Meteoservis WM 1.03 Update – podpora pro VGA a další změny

První verze se ani moc neohřála a už tu máme první update, novou verzi jak pro PocketPC tak pro Smartphone. O Meteoservis byl pár hodin po uveřejnění takový zájem, že mne to skoro až zaskočilo. Proboha, lidi, já musím i vydělávat. Ale budiž, pro klid vás, vlastníků WM zařízení s VGA displejem, kterých začíná být celkem dost, našlo se sice přechodné, ale solidné řešení a Meteoservis je nyní na VGA displejích o mnoho použitelnější.


Nastavení míst
Meteoservis

Než se dostaneme k nové verzi tak bych se rád ještě jednou vrátil k jednomu problematickému bodu a tím je nastavení míst. A to zejména proto, že s tím mělo či má relativně dost lidí problémy. Ujišťuju všechny, že nastavení funguje, jen je třeba se na něj dívat poněkud odlišně – pochopit filozofii. Takže to snad z následujících bodů bude jasnější:
• Volba lokace tj. místa, pro které se bude zobrazovat předpověď se provádí na panelu číslo 3 viz obrázek (nikoliv tedy v menu Nastavení -> Místa). Zde si ze seznamu míst (položka “Místo:”) vyberete vaši lokaci. Označeno je vždy aktuálně používané místo, tedy to, které jste předtím vybrali. V tomto okně není možno nastavení vybraného místa změnit.
• Ke správě míst (jejich přejmenování + nastavení kompenzace teploty) slouží dialog Nastavení -> Místa. S nastavením se vždy začíná výběrem ICAO kódu místa v horním rozbalovacím seznamu (označeno zde není aktuálně používané místo ale prostě to první v seznamu míst). Zde vyberete to místo (dle ICAO kódu), které chcete upravovat. Poté můžete místo přejmenovat či nastavit kompenzaci a stiskem “Uložit změnu” změnu potvrdíte. A dále můžete pokračovat s jiným místem (ICAO) a/nebo ukončit dialog stiskem Konec.
Tak snad to teď bude jasnější.

Něco málo o Today plug-inu
Aktuální verze neumožňuje měnit obsah a zobrazení předpovědi na Today pluginu. Vždy jsou tedy zobrazeny 4 předpovědi po 3 hodinách tj. na 12 hodin dopředu. Možnost úprav a změn přibude v budoucnu jakmile se mi podaří dokončit plánované změny v modulu zobrazení a také podporu pro libovolné rozlišení. Pro správný běh a fungování pluginu je nutné, aby aplikace Meteoservis běžela (na pozadí). Pokud vám z jakéhokoliv důvodu nefunguje “aktivace” pluginu z dialogu Systémové nastavení, zkuste to prostě ručně. Každopádně ale musí být volba “Povolit modul obrazovky Dnes” zapnutá (zkuste třeba vypnout a pak zas zapnout). Tato volba kopíruje do \Windows adresáře potřebné soubory. Ve verzi 1.03 by měl již být plugin správně zobrazován i u VGA displejů. Jediné dostupné nastavení je změna výšky pluginu na obrazovce Dnes v pixelech. Zatím není toto nastavení dostupné v programu, ale lze jej, v případě potřeby, udělat ručně v registrech Windows zde: “HKEY_CURRENT_USER\Software\SoftImage\Meteoservis\Today\Height.

A teď k nové verzi Meteoservis 1.03

Obecně tato verze obsahuje několik více-méně interních úprav a změn a taky opravy drobných nedostatků, které jste diskutovali v kometářích na oficiální stránce Meteoservisu WM. Nově je zde tedy například potvrzení o uložení změny v nastavení místa. Opraven by měl být také problém se systémovým dialogem resp. s tím, že na některých zařízeních se systémový adresář StartUp jmenuje “Po spuštění”. Opraveno bylo několik dalších chybiček a byly přidány některé “zajišťovačky” aby se dal lépe zjistit původce závady. U Smartphone verze by měl být nyní o něco lépe vyřešen návrat z panelu číslo 3 na předchozí. Fungovat by nyní měly spolehlivě klávesy 1 i 4 i když je fokus na seznamu míst apod.

Tou zřejmě nejpodstatnější změnou, kterou mnozí vyhlížejí, je uzpůsobení pro VGA displeje. Tato verze by tedy již měla na VGA zařízeních bez problémů fungovat a zobrazovat se správně (včetně Today plug-inu). Zatím se jedná jen o jakýsi mezi-stupeň k plnohodnotné VGA verzi, ale plně funkční. Nyní totiž dochází jen k jakémusi systémovému přepočítání GUI prvků. Použity jsou stále stejné ikony (stejné rozlišení jako u QVGA) ale jsou systémem “roztaženy”. Také proto se mohou zdát poněkud kostrbaté. Finální tvar bude samozřejmě jiný, ještě lepší, ale to až v některé příští verzi, jakmile se mi podaří dokončit plánované změny v modulu zobrazení a také podporu pro libovolné rozlišení vč. skinovatelnosti. Poté bude i možno např. u VGA verze použít větší a dokonalejší ikony atd. Věřím ale, že i tak budete spokojeni. Problém se správným zobrazením by tak nyní měli mít jen ti, jejichž displej má méně než 320 pixelů na výšku (např. rozlišení 240×240 a nebo 240×320 atd.). Ti musí počkat až bude podpora pro všechna rozlišení a skinovatelnost kompletní. Taky se objevily problémy u zařízení (např. Samsung SGH-i780) s displejem 320×320 pixelů. Jak jsem ale zjistil (viz např. zde či zde), jedná se o zařízení specifické problémy s rozdílným DPI u displejů. Finální řešení tedy přinese až již zmiňovaná skinovatelnost v některé z dalších verzí.

Nezapomeňte
Před provedením aktualizace programu (updatu) si vždy zazálohujte soubor “meteoservis.dat”, který obsahuje vámi změněné informace o použitých lokacích. Po provedené aktualizaci programu soubor zkopírujte zpět (pokud nebude doporučeno jinak). Před instalací nové verze programu nezapomeňte vždy zcela ukončit aplikaci volbou z menu Nastavení -> Ukončit aplikaci.

Vše potřebné o Meteoservisu ‘WM’ a včetně stažení najdete na na oficiální stránce.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>