Poslední komentáře

    No comments.

Update aplikace Meteoservis Lite 2.04 pro Android – spousta vylepšení

Před nedávnem vydaná nová verze aplikace Meteoservis v edici Lite pro platformu Google Android vzbudila rozporuplné názory na její kvalitu i obsah. Nyní, poté co jsme vyslyšeli vaše připomínky a názory, přichází update této aplikace, který přidává několik zajímavých funkcí a taky například mění zobrazení grafů. Další změny a vylepšení budou následovat, stejně jako další edice této aplikace.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android. Pro systém Android je nyní k dispozici zcela nová a kompletně přepracovaná verze. Veškeré informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na časté otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Meteoservis
Aktuálně je pro OS Android k dispozici pouze Lite edice aplikace Meteoservis. Na dalších edicích včetně edice Pro se momentálně ještě pracuje a naší snahou je vše zprovoznit co nejdříve. Lite edice je určena pro nejméně náročné uživatele, kterým nevadí určitá omezení a je k dispozici zcela zdarma. Aktualizace předpovědi probíhá jen jednou denně a zobrazuje se předpověď jen na 3 dny dopředu. K dispozici jsou pouze základní údaje o aktuálním stavu počasí a počet snímků historie je omezen na 12. K dispozici není funkce automatického zjišťování vaší polohy tzv. dynamická lokace. A teď už pojďme k novinkám ve verzi 2.04…

Kromě změn, které proběhly na pozadí a nejsou vidět, jako třeba opravy drobných chyb nebo odstranění problémů s kompatibilitou u některých zařízení (Google Play při pokusu o instalaci hlásil, že aplikace není kompatibilní s vaším zařízením) je zde několik změn, kterých si všimnete.

Meteoservis Meteoservis

Upraven byl vzhled a funkčnost widgetů a snímky/mapy jsou nyní zobrazovány lépe na velkých displejích (třeba tabletech, i když na verzi pro tablety bude chtít ještě zapracovat). Největší změny se odehrávaly na obrazovce Grafy. Grafy byly kompletně přepracovány a jsou nyní zobrazovány lépe a přehledněji. Přibyla zde také možnost přepnout si typ zobrazení grafu teplot (ikona šipek). A na spodním okraji naleznete interaktivní časovou osu, jejíž aktivací lze pak rychle prohlížet a zobrazovat detaily pro jednotlivé časové úseky předpovědi – jak je patrno z obrázků.

Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace. Další vylepšení a také nové edice budou stále přibývat
Aplikaci Meteoservis Lite pro Android nainstalujete přímo z obchodu Google Play
a nebo prostřednictvím odkazů na této stránce.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>