Poslední komentáře

  No comments.

Dva roky blogerem – je to moc, málo a nebo moc málo?

Světe div se. Jsou to už dva roky od chvíle, kdy jsem se jako totální bloger amatér, trotl a neznalec vrhnul do vod publikování na Internetu, tedy blogování. Tak si myslím, že trocha nostalgie a ohlédnutí se za onou dobou, strávenou psaním příspěvků pro vás, je zcela na místě.

Ne, nebojte, nebudu tu brečet, že mi to zabírá plno času, krade drahocenné okamžiky a ani spílat nad tím, že mnohé jiné internetové plátky jsou úspěšnější a navštěvovanější i když já svému psaní věnuju daleko více času, svůj intelekt, šarm a dělím se s vámi o své osobní zkušenosti a poznatky, a plním roli vašeho vzdělavatele atd. atd. To opravdu nebudu, jelikož to ani není pravda. Teda alespoň z části.

Ve svém článečku vydaném k prvnímu výročí jsem si posteskl, že vlastně nevím co a jestli vůbec jít dál, že bych s tím snad raději seknul. Dnes ne, nebojte, i když vaši podporu si rád poslechnu. Těch slov není nikdy dost a pomůžou v době, kdy člověk přemýšlí, zda to všechno kvůli „několika čtenářům“ stojí vlastně za to, třeba okrádat svou milovanou rodinu o někdy až příliš drahocený čas. Takže díky.

Nevím kdy přesně se to stalo, ale pokud si vzpomínám, bylo to někdy na podzim minulého roku, kdy se najednou začala nějak rapidněji zvyšovat návštěvnost. Jestli to byl výsledek nového projektu MykoMapy, který je tento rok zatím u ledu (bo času je fakt málo)? A nebo nějaké temné síly SEO, které katapultovaly mé stránky na vyšší pozice vyhledávačů jak například tuto (1, 2, 3) sadu šílených článků (a hlavně diskuzí) o klientském centru UPC? Ale možná dnes již velice hojně navštěvovaný Meteoservis, tedy komplexní informace o počasí? Nevím, to opravdu nevím, možná tak nějak všechno dohromady. A to samozřejmě potěší, protože nic nenasere víc, než když váš článek, který chystáte a píšete třeba 5 dní, zapadne v zapomnění a najde se jen pár fandů, kteří ho přečtou a ještě míň těch, komu se opravdu líbí. Ale takový je život.

stats

stats
Jak je patrno, návštěvníci, příchozí z různých vyhledávačů, hlavně tedy Google a Seznam, tvoří cirka jednu třetinu. Někdy samozřejmě o něco více a jindy zase méně. Takže stále ještě převažují návštěvníci, kteří se sem dostali (nebo dostávají) z odkazovaných stránek a podobně.

stats

stats

Jak vidno, letos si na čtenáře stěžovat opravdu nemohu a tak se pokorně vrátím k tématu naznačeném v titulku. Jsou dva roky blogování už dost? Jsou, otázka je jestli „už“ dost. Jistě dost na to, aby se člověk v branži trochu zorientoval a zabydlel, našel si své čtenáře i odpůrce. Bohužel asi málo na to, aby byl tak dobrý, aby byla jeho pozice blíže pomyslnému vrcholu – tedy pokud mu o to jde. Je to celkem dost dlouhá doba na to, abyste poznali, kolik času vám publikování ukradne a taky dost času na to, abyste zjistili, že nejen návštěvníky webu je člověk živ. Dost času na to, aby váš počáteční nekompromisní élán vystřídalo střídmé uvažování i o jiných životních hodnotách a činnostech. Dost dlouhá doba na to, abyste si zkusili, jaké to blogování vlastně je a zároveň dost dlouhá na to, abyste jednoduše vše najednou zahodili a řekli si dost. Dost času na to si najít na blogování grif, tedy způsob, jak to vše dělat s minimem ztráty času.

Takže shrnuto a podtrženo, dva roky je kurňa dost dlouhá doba na to, abyste si přestali namlouvat že ovládnete Internet a svinsky dost času na to si uvědomit, že je to jen a jen zábava či koníček, který ani trochu nestojí za to, abyste kvůli němu vysedávali do noci u počítače a vaše manželka musela vedle v pokuji masturbovat (v tom lepším případě). Tož, to je vše, co k tomu mohu říct. A teď zpátky k číslům.

Mluvili jsme už o návštěvnosti a ruku v ruce s ní samozřejmě stoupal i zisk z reklam, což je již nyní výhradně AdSense. Jako vždy, jsou dny chudé, kdy se vám v kasičce povaluje jen pár desítek centů, a dny na úrodu bohaté, kdy vám na účtu přistane třeba i deset dolarů. Ale o těch pár dolarech to přece není, je to jen jakési přilepšení a v případě mého Magazínu navíc přilepšení škole pro nevidomé v Opavě. Je mi jasné, že když teď neprozradím kolik to tedy za ten minulý rok bylo dolarů budete docela nasraní, tak tedy dobře. Sakra, ale víte, že se to nesmí zveřejňovat … a nesmíme ani naznačovat. Dobře tedy, dobře: bylo to něco málo přes X dolarů. Za X dosaďte rok, tedy letopočet, kdy se Go-Cučimikada stává 104. japonským císařem, Leonardo da Vinci sestavil hygrometr a bylo vydáno tzv. Vladislavské zřízení zemské. Tak už víte? Je to moc a nebo málo?

6 komentáře(ů) Dva roky blogerem – je to moc, málo a nebo moc málo?

 • Gyd

  Vydelky z AdSense se mohou publikovat, nesmi se publikovat click rate a dalsi, pokud me neklame pamet

 • Možná, ale jistota je kulomet 😉

 • Piki

  Gratulujem k výdrži a prajem dobrý pracovný tlak do ďalších 365 dní.

  Pekne si tie štatistiky rozobral, zaujal ma ten pomer vyhľadávače k odkazovačom. U mňa je to presne naopak, čo ma neteší, lebo v SK priestore je to dosť monopolná záležitosť. Inak, nedoplnil by si trochu tie štatistiky v duchu http://chod.sk/aabi7

 • Dík za podporu. I když pro následujících 365 dní tuším, že tolik času jako dosud mít nebudu, neb jsou i jiné aktivity, které ho taky spolknou pěkný kus a navíc, mám pocit, že bych se jim měl přeci jenom věnovat o něco více než dosud.

 • Neva

  Hujere, ale si mi zamotal hlavu a trochu jsi to asi zašmodrchal, páč jsem našla, že Go-Kašiwabara byl synem císaře Go-Cučimikada, po jehož smrti se stal 104. japonským císařem, v roce 1500.

  Jinak Ti mohu říct, že jsem Tě objevila opravdu díky nešťastnému UPC. Navíc je pro mne PC technika doživotní nepochopitelnou záležitostí, tudíž bych takový magazín ani nehledala. Ale líbí se mi právě to, že si tu může najít něco zábavného každý návštěvník. Dva roky ještě nejsou moc dlouhá doba, ještě je stále co vylepšovat, měnit, nebo přisunovat. Takže, držím palce do dalších novinek i s tím, že teď už, coby bloger odborník, se můžeš věnovat více i své milé rodině. Kura, aby se ta Tvoja roba něnašla jakehosyk ineho amanta…hahaha…hodně zdaru!

 • Ahoj Nevo. Tvoje odpověď, tj. rok 1500 je správná 😉
  A mimochodem, už nějak dlouho od tebe nic do placu nepřišlo, takže až něco fajnoveho bude, tak se isto ozvi.

  PS. Moja robka si ineho amanta něbudže hledač, bo je rada, že ma takeho cvoka jako ja, co ji navaři a s pracum pomože. Tož aspoň si to myslim, ale kery vi, co se ji v tej lebeni honi … 🙂

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>