Poslední komentáře

    No comments.

MusicMan – buďte pány své hudby rychle a jednoduše

Dnes vám chci představit zcela novou mobilní aplikaci z dílny SoftImage. MusicMan je jednoduchý a velice intuitivní souborově orientovaný hudební přehrávač pro Windows Phone. Sami se rozhodnete co se bude hrát a v jakém pořadí. Jednoduše si vyberte skladby z jedné nebo více složek, a pak už si jen uživejte hudbu.


MusicMan je úplně nová mobilní aplikace. K dispozici je samozřejmě mnoho různých hudebních aplikací a přehrávačů hudby. Jejich princip je ale ve valné většině založen na automatickém generování knihoven s vaší hudbou. Toto generování je nejen časově zdlouhavé, ale často taky vede k tomu, že svou hudbu ve vygenerovaných playlistech buď vůbec nenajdete a nebo je začleněna do zcela jiné knihovny jenom proto, že třeba MP3 tag dané skladby říká, že je to skladba jistého interpreta a systém ji tak zařadí prostě do knihovny k němu apod.

MeteoservisMusicMan žádné automaticky generované knihovny či playlisty nepoužívá. Nevyužívá totiž metadata souborů (např. MP3-tag), ale pracuje se jmény souborů a složek přesně tak, jak je máte uložené v telefonu. Navíc vám umožní sestavit si svůj seznam skladeb právě tak, jak chcete vy a ne jak si to vymyslel někdo jiný. Právě proto MusicMan vznikl. Proto, abychom si mohli my, normální lidé, nechat zahrát to co chceme, rychle a jednoduše.

MusicMan byl původně vyvíjen pouze pro vlastní účely a také pro kamarády a kolegy, kteří se potýkali s neexistencí jednoduchého hudebního přehrávače, který by jim umožňoval hrát to co chtějí bez zbytečných okolků a kliček, rychle a jednoduše. Jednoduchý požadavek typu „chci procházet soubory tak, jak je mám na SD kartě, vidět své adresáře, z nich si vybrat libovolný soubor nebo více souborů, tedy hudbu, což se bude jednoduše skládat do mého playlistu, třeba i během přehrávání…“ se ukázal jako nereálný a na celém Windows Phone Store se nanašel jediný kandidát, který by k hudbě přistupoval podle našich představ. Nezbývalo tedy než sednout a aplikaci začít tvořit sami, sami pro sebe. MusicMan, jak vám jej dneska předkládám, je jen rozšířenou verzi našeho původního prototypu. Stále však s důrazem na rychlost, jednoduchost a samozřejmě taky vzhled.

Princip práce s MusicMan-em je prostý. Procházením složek v telefonu nebo na SD kartě vyberte hudební soubory a vytvořte si vlastní playlist. Tento vámi vytvořený seznam skladeb můžete začít přehrávat, nic víc dělat nemusíte. Nicméně máte možnost si tento, tzv. aktuální playlist uložit pro pozdější použití. Vaše seznamy skladeb si můžete uložit, pojmenovat či přejmenovat pomocí Správce playlistů. Kdykoliv později je tak můžete opět použít. Stačí daný playlist zvolit, nahrát a jeho obsah nahradí aktuální playlist.

MusicMan MusicMan
MusicMan MusicMan

Takže ve zkratce:
• Žádné automaticky generované playlisty. Vytvořte svůj vlastní seznam skladeb – jednoduše a rychle.
• Vaše seznamy skladeb si můžete uložit, pojmenovat či přejmenovat a později opět použít.
• K dispozici je správce vašich playlistů.
• MusicMan přehrává hudbu na pozadí a jeho ovládání je také integrováno do standardního systémového panelu hlasitosti.
• K práci s playlisty ani poslechu nepotřebujete žádné Internetové připojení a aplikace vyžaduje jen minimum oprávnění.
• K dispozici je manuál, podpora a oficiální diskusní fórum. Zárukou je neustálý vývoj a rozšiřování aplikace.

Pro kompletní popis a další informace doporučuji navštívit oficiální stránky aplikace.
Aplikaci MusicMan pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.
Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace MusicMan
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku (anglicky)

2 komentáře(ů) MusicMan – buďte pány své hudby rychle a jednoduše