Zdroje informací a programů pro naše miláčky

Možná to právě zažíváte, možná jste to nedávno zažili. Koupíte si svůj vysněný telefon – smartfoun s operačním systémem Windows Mobile, ale již brzo zjistíte, že s tím, co je na něm předinstalováno prostě nevystačíte.
A nebo už prostě víte, co za aplikace vám chybí, a které byste chtěli a rádi byste si jen rozšířili obzory o nějaké další informace, rady a triky. Pak ale zjistíte, že pro tuto platformu je toho k nalezení, ve srovnáním se Symbianem či plnohodnotnou platformou PPC, přeci jen poskrovnu. A tak nezbývá než hledat a pídit se. Dneska bych vám rád trochu ulehčil a přispěl několika tipy, kde lze takovéto informace a programy najít.

Pro některé z vás budou možná (zcela jistě) některé z následujících stránek či diskuzních fór již známy, ale věřím, že objevíte i něco nového. Jde vesměs o stránky, které sám často navštěvuju a o diskuze, do kterých sám přispívám či jen tak pročítám. Vím, že existují ještě další weby či diskuze na toto téma, nicméně tento seznam je jakýsi mým interním seznamem míst, která na Internetu často navštěvuju. Najdete tu stránky zejména české, ale pokud vládnete i jazykem anglickým je možností ještě více, protože jen malá část aplikací je lokalizována do naší krásné mateřštiny – což je škoda.

Diskutujeme česky
Snad nejrozsáhlejší české diskuzní fórum najdete na serveru ce4you.
Na tomto asi nejznámějším českém diskutáriu najdete také odkazy na software. A mimochodem, i diskuze
ohledně mé aplikace DontForget je umístěna právě na tomto serveru.
Nějaké informace v češtině lze najít i na serveru MoDaCo v části vyhrazené českým diskuzím,
ale není tam toho moc a navíc není zrovna hojně navštěvován českými přispěvovateli.
Diskutovat také můžete na dalších dvou serverech, konkrétně na smart4phone.net a
Smartmania. Bohužel ani zde se přispěvovatelé asi neradi vracejí a tak
příspěvků je zde relativně pomálu.

Na závěr můžete ještě zkusit trochu podiskutovat na stránkách Petra Sybola.
Sice zde jde spíše jen o jakousi “Návštěvní knihu”, ale Petr plánuje výhledově zprovoznit plnohodnotné diskuzní fórum.
I tak se ale zde můžete dozvědět důležité informace či poptat váš problém.

České informace a novinky, či nějaké ty programy
Pokud dychtíte po nových znalostech a programech, můžete navštívit následující stránky.

ce4you.cz – asi nejznámější server s touto problematikou, pravidelně aktualizovaný

smart4phone.net nebo Smartmania čí na mobilnaut.cz.

shadowork.net – zajímavý blog, odkaz najdete i zde na Metelesku-blesku, a jak říká sám autor, je to “blog převážně věnovaný Windows Mobile for Smartphone,Fan Filmu, počítačům a informačním technologiím” a najdete tu určitě množství cenných rad i programů “k nezaplacení”.

Petr Sybol WEB – odkaz opět najdete i zde na Metelesku-blesku.
Tyto stránky opravdu doporučuju k nahlédnutí a věřte, že pokud jste v této branži ještě nováčkem (ale i mírně pokročilí) určitě zde najde mnoho a mnoho dobrých rad a pomoci do začátku, spoustu odkazů na kvalitní a mnohdy nepostradatelný software, a mnoho jiných a užitečných informací a triků. Doporučuju !

Do you speak english ? Mnoho informací, pokud jim rozumíte
Spousta kvalitních a užitečných informací a programů je bohužel pro mnohé z nás skrytá na anglických či jinojazyčných stránkých. Ale alespoň angličtinu doporučuji trochu zvládnout všem, kteří chtějí v této oblasti dokázat něco víc. Stránek či blogů je určitě spousta a tak já přináším jen ty “mé”, kde můžete opět načerpat mnoho informací a programů.

Asi tím největším úložištěm je server MoDaCo kde najdete jak mnoho různého software, ale i mnoho rad, ukrytých v diskuzích. Například na http://www.modaco.com/forums.html resp. přímo v sekci věnované Smartphone.
Dále zkuste navštívit například fórum

airfagev.com – sekci “WM5 Smartphones”, nebo “Software”

nebo některý z těchto blogů:

gpcarreon.com

oldsap.blogspot.com

greatbalapps.blogspot.com

A na závěr, pokud chcete mít přehled o dostupných freeware (tedy zdarma) programech, navštivte určitě smartphone-freeware.com.

Přeju krásně surfování, a pokud máte dojem, že tu chybí nějaký důležitý odkaz na stránky, které by rozhodně zapadnout neměly, či máte svůj vlastní seznam takových míst s informacema z této oblasti nebo nějaký zajímavý blog – určitě to napište do diskuze pod tímto příspěvkem.

Závěrem ještě taková malá anketa: myslíte si, že by bylo užitečné a chtěli byste mít na blogu Metelesku-blesku nějaké diskuzní fórum? Ať už k problematice Smartfounů, aplikace DontForget, počasí, jídle či jiné ? Napište také svůj názor do diskuze pod příspěvek. Díky.

Chcete-li diskutovat o nějakém jiném problému či vznést nějaký ten dotaz,
navštivte diskuzní fórum.

2 komentáře Zdroje informací a programů pro naše miláčky

  • No myslel jsem, že máme jedno z největších moderovaných fór na českém netu, tzv. byvalý e-vision, ale v článku není ani ň o forum.mobilnaut.cz/mpx/ 🙁

  • Ano to je pravda. Sám jej navštěvuji ale je to prostě tak, že v době psaní článku jsem mobilnaut.cz moc nenavštěvoval a tak nějak mi unikal. Až v poslední době jsem jej “objevil” a take teď častěji navštěvuju.
    Vám nezbývá než se omluvit že zde není toto fórum uvedeno a těm ostatním doporučit, aby tam určitě nakoukli, stojí to za to…