Jen musíte mít jeden z těch „křápů“ od Nokie nebo Sony Ericssonu, a ani nemusíte být zákazníky Vodafounu. Bohužel, pokud máte „opravdový“ telefon, máte smůlu. Ledaže by zrovna na té či oné prodejně zrovna měli nabíječku k vašemu telefonu, což nepředpokládám. Nicméně jak sám tiskový mluvčí říká: “ … vzhledem k faktu, že přes 80% majitelů mobilních telefonů na českém trhu používá přístroje značek Nokia a Sony Ericsson, můžeme zákazníkům dobít baterie u více než 200 typů přístrojů“. Úctyhodné.
Abyste měli jistotu, že je váš mobil chráněný proti zneužití, vyndáte si z něj nejdříve vaši SIM kartu. Dostanete speciální obálku, kam si ji můžete uložit, aby se vám během nabíjení někam nezatoulala. Je to přeci jenom věcička titěrná. Od prodejce pak dostanete štítek s identifikačním číslem. Na základě něj vám pak telefon vrátí. Potom telefon necháte na nabití v prodejně a můžete si zatím zajít vyřídit, cokoliv chcete. Nezapomeňte ale, že mobil si je třeba vyzvednout v ten samý den, kdy jste ho k nám dali nabíjet. Toliko výtah z tiskové zprávy.
No přiznám se, že já rozhodně takovou službu nevyužiju. Nejenom proto, že davově-nejrozšířenější typ telefonu nemám, ale asi se mi nebude ani chtít trmácet se 3 kilometry do Globusácké prodejny Vodafounu kvůli šťávě. A vy ? Vy to využitete ?
Při čtení tiskové zprávy, uvádějící tuto novinku, si rozhodně nemohu nevzpomenout na některá pochybná a vyčúraná individua v mém okolí. Jste-li sklerotik, prosím, nabíjejte až za pochodu. Ale každý, alespoň trochu normální uživatel mobilního přístroje, by si přeci měl občas zkontrolovat jeho stav. Má-li telefon zapnutý, baterii nabitou a je-li na příjmu. Jen sobecký bastard nosí u sebe telefon a zapne si jej, až když se on potřebuje někam dovolat. To se pak diví, že vy zrovna hned nezvedáte telefon, ale že on na příjmu skoro vůbec není, to ho nezajímá.
„Chuj s tym, že se mi někdo chce dovolat, však já to zapnu, až budu chtít volat já a uvidim, že mi někdo volal ne ? A stejně tam teď nemám kredit, tak proč ho zapínat, stejně nemůžu volat“. „Ale že se bude někdo chtít dovolat tobě, něco třeba chtít, na to sereš co?“. „Kdo by co chtěl …“ – zabít málo.
Už vidím, jak se svého miláška zbavuješ na dvě hodiny, když v něm máš aspoň ty čísla a dovolat se v nejhorším můžeš odjinud, co trubko závislá ? Nehledě na to, že tam třeba máš i jiná zaheslovaná/zakódovaná data, která můžeš potřebovat. Nebude tak lepší mít záložní bateku když už musíš pořád vykecávat ? Nebo ještě lepší, nabij si pořádně mobil než vyrazíš frajeřit do města…