HTC Touch Cruise – recenze taiwanského skvostu

HTC Touch Cruise (Polaris) je takový brácha super komunikátoru HTC TyTN II (Kaiser). Oba mají velice podobné hardwerové specifikace, Wifi, GPS (i A-GSP v případě Cruise) i procesor. Ale HTC Touch Cruise nemá hardwerovou klávesnici nýbrž TouchFLO rozhraní a specální navigační kolečko tzv. Navigation Wheel. I když se ještě neprodává (bude tomu již brzy) určitě nepřehlédněte první recenzi tohoto skvostu se spoustou všeříkajících fotografií.

Pravda, první recenze nevznikla u nás, ale připravili ji “kolegové” ze serveru coolsmartphone.com, a je tedy v jazyce anglickém. Pár postřehů z této recenze vám ale přesto přináším. Celá recenze je prošpikovaná fotografiemi a ty naštěstí překlad nepotřebují.

Cruise
Při porovnání s HTC Artemis, z něhož designově HTC Touch Cruise vychází, zjistíme, že Cruise má pod displejem jen čtyři klávesy, zelené a červené tlačítko, aktivace GPS a internetového prohlížeče. Řekněte sbohem klávese Windows i oběma kontexovým klávesám (softkeys). Design bez nich je tak nyní takový čistý, nemyslíte.
O tomto zařízení si můžete více přečíst v tomto mém článku, kde najdete i technické specifikace. Pokud jste čekali u Polarise VGA displej, je možná QVGA u Cruise pro vás trochu zklamáním. Nicméně nic se nejí tak horké a možná byste měli něco vědět.

HTC Touch Cruise bude zřejmě dodáván již s prohlížečem Opera (skvělé!!!), HTC Home screen a také s aplikací HTC Album, což je mnohem lepší a podstatně rychlejší náhrada za Microsoftí “Pictures and Videos”. Prodej se očekává do 14 dnů za předpokládanou cenu kolem 15-16 tisíc korun (549 Euro ve Francii).

A teď šupky hupky, zde je slibovaná recenze se spoustou obrázků a fotografií.

18 komentářů HTC Touch Cruise – recenze taiwanského skvostu

 • rausch

  netusite nekdo, jak velke to umi delat video a jak je to s kvalitou? muze si to clovek dat s klidem do bundy kdyz jde na lyze jako jakykoli jiny mobil? diky.

 • No, je samozřejmě o něco větší (hlavně širší) než běžný mobil, takže i kapsa bude muset být adekvátní. Nicméně je to asi možné. Co se týče videa: ukázkové video zatím není. Z manuálu čtu:
  H.263 (.3gp) a MPEG-4 (.mp4)
  CIF (352 x 288)
  Large (320 x 240)
  Medium (176 x 144)
  Small (128 x 96)

 • rausch

  diky za reakci…velikost neni zas tak dulezita, o tolik vetsi to neni. spis me jde o kvalitu, jestli to neni rozvrzany plat na ktery clovek musi davat pozor…treba kovovy iphone – o ten bych se nebal…

 • wuk

  mám problém se stažením příloh u HTC polaris, poradíte mi někdo, neukládají se ani se nozobrazují na účtu. díky moc

 • pepik

  Dobry den chtel bych se zeptat jak se na htc touch cruise zapne touch flo zapolim stim prosim o s srtucny navod dekuji pepa.

 • TouchFLO je standardně zapnuté. Stačí přejet palcem od znaku HTC směrem nahoru do prostředka dipleje a aktivuje se např. tzv. TouchCube (kostka) atd. Nevím v čem je problém …

 • paták

  Jak se na něm zprovozní čeština? (koupeno u Vodafonu)

 • To jsou ale otázky. Vodafone to neví a manuál neexistuje? No určitě tam bude nějaká lokalizace, ale netuším od koho, asi od Sunnysoftu.
  Nicméně je nutno, pokud je zařízení v angličtině, v Nastavení nastavit češtinu.
  To mi neříkej, že Vodafone ti prodal Cruise bez zprovozněné češtiny? Pokud ano, jdi tam a reklamuj.

 • paták

  Teprve ho chci koupit od někoho kdo ho koupil u Vodafonu a prodává ho, protože na něm neumí spustit ani češtinu (je pro něj složitý a vrací se k Nokii), tak jsem se pro jistotu ptal jestli je možné, že tam ta lokalizace není a jestli se dá případně doupradovat.

 • paták

  A co říkáš tomuhle?: Erkil: no záleží od koho toho Cruise budeš mít, sunnysoft k přístroji s češtinou dodá i seriove číslo, takžes novou romkou nainstaluješ jen počeštění a máš ji tam. Pokud bys měl Crusie od Vodafonu, tak o češtinu příjdeš protože vodafon ti to číslo neposkytne…
  Jestli ji tam nemá, tak se fakt nedá nahrát znovu?

 • Martin

  Koupil jsem HTC Cruise z internetového obchodu. Již mi přišel. Je na něm uvedeno, že je lokalizován pro CZ trh. Ale nevím jak na češtinu? Dá se někde stáhnout a instalovat?

 • Nejlepší bude navštívit forum na ce4you (http://www.ce4you.cz/forums/view_forum.asp?f=108) a pozeptat se tam.

 • Lemming

  S češtinou je to následovný… po 1. spuštění se začne instalovat windows atd. pak jsem dostal na výběr jazyk CZ a ENG

 • závodčí

  Mohl by ni prosím někdo poradit,kam uložit zvuk,který pak chci použít na upozornění.Na zvuky vyzvánění jsem přišel,ale na to upozornění ne. Díky

 • Já to mám normálně v MyDocuments, ať už na zařízení a nebo na StorageCard.

 • indianhawk

  mozte mi poradit ako mam na nete sledovat video ked mi to pise ze potebujem get adobe flash player a nejde mi to stiahnut do pda?

 • indianhawk

  a kde najdem java hry na htc?

 • Joe Schanzes

  zvuk se musí uložit přímo do systémové složky windows nebo do složky my ringtones pak se to zobrazí v nastavení vyzvánění

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>