Malá předpremiéra komunikátoru E-Ten Glofiish X800

I když na premiéru a konečné uvedení do prodeje tohoto přístroje s VGA displejem, WiFi a GPS, stále ještě čekáme, koluje předprodukčních vzorků po světě několik. A tak se již dnes můžeme kochat živými obrázky a prvními informacemi o tomto komunikátoru, na který někteří již netrpělivě čekají. Ve Francii se zřejmě začne prodávat koncem října za cenu kolem 630 Euro (17.000,- Kč). A u nás? Kdo ví …

Pokud se nestane nic převratného, tak bude Glofiish X800 prvním PDA s podporou 3G/3G+ a VGA displejem a integrovaným GPS s chipsetem SiRFStar III. Technické parametry se postupně vykrystalizovaly do zřejmě finální podoby, a tak se již zřejmě nic nezmění na tom, že bude osazen rychlým procesorem Samsung taktovaným na 500 MHz. Bohužel se ale asi nezmění ani fakt, že bude disponovat pouze 64 MB uživatelské paměti RAM, což je na dnešní dobu, a takové zařízení vůbec, už prostě málo. Ale co se dá dělat, tak to je asi vždy. Prvotní nadšení po představení modelu brzo uvadne, když vyplavou “drobnosti”, které přístroj zase trochu degradují. Ostatně podobně jako u modelu HTC Polaris, který měl disponovat VGA displejem s uhlopříčkou 3,5”, ale poslední spekulace hovoří o degradaci na 2,8” displej QVGA, což čekatele rozhodně nepotěší.

Ale pojďme k E-Tenu X800. Francouzský distibutor Partelec dal na malou chvíli tento připravovaný model k dispozici redakci Mobinaute.com, která neváhala, přístroj otestovala a pořídila několik fotografií tohoto modelu. Všechny obrázky v tomto článku jsou převzaty právě ze serveru Mobinaute.com. Celou “recenzi”, vládnete-li cizími jazyky, si můžete přečíst buď ve francouštině nebo v angličtině.Porovnání s jinými přístroji na trhu. Například s HTC TyTN II (Kaiser), APPLE iPhone a nakonec s Glofiish X500+.A nyní pár obrázků ze programové výbavy tj. nadstandard ke klasickému WM verze 6.


Podle všeho se již brzy tohoto stroje dočkáme i u nás, ale přiznám se, že pro mne osobně není zase až tak horkým favoritem. Celkově se mi ani design Glofiishů moc nelíbí a raději bych šáhnul po nějakém modelu od HTC. Teda až bude “ten správný” k dispozici. O zřejmě neslavném konci (ještě před začátkem) modelu Polaris jsem se zmínil v úvodu. A jiná VGA alternativa (pro ty, kdo VGA preferují) zatím prostě není v dohledu. Příznivce modelů s integrovanou klávesnicí ale můžu potěšit. Objevila se zpráva, že se již brzy objeví model E-TEN Glofiish M800 (dříve uváděný jako M900), který bude parametrově stejný jako X800 ale bude disponovat vysouvací klávesnicí. Tak jaký si vyberete?

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>