Poslední komentáře

    No comments.

Problémy s webhostingem Pipni vyřešeny. Dopípal.

Magazín se zdárně přestěhoval do nových virtuálních prostor pod křídla nového webhostingu. Magická třináctka, tedy datum, kdy stěhování probíhalo, naštěstí nijak neovlivnila zdárný průběh. Vše proběhlo vcelku hladce a bezproblémově. I opuštění starého příbytku na serveru webhostingu Pipni se obešlo bez slz loučení. Spíš naopak. S Pipni to už nějakou dobu šlo z kopce a posledních několik měsíců bylo posledním hřebíčkem do pomyslné rakve.

Kdo chce kam, pomozme mu tam, říká jedno staré pořekadlo. U Pipni jsem hostoval relativně dlouhou dobu a nepamatuji se, že by v začátcích byly tak časté problémy. Ale to, co se dělo pravidelně posledních několik měsíců bylo někdy až šílené. Neustálé problémy s místem na disku způsobující, že po zkopírování upraveného php souboru na web měl tento poté nulovou velikost – nekonečné čekání, až se pár bajtů uvolní. Ale ne jednou či dvakrát, jednu dobu několikrát za den, stále a stále dokola. Neustálé výpadky databázového serveru a nebo, když bylo ještě fajn, ultra-pomalé přístupy k datům a tím prakticky odepsaný web. Časté problémy s POP3 a odesíláním e-mailu už nikoho nepřekvapují. Prostě občas to fungovalo jak má, občas a později spíše často to byla jen hrůza, děs a utrpení.

Technická podpora Pipni také jako by neexistovala a v tichosti odváděla svou „práci“. Na fóru si prý mají diskutovat zákazníci mezi sebou a dotazy prý směřovat na podporu e-mailem. Přál bych vám (no spíše raději ne) jednu takovou korespondenci vidět. Popíšu problém v několika větách, jako odpověď přijde jediná strohá věta holá, kdy větší část e-mailu zabírá oslovení a podpis. Odpovídám a táži se znova, upřesňuji, jelikož nejsem vědma a odpověď stále neznám, a jako odpověď dostanu opět další větu o pěti slovech, která mi hlavu motá ještě víc. Tak napíšu dotaz, uvedu strohé otázky typu: odpovězte prosím jen ano/ne. Co myslíte, že dostanu jako odpověď. Správně, sto bodov, jednoduchou větu holou, nikoliv odpovědi na mé body. Prostě diskuze jak v ústavu. Na problémy s technickou podporou jsem zvyklý, ale co je moc, toho je prostě příliš.

savana
A teď už prostě kalich přetekl. A ve smyslu upraveného pořekadla z úvodu a jak se u nás často říká, „kdo chce kam, chuj s nim“, jsem se rozhodl pro změnu, i když mám hosting u Pipni ještě nějakou dobu předplacen. Po pár dnech rozhodování, váhání a sčítání pro a proti, jsem se rozhodl pro hosting u Savana.cz (program Savana 2000). Jestli to byla dobrá volba ukáže až čas, ale po zkušenosti s Pípáky jsem zatím zaplatil hosting jen na jeden rok a pak se uvidí. Zatím vše vypadá dost dobře, časy načítání stránek i odezvy se viditelně zkrátily a já věřím, že nám všem přinese nový domov Magazínu kvalitnější zázemí s minimem výpadků do budoucna. Takže, vítejte …

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>