Poslední komentáře

    No comments.

MeteoStation – virtuální meteorologická stanice pro Windows 10

MeteoStation je vaše osobní virtuální meteorologická stanice. Přesto, že sami žádnou meteostanici ani teploměr za oknem nemáte, i tak teď můžete sledovat ty nejběžnější meteorologické veličiny jako je teplota, tlak či vlhkost vzduchu. Stačí když si z mnoha tisíců stanic, které jsou dostupné po celém světě, vyberete některou ve vašem blízkém okolí. Nebo si vyberte stanici v místě vaší dovolené a mějte přehled o počasí i tam.

WebpageSlider1000x250

MeteoStation je zcela nová aplikace z naší dílny, které rozšiřuje naše portfolio aplikací zaměřených na sledování či předpověď počasí. K populární aplikaci Meteoservis teď tedy přibyla další aplikace, pro sledování základních údajů o aktuálním počasí jako je teplota vzduchu, atmosférický tlak či relativní vlhkost vduchu. Ta zobrazuje aktuální naměřené hodnoty, trend a také historická data formou interaktivního grafu. Sledovanou stanici lze vybrat jednoduše z mapy, přejmenovat a také uložit do seznamu oblíbených třeba pro příští využití. Stanice uložené v seznamu oblíbených lze kdykoliv přejmenovat a nebo odstranit. Údaje jsou prezentovány ve standardních metrických jednotkách, teploty lze volitelně zobrazovat ve stupních Fahrenheita.

MeteoStation využívá celosvětovou síť měřících stanic NetAtmo, do níž jsou zapojeny tisíce majitelů těchto stanic z celého světa. Od malé vesničky až po velká města, od nažhavené africké buše až po věčně zmrzlý Norilsk. Tisíce uživatelů těchto stanic sdílejí dobrovolně svá měření čímž vznikla unikátní a rozsáhlá komunitní síť měření. A pokud i vy sami vlastníte meteostanici NetAtmo, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší stanice.

screen_mobile2 screen_mobile3 screen_mobile1

Pro využití aplikace nemusíte NetAtmo stanici vlastnit. Stačí si jen vybrat z již existujících a dostupných stanic tzn. veřejných stanic. Vlastníci těchto stanic sdílejí svá měření v síti NetAtmo zcela dobrovolně, ostatně je to vlastně základní princip této komunitní služby. Pokud jste vy sami vlastníky meteostanici NetAtmo, můžete po zadání svých přihlašovacích údajů přistupovat k vnitřnímu i venkovnímu měření vaší vlastní stanice. V aplikaci k tomu slouží sekce nazvaná Moje stanice. Najdete zde dvě samostatné stránky. Jedna zobrazující měření venkovní a pak stránku s údaji měření vnitřního modulu. K plnému použití je ale nutno, jak bylo již zmíněno, zadat v aplikaci vaše přihlašovací údaje. To provedete v Nastavení aplikace.

MeteoStation je k dispozici jako univerzální aplikace pro platformu Windows 10 tedy jak pro klasické desktop PC tak i pro mobilní zařízení. Aktivní dlaždice na hlavní obrazovce zobrazuje aktuální měření vybrané stanice. K dispozici jsou dvě varianty živé dlaždice. Normální, zobrazující maximum detailů měření a jednoduchá dlaždice, která zobrazuje pouze teplotu. Aplikace podporuje všechny aktuálně dostupné velikosti dlaždic.

screen_pc4 screen_pc3

Aplikace MeteoStation je šířena pouze prostřednictvím oficiálního Windows Store. Před zakoupením si můžete stáhnout zkušební verzi a vše nejdříve vyzkoušet. Během zkušební doby můžete využívat všechny funkce a možnosti bez omezení. K dispozici je podpora a oficiální diskusní fórum. Zárukou je neustálý vývoj a rozšiřování aplikace.

Pro kompletní popis aplikace a výčet všech hlavních funkcí a možností si, prosím, přečtěte obecné informace a odpovědi na nejčastější otázky k aplikaci. Aktuální verzi aplikace MeteoStation pro Windows 10 nainstalujete prostřednictvím následujícího odkazu nebo přímo z Windows Store.

DownloadButton

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace MeteoStation
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku (v angličtině)

Přeji vám všem krásné léto a mnoho spokojenosti i užitku s naší novou aplikací.

Komentáře nejsou povoleny.