Oslavte své narozeniny vskutku netradičně

Oslavovat své narozeniny každý rok, v den svého narození, je běžná tradice a běžný důvod k oslavě. Tradice běžná, možná ale až moc. A to teď hodlám změnit. Proč bychom měli slavit jen v den, kdy naše matka bolestí sténala v porodnici a tatínkovi se z asistovaného porodu ještě teď zvedá žaludek ? Ostatně každý další dobrý důvod k oslavě či popití s přáteli se vždycky hodí, ne ? Proč tedy nepřekvapit přátele či známé něčím novým – neotřelým, něčím co jim možná vezme na chvíli i dech. Slavit každý rok, ve stejný den, je prostě nuda.

Komu je dáno, stráví na tomto světě třeba i 30 tisíc dnů. I když každý den je vyjímečný, některý víc a jiný je spíše fádní, každý máme několik významných dní ve svém životě, které jsou něco víc, než jen další den v životě.
Běžně říkáme třeba: “za pár dní”, “toho dne…”, “soudný den”. Den je naše interní jednotka času. Proto nevidím sebemenší důvod, proč neslavit právě “dny” našeho života. Myslím ty uplynulé, ať už přinesly cokoliv.
Proč slavit každých nějakých studipních 365 (nebo 366) dní našeho života a uměle tak tvořit roky a “kulatiny”. A navíc, vhledem v tomu, že existují přestupné roky, ani neslavíme své narozeniny stále ve stejný den. Oslavme proto rovnou pořádně kulaté výročí. Co třeba věta na pozvánce: “Přijďte, a oslavte se mnou mé 10000-té narozeniny”. Tomu já říkám kulaté výročí.

Teď si asi říkáte, že slavit po deseti tisících, znamená, že možná jen 3x za celý život. Kdo ale říká, že nemůžete slavit i “půlky”. Vždyť běžně se slaví 25 či 65 let života. Klidně slavte svých 15000 či 25000. Ba co víc, klidně můžeme slavit i tisícovky. Třeba takových 12000 či 18000 je taky pořádně zakulacené vyročí, nemyslíte ? Ostatně slavit každých 1000 dní mi přijde o dost kulatější než slavit každých 365, a navíc to i lépe zní. Připadá vám to hloupé ? Proč ? Osvoboďte se o šedi běžného dne a od zažitých praktik či zvyklostí, nenechávejte se zašlapat fádností moderní doby. A možná i sklidíte nějaký ten úspěch (za inovaci) u svých přátel. No jen sami řekněte, pozval vás už někdo na oslavu svých deseti-tisícín ? Hádám že ne. Můžete je předběhnout.

calc
Co však musíte pro to udělat je, že zjistíte datum, na který vaše výročí připadá. Existuje víc způsobů, jak to zjistit. Třeba máte nějaký chytrý program na vašem PC nebo přímo v chytrém telefonu. Program musí umět přičíst požadovaný počet dnů k zadanému datu tj. například 2.12.2002 + 10000 dní. Výsledek je 19.4.2030.
Pokud nemáte, nevadí. Můžete využít například některý kalkulátor dostupný na Internetu a vše tak lehce spočítat přímo online.
Mě například zaujal tento kalkulátor, na celkem zajímavých stránkách, kde toho najdete podstatně víc co se týká data a času než jen datumovou kalkulačku. Jak takový kalkulátor vypadá vidíte pravo na obrázku. Stačí jen zadat datum vašeho narození, vybrat operaci + (tedy přičtení) a napsat, kolik dní se má přičíst k tomuto datu. Kliknout na tlačítko = a ve spodní části se objeví výsledné datum, brnkačka. Jak sami z obrázku vidíte, můj syn, narozen 2.12.2002 bude slavit svých deset tisíc až v dubnu roku 2030.
Orientačně lze říct že:
• 10000 vám bude ve 27 roku života
• 12000 vám bude ve 32 letech
• 15000 vám bude ve 41 letech
• 20000 vám bude ve 54 letech

A teď už můžete jen slavit a slavit a překvapovat své bližní …
Vše nejlepší do dalších dní přeje Hujer.

3 komentáře Oslavte své narozeniny vskutku netradičně

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>