Poslední komentáře

    No comments.

První prototyp mobilu se systémem Google Android

I když to vypadá jako Windows Mobile zařízení, není to tak. V útrobách tiše pracuje nový operační systém pro mobilní zařízení s názvem Android, který je založen na Linuxu a představuje alternativu pro jiné stávající operační systémy jako je právě WM či Symbian. I když první stroje s tímto OS budou zřejmě k dispozici až příští rok na podzim, světlo světa spatřil první obrázek prototypu s běžícím Androidem.

Viigo RSS reader
Podobnost prototypu se zařízením HTC S620 Excalibur není čistě náhodná, jelikož je společnost HTC spolu s ostatními výrobci (jako Motorola, Samsung či LG) a hlavně gigantem Google v tzv. Open Handset Allianci a společně pracují na strojích právě s tímto novým operačním systémem pro mobilní zařízení. Na obrázku je vidět i grafické rozhraní Androida, což je tak bohužel všechno a stejně tak to může být i podvrh.

Zatím si prý prográmátoři v systému Android pomlaskávají nad jeho elegancí, jednoduchostí i rychlostí. Systém prý reaguje podstatně svižněji než na desktop emulátoru. Jak to ale bude ve skutečnosti ukáže až čas. Já osobně nejsem velkým obdivovatelem či příznivcem této nové platformy. Ale chytré telefony jsou bezesporu realitou budoucnosti, a pro společnosti sdružené v této alianci, které nedisponují vlastním operačním systémem, je to zřejmě světlá budoucnost.

Až čas ukáže jak to doopravdy bude, jestli to nebude propadák či jen další zapomenutá platforma. Jestli někdy vyměním své WM zařízení se všemi výhodami, které mi přináší, za Android OS si nejsem jistý. Ale každopádně má Android ještě hodně co dohánět. A to o to víc, chce-li ostatní předběhnout.

1 komentář První prototyp mobilu se systémem Google Android

  • rony

    vhladom na to, ze iPhone je tiez v zakladne na unixe, musim povedat, ze to ma cosi do seba 🙂 najma ak si na tom telefone otvoris terminal, zadas ssh firemnyserver a riesis 🙂

    takze Android ma hlavnu vyhodu v tom, ze budu k dispozicii dokumentacie a moznost jednoduchsieho prisposobenia OS vlastnym potrebam resp. nezavisle. Inak samozrejme masiny s unixom v pozadi su realita.

    ano, putty na WM tiez existuje :)))))

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>