Poslední komentáře

  No comments.

E-Ten Glofiish X800: jak aktivovat servisní menu a další triky

Možná taky patříte k (snad) šťastným majitelům tohoto PocketPC s VGA displejem. Jako každé zařízení s Windows Mobile na palubě, je také tento přístroj možno „optimalizovat“ různými zásahy do systémového registru a vylepšit či ovlivnit tak jeho chování či výkon. Pár takových triků, použitelných i na jiných WM zařízeních, vám dneska přináším a jako bonus přidávám i informaci o tom, jak aktivovat skryté tzv. servisní menu na tomto stroji.

I když některé recenze a ohlasy uživatelů zní přinejmenším rozčarovaně, zejména vzhledem k nedostatku paměti RAM, určitě je a nebo se najde dost uživatelů, pro které bude tento přístroj dostatečným nástrojem pro jejich práci. Nic ale nebrání tomu, aby si i majitelé tohoto kousku přizpůsobili toto PocketPC pomocí tzv. tweaků tj. zásahů do systémového registru, kterými lze upravit chování systému či zabudovaných aplikací a nebo i zlepšit či zrychlit jeho činnost.

Pro aplikaci těchto triků budete samozřejmě potřebovat nějaký editor registru pro Windows Mobile zařízení. Můžete klidně použít takový, který spustíte přímo na vašem PocketPC. Já ale spíše doporučuji využít nějaký desktopový editor, který spustíte na svém PC a ten pak prostřednictvím ActiveSync přistupuje k registru WM zařízení. Jako perfektní volbu vám nabízím třeba výborný CeRegEditor, který je zcela zdarma a disponuje spoustou pokročilých funkcí. Navíc s jeho pomocí můžete vytvořit i „image“ celého registru vašeho WM zařízení nebo si zazálohovat jen určitou větev ještě předtím, než se do následujících úprav a experimentů pustíte. Toto vám rozhodně a důrazně doporučuji.

Na následující odkazované stránce najdete hned v prvním přispěvku spoustu triků. Většina z nich je jistě aplikovatelná i na jiná PocketPC zařízení, jiná jsou zřejmě specifická pro stroje E-Ten. Mezi jinými tu najdete jak: zrušit animaci menu, zobrazit datum a čas v tittle-baru, zrychlit spolupráci s ActiveSync atd. atd. Stránku s tipy najdete zde. Ale nezapomeňte si před úpravami provést zálohu původních hodnot. Ať už výše zmíněným programem CeRegEditor a nebo si je poznamenejte jinak, ale rozhodně to udělejte.

A teď ten slíbený bonus v podobě návodu na aktivaci servisního menu pro E-Ten X800. Původní stránka již bohužel neexistuje, takže vás na ni neodkážu, návod ale mám. Jestli je to tím, že to byla tajná informace, kterou si E-Ten nepřál zveřejnit nevím, ale co naplat, tady to je. Jak tedy na to? Stačí prý současně stisknout tlačítka/klávesy Zapnout + Reset + Foťák, pak uvolnit tlačítko Zapnout i Reset, ale stále držet stisklé tlačítko Foťák (anglicky z originálu: Power + Reset + Camera, then release Power and Reset, but keep on holding Camera button). To je vše, ale pamatujte, veškeré úpravy a triky provádíte na vlastní nebezpečí. Tím vás nechci odradit, jen upozornit na možnost evt. ztráty dat. A proto zálohovat, zálohovat a zase zálohovat …

4 komentáře(ů) E-Ten Glofiish X800: jak aktivovat servisní menu a další triky

 • Evžen

  Mám problém. Po hard-resetu program instaluje až do :instaling…(18/27) ,SPB Mobile Shell a dál nejde. I po opakovaném hard-resetu se situace stále opakuje.
  Díky za radu.

 • cubatekk

  poznamka k servisnímu menu: nelze v něm nic opravovat, jen otestovat funkčnost HW komponentů v zařízení!

 • jaroush

  Prosíííííím o pomoc, flashoval jsem svou x800 z WM 6.1 verze 1.54 od Panota na Wm 6.5, v průběhu flashovani se pda vyplo, po resetu se zobrazí pouze cerna orazovka a nic, kdyz se pokusim o flash zpet na wm 6.1 jakoukoliv verzi tak se dostanu po hlasku USB downloader is not conneted yet, nevi nekdo co s tím?

 • plevel

  vidis ja se snazim celej den preinstalovat celou X800 a usb downloader skonci na „waiting for download“ a treba i po 4 hodinach se nedeje dal vubec nic.. lidi nekupujte si tuhle sracku jmenem X800! je to zabugovany az to boli…

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>