Pro nadčasové články není čas důležitý

Všímavý pravidelný návštěvník jistě zachytil malou změnu ve struktuře stránek Metelesku Blesku. Tento nový kabátek více odráží smysl či poslání těchto stránek, alespoň z mého pohledu. Původně jsem tuto změnu připravoval na přelom roku, pak na léto a nakonec jsem se rozhodl pro kompromis a malou změnu provedl již dnes. V žádném případě to ale neznamená snížení úrovně obsahu stránek, spíše naopak.

Nový princip organizace článků a jejich oproštění od časových údajů vám umožní si vychutnat články bez onoho mimo-smyslového vnímání plynutí času. Čas není důležitý. Všechny informace a články tady pořád najdete, rozčleněny do jednotlivých rubrik. Stejně tak nepřijdete nové a kvalitní články. Titulní strana teď tvoří jakýsi pomyslný rozcestník s přehledem těch nejčerstvějších článků ze všech rubrik a také se vás snaží navigovat v dalším čtení. Obdobně na konci každého článku najdete odkazy na články z téže rubriky.

Budiž tedy konec diskuzím o čerstvosti článků. Vždyť jak může například článek s tipy pro Windows Mobile zestárnout za pár dnů. Nebo snad recept na Chilli con Carne není po pár dnech aktuální ? Že by se zkazil ? I tomu by mělo trochu nové členění napomoci; titulní strana teď nemusí (a často ani nebude) odrážet časovou posloupnost článků a informací. Není důvod, abyste na mnohé články zanevřeli jen proto, že jsou “staré” pár dní. Mnohé jsou nadčasové a čas tu nehraje žádnou roli. Čas není důležitý.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>