Update aplikace Meteoservis 2.20 pro Windows Phone

Nová verze tentokrát přináší hned dvě novinky, které jste ve svých komentářích a diskuzích často poptávali. Tou první jsou radarové snímky Německa. Druhým vylepšením je možnost libovolně si seřadit informace zobrazené na stránce Aktuální stav počasí. Došlo také ke drobným vylepšením výkonu a grafickým úpravám stránky pro nastavení.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android (nová verze je v přípravě). Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Nové radarové snímky pro oblast Německa jsou dostupné pouze v edici Standard a Pro, freeware edice Meteoservis Lite jejich zobrazení neumožňuje. Možnost setřídění zobrazovaných informací je však dostupná ve všech edicích. Detailní porovnání jednotlivých edicí najdete zde.

Vzhledem ke změnám, které proběhly v souvislosti s rozšířením o radarové snímky Německa, je po updatu aplikace nutno opětovně nastavit rozsah zobrazovaných informací, jelikož stávající nastavení nebylo možno zachovat. To je ale jen taková drobnost a alespoň se seznámíte s novým způsobem výběru a řazení těchto informací. Nové radarové snímky Německa pokrývají samozřejmě i okolní přilehlé oblasti, takže lze lehce sledovat přicházející srážkovou oblačnost ze západních směrů. To bylo také hlavním důvodem pro zařazení těchto snímků, jelikož toto proudění je, zejména v létě, velice časté a z těchto směrů k nám přicházejí často vydatné srážky či bouřky. S předstihem tak lze pozorovat to, co třeba už za pár hodin dorazí na západ Čech a co ještě není na českém radaru vůbec vidět.

Druhou novinkou, která tak trochu souvisí s tou již zmiňovanou, je možnost uspořádat si pořadí zobrazovaných informací v sekci Aktuální stav počasí podle vaší libosti. Jako první tak třeba teď můžete mít radar Slovenska a pod ním třeba hned satelitní snímky a až poté další pro vás relevantní informace. Toto nastavení provedete jednoduše pomocí nabídky Nastavení v sekci Informace. Zde můžete, jak jste byli zvyklí, zapnout či vypnout zobrazování některých informačních bloků, ale nově také jednoduše změnit jejich pořadí při zobrazování. Stačí chvíli podržet prstík na ikoně zobrazené hned vedle příslušného přepínače a pak tažením přemístit na novou pozici, jak patrno i z obrázku níže.

Meteoservis Meteoservis

Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store (Marketplace), které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>