) Meteoservis.exe pomocí nějakého správce úloh, který to umí.

 • Marek

  Tak jsem vyzkoušel všechny varianty a hlásím:
  Při použití prvých dvou konfigurací se ukáže dole navíc 2,5 řádku ale tlačítka nikde. Při použití varianty 3 a 4 žádná změna.

  Abych ověřil že někde nedělám botu, popis postupu:
  Nakopíruju složku Meteoservis na kartu do \Storage Card\Program Files
  Smažu 240×240.skin, 240×320.skin a 320×240.skin přejmenuju na 320×320.skin
  Skin 320×320.skin pak otevřu v poznámkovém, bloku a změním ony doporučené pasáže dle vzoru
  Spustím Meteoservis a pokud se změna neprojevila, ukončím aplikaci kliknutím na logo vpravo nahoře a poté ukončím Meteoservis.exe pomocí správce úloh a vyzkouším další konfiguraci

 • Marek

  Ještě doplnění
  Zkoušel jsem taky Screen@DPI@W = 96 snížit na nižší hodnotu ale nepomohlo.

 • Potřeboval bych vidět, jak to vypadá. Myslím teď stav “se ukáže dole navíc 2,5 řádku ale tlačítka nikde”. Můžeš mi poslat nějaký screenshot?

  A dále zjistit údaje z registru tvého zařízení hodnoty:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Display\GPE\LogicalPixelsX a
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Display\GPE\LogicalPixelsY

  a dále pak
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Display\Primary\CxScreen a
  HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\Display\Primary\CyScreen

 • Takže tady je funkční nastavení pro 320×320 pixelů při 128 DPI (Samsung SGH i780 a zřejmě i Palm Treo Pro).

  Screen@Width = 320
  Screen@Height = 240
  Screen@DPI@W = 96
  Screen@DPI@H = 128
  Screen@AutoScale = 1

  Jelikož bez funkčních tlačítek nelze aplikaci zcela ukončit volbou z menu “Nastavení -> Ukončit aplikaci” je nutno patřičný skin soubor (tedy “320×320.skin”) upravit a poté restartovat zařízení (soft-reset).

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>