DontForget 2.50 pro Windows Mobile Smartphone uvolněn

Aplikace DontForget, je jednoduše použitelný a plně konfigurovatelný připomínač všech zmeškaných událostí pro zařízení s operačním systémem Windows Mobile. DontForget toho ale umí mnohem víc. Nyní, po několika měsících, byla konečně uvolněna finální verze DontForget 2.50, která disponuje mnoha možnostmi pro řízení upozorňování i chodu vašeho chytrého telefonu.

Nyní již konečně byla finálně dokončena a uvolněna verze 2.50, která přináší mnohá vylepšení a inovace. Ale vývoj se nazastaví. Už nyní se připravuje plnohodnotná verze pro PocketPC zařízení (WM5 Phone resp. WM6 Professional) a v šuplíku leží spousta dalších vylepšení a inovací pro příští verze. Jde jak o relativně drobné úpravy či zdokonalení, ale i o zcela nové funkce, které si vyžádají delší čas. Ty však posunou DontForget o stupínek výše a umožní uživatelům mít plnou kontrolu například nad vyzváněcími profily či automatizovat chování celého zařízení podle zadaných kritérií. Prioritou dne je nyní plnohodnotná PPC verze ale tyto další inovace budou zaváděny postupně v dalších verzích. Ve stručnosti shrňme nyní klíčové vlastnosti této aplikace.

DontForget je aplikace, která vás opakovaně upozorní zvukem, vibracemi, informačním oknem nebo blikáním LEDky na všemožné zmeškané události a vy tak už nikdy nepřehlédnete urgentní SMS či MMS zprávu, e-mail či důležitý hovor. Ale není to jen rozšíření toho, co už dávno mělo být přímou součástí operačního systému. DontForget toho umí mnohem víc. Můžete ovlivnit různé parametry upozorňování, zohlednit chování v určitém profilu, v režimu Letadlo či v nastaveném časovém intervalu. Například tak v nočních hodinách můžete upozorňování zakázat a vyhnout se tak nemilému probuzení. DontForget také může automaticky přepínat vaše zařízení do zvoleného profilu, do módu Letadlo nebo zařízení zcela vypnout ve vámi zvoleném čase deaktivace upozorňování. Dále vám aplikace nabízí možnost ovlivnit standardní blikání informační LED diody (indikace GSM signálu), změnit rychlost tohoto blikání či jej zcela vypnout.

df2
Klíčové vlastnosti
• velký výběr monitorovaných událostí (SMS, MMS, zmeškané hovory, upomínky, e-maily, hlasové zprávy)
• nastavení a výběr zvuku upozornění (5 různých zvuků je součástí)
• manuální nebo automatická (podle profilu) hlasitost zvuku upozornění
• volitelný interval opakování a omezení počtu upozorňování
• podpora vibrací a LED (podle zařízení, čtěte také níže)
• široké možnosti nastavení deaktivace (ve vybraném profilu, v módu Letadlo nebo v určitém časovém rozmezí)
• velký výběr a možnosti akcí prováděných při deaktivaci resp. re-aktivaci (plánování akcí) jako:
  • vypnutí zařízení
  • přepnutí zařízení do módu Letadlo či zpět do normálního GSM režimu
  • přepnutí zařízení do zvoleného profilu
  • spuštění či otevření vybrané aplikace či souboru
• plánovaný restart zařízení (soft-reset), který automaticky restartuje zařízení ve zvoleném čase a dnech, a udržuje zařízení neustále ve výborné kondici
• Přepínání z/do módu Letadlo a automatický restart i když je zařízení zabezpečeno PIN-em nebo zamčeno.
• ovládání hlavní LEDky vašeho zařízení, možnost zpomalit blikání nebo i zcela vypnout (podle zařízení, čtěte také níže)
• vícejazyčná podpora (česky, slovensky, anglicky, německy, francouzky, holandsky, španělsky, polsky, rusky a čínsky)
df2

Kromě oficiálního uvolnění aplikace byly také aktualizovány webové stránky tak, abyste zde našli všechny informace a popis nových vlastností na jednom místě. Ale tu největší změnu jste možná již zaznamenali. Nyní již DontForget není distribuován jako freeware. Je celkem jedno jestli tomu budeme říkat careware či donationware. Dlouho jsem hledal lepší způsob a model pro sponzorování nevidomých dětí aby přinášel více a lepší ovoce a toto je ten hlavní důvod, proč tato aplikace již není zadarmo. A samozřejmě, jsou zde i investice do dalšího plánovaného vývoje. Rád bych v brzké budoucnosti rozšířil funkcionalitu, přidal některé nové funkce a možnosti a přitom stále zachoval adekvátní kvalitu a technickou podporu k aplikaci.

Věřím, že to umíte pochopit. A věřím, že pro vás nebude až tak velký problém utratit pár drobných za zakoupení licence a podpořit tak tím i školu pro nevidomé děti.

• kompletní informace o aplikaci DontForget a uživatelský manuál najdete zde..
• stáhnout zkušební verzi nebo zakoupit licenci můžete tady

4 komentáře DontForget 2.50 pro Windows Mobile Smartphone uvolněn

 • Alfan

  Chci se zeptat, jestli funguje současně s Phone Alarmem, jestli si nějak “nepřekážejí” Testoval to někdo?
  Rád bych třeba využil jen některé funkce tohoto programu, ale PA se zbavovat zatím nechci 🙂

 • Není žádný důvod aby si “překáželi”. Věřím, že všechno bude fungovat správně. Nejjednodušší způsob je prostě si stáhnou Trial verzi a vyzkoušet to, ale jak říkám, dle mně by žádný problém neměl být.

 • roman

  Dal by se jeste sehnat freeware tohoto programu na wm5-mio a501?
  Treba verze 2.10

  Dekuji

 • Bohužel ne. Verze 2.1x byla vždy jen ve fázi Betaverze, poslední “release” verze coby freeware byla 2.01. Verze řady 2.1x byly nakonec zcela přeskočeny a uvolněná byla až (již placená) verze 2.50. Nyní je podporována a distribuována pouze verze 2.50 a vyšší (mluvíme-li o verzi pro Smartphone) a myslím, že její cena nikoho nezruinuje.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>