Mobilnaut.cz – astronauti v mobilním vesmíru

Být astronauty, není nic jednoduchého. Stejně náročná je i práce mobilnautů, kteří denně brázdí vesmír mobilních telefonů. V nepřehledných galaxiích nehledají známky civilizací, nýbrž pečlivě zkoumají každičký jejich kout, a sbírají všechny informace o nových technologiích a vymoženostech. Ty pak, přímo z mateřské lodi, prostřednictvím tachionových urychlovačů, putují nadsvětelnou rychlostí k vám, čtenářům. Pojďme tedy trochu nahlédnout pod pokličku těchto novodobých průzkumníků, Mobilnautů …

Když jsem před časem, pár dnů po koupi mého Qteka 8310, začal hledat na Internetu zdroje, kde bych se něco dozvěděl, a diskuze, kde bych mohl pokládat své všetečné otázky (kterých nebylo málo), narazil jsem jen na několik málo míst, kde lze “zajít”. Kromě těch klasických (a někým nenáviděných) webů typu cosi-mania.cz, jsem zprvu nemohl nic víc nalézt. Něco, nějaké ty stránky, kde by všechny ty, pro mne důležité informace byly, bez balastu a bez nutnosti pročítat dlouhosáhlé stránky, pěkně pohromadě. Vždy, čerstvé, bez zaujetí či zvýhodňování určitých značek či výrobců – však to znáte. A tehdy, jsem poprvé narazil na mobilnauta. A dnes bych vám rád tento mladý tým, společně s jeho dílem, představil. Ne jen proto, že Metelesku-Blesku a Mobilnaut.cz došli ke společné dohodě o šíření informací vesmírem, ale proto, že by bylo škoda to neudělat – a to je, myslím, dosti pádný důvod.

Mobilnaut.cz
Tým mobilnautů je mladý kolektiv několika lidí, stejného zanícení a zájmu o inovativní technologie ze světa i vesmíru mobilních telefonů, chytrých telefonů a jiných přechytralých zařízení. Své zájmy se rozhodli uskutečňovat společně, aby tak disponovali větší “palebnou” silou a mohli rozšířit oblast působení i na jiné galaxie.

Mobilnauti denně hledají na různých domácích i zahraničních webech zajímavé novinky ze světa mobilních telefonů. Ty nejzajímavější a nejdůležitější pak putují přímo na stránky Mobilnaut.cz.
U mobilnautů je zásadou a dobrou tradicí, přinést vám denně alespoň jeden článek či zprávu, což je mnohdy výkon přímo nadlidský.

Do náplně mobilnautů také patří vlastní výzkumná činnost, kdy podrobují různá mobilní zařízení testům a zkoumají jejich vlastnosti, a výsledky své práce pak rovněž putují k vám, čtenářům. Kromě toho, spravují rozsáhlou bázi znalostí a moderované diskuzní fórum, mimochodem jedno z největších v zemích českých.

Když se mobilnautů zeptáte na jejich poslání, odpoví shodně, jako jeden muž:
Naším cílem, pro který děláme vše, co je v našich vesmírných silách, je hlavně přinášet čtenářům všechny důležité informace tak, aby nemuseli číst další, podobné weby, a aby jim ani přesto neuniklo něco podstatného. Bez zbytečného obtěžování vtíravými reklamami či zahlcování RSS kanálů irelevantními, zbytečnými a s tématem nesouvisejícími informacemi.

Motto: chceme vám přinášet množství informací nesmírných, od Mobilnautů vesmírných …

Chcete vědět víc … sledujte zprávy na kanále Mobilnaut.cz

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>