Tož iba video – komunikátory Toshiba Portégé G710, G810 a G910

Toshiba je svými komunikátory s operačním systémem Windows Mobile vcelku známá. Nakolik jsou ale tyto stroje dobře prodávány osobně nevím, ale co vím, že to prostě není můj šálek kávy (nebo čaje). Není to hold ani HTC ani E-Ten, ba ani Asus, kteréžto firmy pro mne představují top výrobce těchto zařízení. Ale jistě si i tošiby najdou své příznivce.

Toshiba G810
Toshiba Portégé G710 je solidně vybavený Smartphone s operačním systémem Windows Mobile 6 Standard a s integrovanou GPS navigací. Přístroj je ve stylu Samsungu BlackJack či Motoroly Q, tedy s naležato umístěným QVGA displejem. Více technických informací z oficiálních míst najdete zde. Video prezentaci tohoto zařízení zase tady.

To Toshiba Portégé G810 je už jinčo kafe. Jde o plnohodnotný PocketPC (Windows Mobile 6.1 Professional) stroj s FM radiem a zabudovanou A-GPS navigací disponující chipsetem Qualcomm MSM7200 (400 MHz), 2.8” dotykovým displejem (QVGA) a 128 MB paměti RAM. Také design tohoto PPC není k zahození a tak trochu se vymyká ostatním přístrojům od Toshiby. Více informací najdete třeba zde a video prezentaci tohoto zařízení zase tady.

A na závěr tu máme “vlajkovou loď ” – Toshibu Portégé G910. Je opět o PocketPC (Windows Mobile 6 Professional) zařízení s WiFi a GPS navigací vybavené 3” VGA displejem a výklopnou klávesnicí. Zařízení disponuje i vnějším displejem, který vám zprostředkuje základní informace i v zavřeném stavu. Design je již typicky tošibovský a tudíž mne nijak nenadchl, ale jako pracovní zařízení je to jistě solidně vybavený stroj. Více informací najdete zde a video prezentaci tohoto zařízení zase tady.

Jestli jsou tyto stroje, zejména pak G810 a G910 konkurentem obdobných zařízení od HTC resp. E-Ten si netroufám odhadnout. Konzervativní zákazník, zhýčkaný například kvalitou zpracování od HTC bude jen těžko pokoušet osud a měnit svého dvorního výrobce. Leda, že by chtěl změnu, tož iba tak …

2 komentáře Tož iba video – komunikátory Toshiba Portégé G710, G810 a G910

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>