Poškrábali ti auto? Bylo to z hladu…

Je asi jasné, jaký článek vás teď čeká, že? Jen aby bylo jasno, nejde o žádný výmysl či smyšlený příběh, ale o takřka osobní zkušenost, se kterou se svěřil můj kamarád. A protože, jak sám říká, není žádný velký spisovatel, a tak vás všechny prostě seznámí s tím jaké “lidi” máme mezi sebou a jakým způsobem si dnes mohou i sociálně slabí občané přivydělat…

Včera večer jsem zaparkoval auto na vjezdu na zavřené parkoviště před poštou u nádraží v Opavě. Podélně na chodníku, zhasnul světla a zůstal sedět v autě. Čekal jsem na manželku až přijede autobusem z Brna. Když jsem přijížděl k poště, všiml jsem si, jak se tam motá nějaká starší ženská (tak asi 50 let) s kolem. Na vjezdu jsem stál tak minutu, maximálně dvě, a najednou slyším jak něco drhne o bok auta. Vyběhl jsem z auta a uviděl tu ženskou v jedné ruce kolo a v druhé klíče. Zařval jsem na ní: “cos to udělala !?!?”. Když mě uviděla, snažila se ujet a do toho začala řvát: “pomoc, pomoc…” (v té době jsem si ještě myslel, že nevěděla, že jsem v autě, lekla se a tak jsem měl čas jí zastavit).

Pak se zastavila a začala se naparovat a řekla jen: “ty si myslíš, že když máš takový auto, tak si můžeš dovolit všechno” a čekala, co já na to. Nevím proč jsem jí nezbil jako psa, prostě nevím. Zavolal jsem policii (158) a modlil se, aby přijeli dříve, než na ní doopravdy vlítnu a dokopu jí (těch 5 minut, než přijeli totiž prudila takovým způsobem, že jsem musel jít od ní dál, abych jí moc neslyšel). Než přijeli, tak jsem si mohl prohlídnout šrám na obou dveřích (něco málo přes metr a až na plech). Policajti přijeli, všechno sepsali, ta ženská všechno přiznala, ale prudila i ty policajty takovým způsobem, že to rozcházeli na chodbě (trvalo to do 23:02), a konečné zhodnocení bylo: “Máte asi smůlu, tuhle paní známe. Dělá pomocnou sílu v hospodě a tam se nají a napije a na víc nemá. Moc nepočítejte, že by vám něco uhradila”. Moje reakce byla jasná: “Takže kdybych jí tam zkopal, tak jsem na tom s penězi stejně, akorát jsem si mohl ulevit”.

To co jsem se ale dozvěděl vzápětí, mě úplně dorazilo. Přátelé, padnul jsem na zadek. Omyl byl v tom, že jsem si myslel, že ta kráva si ze závisti chtěla udělat jen radost, ale mimo protokol jsem se dozvěděl následující: ta ženská dobře věděla o tom, že sedím v autě. To auto podřela proto, abych na ní vlítnul a nafackoval jí, na což byla připravená s tím, že se nechá ošetřit v nemocnici, půjde marodit a já jí budu živit minimálně přes zimu (s tím že budu mít na krku obvinění z ublížení na zdraví). Co dodat? Škoda na autě přibližně 10000 Kč a já jsem byl schopen vraždit ještě celou noc. Policajti, i přes to, že ví, že už možná dneska ji někdo jiný (s dalším odřeným autem) dokope a ona se pak bude celou zimu v pohodě válet doma, nemohou nic dělat. Mějte se fajn a přeji Vám všem, aby jste tuto babu a jí podobné “lidi” nikdy nepotkali. Pavel.


A co vy milí čtenáři? Co myslíte? Nebylo nakonec fakt lepší ji jednu vrazit? Máte podobnou zkušenost? A nebo jinak, co byste dělali vy v takovém případě? A je opravdu náš právní řád, potažmo policie opravdu tak bezmocná a nebo snad jen prostě nechce “něco” dělat?

5 komentářů Poškrábali ti auto? Bylo to z hladu…

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>