Poslední komentáře

    No comments.

E-Ten uvádí nové stroje: Glofiish M750 and M810

Společnost E-Ten Information Systems oznámila uvedení dvou nových Windows Mobile zařízení, Glofiish M810 a M750, první ze série PocketPC zaměřených na mobilní zábavu a komunikaci. Z pohledu technické specifikace zde ale nejsou patrné žádné významné změny oproti předchozím Glofiish zařízením např. staršímu M700, takže to bude zřejmě takový klasický marketingový tah.

M750 M810
Pohled na technické specifikace opravdu nic převratného neříká. Obě zařízení, M750 i M810 jsou osazeny procesorem Samsung S3C2442 500MHz, disponují quad-band GSM/GPRS/EDGE konektivitou, 802.11b/g Wi-Fi modulem, mají Bluetooth 2.0 + EDR, a také GPS (SiRFstar III) navigaci. Dále 2.0 megapixelový foťák s autofokusem a vysunovací QWERTY klávesnici. Všemu vévodí 2.8″ QVGA dotykový displej a uvnitř tepe operační systém Windows Mobile 6 Professional. Jen M810-ka jako bonus přidává UMTS/HSDPA konektivitu. A to nejhorší nakonec, obě zařízení opět přicházejí s tak velmi kritizovanými a pouhými 64 MB paměti RAM. Informaci přinesl i server Mobilnaut.

Oba stroje by měly být dostupné na trhu již během 2 až 3 týdnů. Jestli si ale své příznivce tato nová zařízení najdou, netuším. Ostatně, kdo by už dneska chtěl jen QVGA a hlavně jen 64 MB paměti, zvláště po zkušenostech z předchozích modelů. Osobně s QVGA displejem žádný problém nemám a u 2,8“ displeje mi přijde toto rozlišení dostatečné a adekvátní (resp. VGA jako zbytečné). Ale oněch 64 MB paměti, ze kterých vám ve finále zbude prachbídně málo, je ostuda.
Ne díky, nechci.

3 komentáře(ů) E-Ten uvádí nové stroje: Glofiish M750 and M810

  • Tomáš Kubec

    Těch kritizovaných 64 MB RAM je jen u modelů s VGA displejem ;-)U modelů s QVGA je 64 MB RAM dostačujících. Sám používám dvě HTC a dva E-TENy s QVGA displejem a 64 MB RAM a nikdy paměť nechyběla.

  • Díky za poznámku. Já, to chápu, ale paměti není nikdy dost a 128 MB považuje dnes už většina lidí za standard. A i když není tento nedostatek tak markantní u QVGA strojů, může někdy i zde více paměti chybět. I když přiznávám, že snad jen ve vyjímečných případech a u velmi náročných aplikací a uživatelů.

  • ruda

    koupil jsem glofiis m750.poradi nekdo jak jse dostat k navigaci tak aby fungovala?a jak spustit natahnute hry.rudolf.konvicny@seznam.dik

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>