Poslední komentáře

    No comments.

Podzimní snůška inovací a změn

Tak tu máme pomalu podzim, čas na pár změn. No ne že by měl podzim něco společného s tím, co jsem na webu zprovoznil či upravil, ale tak nějak se to sešlo v podobný čas. Mezi prací a odpočinkem jsem našel alespoň trochu času (a to ho ještě dost dlužím projektu DontForget) abych měl lepší pocit, že jsem pro Magazín něco udělal. Pár drobností. Ale jedna významná změna tu je. Změnil jsem strukturu (tvar) odkazů na články tj. permalinks tak, jak se sluší a patří.

Svou vlastní blbostí a nevědomostí, kdy jsem na startu tohoto webu nechal vytvářet odkazy na články ve formátu např. „magazin.softimage.cz/?p=185“ tedy s nicneříkajícím tvarem, jsem si zadělal na problémy teď, kdy jsem se konečně rozhodl to změnit na obvyklý, správný a jak by někdo poznamenal „SEO friendly“ tvar tj. například „magazin.softimage.cz/vybirame-meteostanici-co-byste-meli-pred-nakupem-znat/“. Naštěstí mi pomohl výborný plug-in zvaný Permalinks Migration Plugin. S jeho pomocí proběhlo vše korektně a bez problémů a zbylo jen pár drobných úprav na místech, kde jsem (neuváženě) používal ID článku jako jeho identifikaci. Naštěstí jen jedna drobná úprava.

Nyní je tedy již vše v pořádku a Magazín už vesele používá nový typ odkazů. A navíc, pro vás, čtenáře a návštěvníky, to nemá žádný vedlejší efekt či negativní dopad, jelikož staré odkazy, jež mají číslo ve svém názvu, jsou stále platné a funkční a budou tedy stále fungovat i po této změně. Stejné to je i s adresami RSS kanálů. I ty doznaly změn, jak uvidíte níže, ale i přesto jsou ty staré pořád funkční. I tak vám ale doporučuji jejich změnu na nové verze. A nyní už ke slibovanému výčtu změn.

• hlavní RSS kanál článků je nyní: https://magazin.softimage.cz/feed/
• RSS kanál pro komentáře je: https://magazin.softimage.cz/comments/feed/
• RSS kanály jednotlivých rubrik se nezměnily
• RSS kanál komentářů u jednotlivých článků mají také nový tvar, najdete je vždy pod článkem

Stejně tak jednotlivé stránky (viz menu) dostaly novou podobu adres. Uvedu jen pár oblíbených.
• Aplikaci DontForget a informace k ní nyní najdete na https://magazin.softimage.cz/dontforget/
• MykoMapy, mapy výskytu hub, jsou nyní na https://magazin.softimage.cz/mykomapy/
• Meteoservis, vždy aktuální a komplexní informace o počasí, najdete nyní přímo zde:
https://magazin.softimage.cz/meteoservis/

Mezi další drobné podzimní změny nelze nezařadit i tyto drobné věci:
• Hledání v Síti – přístup k vyhledávači Google přimo z magazínu, najdete na panelu vlevo. Výsledky hledání se zobrazují přímo na těchto stránkách.
• Hledání na Magazínu, na panelu vpravo, je nyní dokonaleji implementováno s pomocí Google.
• Meteoservis je rovněž přístupný přímo z homepage
• Pod každým článkem nyní nově přibyly i „Nejnovější články na Magazínu“
• Titulek článku nyní funguje jako odkaz (sám na sebe)
• Upravena sekce „Nezapomeňte navštívit“, přidány nové odkazy

No a to by tak bylo asi všechno. Snad vás změny nenaštvaly, ale spíše potěšily. Samozřejmě nezapomínám na nové články. V šuplíku jich je celkem dost. Nejsou sice tak pobuřující jako bolševizace EU, ale nudit se snad nebudete. Jen ten čas, toho kdyby bylo víc.
Krásný, barevný podzim vám všem přeje Hujer. Díky za vaši neutuchající přízeň.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>