Neuvěřitelné: Windows Mobile 6.1 i pro Motorolu MPx200

Myslím, že před mnoha lety při koupi smartphonu Motorola MPx200 nikdo netušil, jaká z toho bude jednou legenda. Ač to zní skoro neuvěřitelně, tak pro tento telefon, který přivedl na cestu Windows Mobile mnoho uživatelů, byla vytvořena ROM s poslední verzí operačního systému Windows Mobile 6.1 Standard.

Co je tedy na MPx200 tak unikátního, a proč se stal legendou?
Když se MPx200 začala prodávat, tak její cena byla pro mnoho zákazníků prakticky nedostupná. 15 až 18 tisíc Kč, to si mohl dovolit opravdu jen málo kdo. Pak přišel ukrutný pád ceny na 5 až 6 tisíc Kč a celý kolotoč se rozjel. MPx200 se stala masovou záležitostí, a tím alespoň v ČR hodně pomohla k rozšíření operačního systému Windows Mobile.

Ale nejzajímavější na MPx200 je to, že na ní jdou použít všechny verze operačního systému Windows Mobile určené pro Smartphone. A nyní se konečně dostáváme k jádru pudla. Po operačních systémech WM2002, WM2003, Windows Mobile 5.0, Windows Mobile 6, je tu další “živá voda” po stařenku MPx200. Ano, neuvěřitelné se opět stalo skutečnostní. Pro MPx200 je nyní k dispozici i Windows Mobile 6.1 a její uživatelé teď mohou vesele vuyžívat i mou aplikaci DontForget.

Co víc si přát, stahujte, instalujte a testujte …
Zdrojem tohoto článku je Mobilnaut.

1 komentář Neuvěřitelné: Windows Mobile 6.1 i pro Motorolu MPx200

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>