Poslední komentáře

    No comments.

E-Ten Glofiish X800 opět překvapuje

Možná také patříte mezi ty, kdož s napětím čekají na nový nabušený PocketPC E-Ten X800 s VGA dotykovým displejem, který by se měl na trhu objevit na sklonku léta 2007. Už nyní se ale objevily další doplňující informace a tak vám přináším aktualizované technické parametry, které jsou ještě „nabušenější“ a taky si můžete již nyní stáhnout anglický manuál k této nové hračce. Tento skvěle vybavený model X800 bude určitě silným protihráčem pro jiné majoritní výrobce jako je HTC, například pro připravovaný model HTC Polaris, na který se velice těším.

O tomto připravovaném PPC jsem psal již nedávno. V článku najdete i základní technické údaje a také spoustu fotografií tohoto modelu – pak se ale vraťte zpátky, mám pro vás totiž další potěšující zprávy a informace. Jak zveřejnil server mobinaute.com, společnost E-Ten upřesnila hardwerové parametry tohoto stroje s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional. Glofiish X800 je aktuálně prvním PDA s podporou 3G/3G+ a VGA displejem a integrovaným GPS s chipsetem SiRFStar III. Teda pokud přijde na trh dříve než HTC Polaris, který má podobné parametry a jeho nástup se předpokládá na podzim 2007.

Již dříve stanovena cena (MSRP) 850–900 dolarů zůstala nezměněna, ale předpokládám že tzv. street-price bude jako vždy o něco nižší. Stejně tak zachováno zůstalo WiFi 802.11b/g, EDGE i Bluetooth 2.0 s EDR. Co se ale změnilo, a to k lepšímu, jsou technické parametry, zejména rychlost procesoru. Toto jsou pravděpodobně finální technická data a parametry tohoto zařízení:

x800specs

Jak sami vidíte, X800 bude osazen rychlejším procesorem Samsung taktovaným na 500 MHz oproti avizovaným 400 MHz. Zvětšena byla také paměť flash ROM z původních 128 na nových 256 MB. RAM zůstala na hodnotě 64 MB, stejně jako ostatní parametry. Oproti předchozím informacím pocházejíí tyto z již uvolněné specifikace v rámci certifikačního procesu FCC (Federal Communications Commission) a tudíž lze předpokládat, že budou i finální. Prostřednictvím stránek FCC si také můžete stáhnout i kompletní anglický manuál k X800.
Nó, vypadá to slibně, nemyslíte ?

4 komentáře(ů) E-Ten Glofiish X800 opět překvapuje

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>