Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 3.0 je zcela nové počasí pro mobilní Windows

Po sedmi letech od svého počátku, přes několik verzí a dílčích vylepšení, je tady zcela nové a přepracované počasí pro Windows Phone ve verzi 3. A změna je to opravdu pořádná a viditelná na první pohled. Modernizací prošlo zejména grafické rozhraní, které dostalo nový moderní kabát. Mnoho změn proběhlo i na pozadí a samozřejmě je tady několik zcela nových možností a funkcí.


Pokud ještě o aplikaci Meteoservis mnoho nevíte, doporučuji navštívit naše kompletně přepracované webové stránky, kde najdete všechny informace, rady a tipy pro lepší využití Meteoservisu, odpovědi na nejčastější otázky a lépe se tak můžete zorientovat v problematice a všemu více porozumět. Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Aplikace pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Je k dispozici pro platformu Windows Phone a Android.
 
První změnu, kterou zaznamenáte, bude tzv. uvítací prezentace při prvotní instalaci nebo prezentace nových možností, jde-li o aktualizaci aplikace z předchozí verze. Hned tou další změnou, kterou na první pohled odhalíte, je radikální změna GUI, tedy grafického rozhraní a designu celé aplikace. Tak snad se vám bude líbit. Ostatně, barevné schéma si můžete kdykoliv sami přizpůsobit podle libosti v nastavení aplikace. Stejně tak si můžete zvolit jiné ikony počasí, třeba nostalgicky i ty původní.
 
Další novinkou je zobrazování ikony deštníku. Jde vlastně o vypočítanou hodnotu pravděpodobnosti, s jakou budete v daném časovém období venku potřebovat deštník. Dobře, v zimě se deštník moc nenosí, tak to prostě berte jako takovou pravděpodobnost srážek. Pak jistě narazíte na přepracovaný přehled počasí s novými grafy. Po jejich „odemčení“ dvojklikem na oblast gafů, lze grafy a zobrazované hodnoty také prozkoumávat a posouvat. Přibyly také nové typy zobrazení na dlaždici a zamykací obrazovce, podívejte se do nastavení aplikace.
 
Pokud budete potřebovat poradit, najdete v aplikaci symbol nápovědy [?]. Kliknutím na něj zobrazíte tipy a rady k použití. A nebo zvolte z menu stránku „O aplikaci“, kde najdete jak již zmiňované úvodní prezentace, tak další informace a rady a odkazy na naše oficiální webové stránky. Následuje rychlý přehled novinek a pak už nechám promluvit obrázky:
 
• Přepracovaný design uživatelského prostředí.
• Nové ikony počasí.
• Několik sad ikon, ze kterých můžete vybírat.
• Vlastní přizpůsobení barevného motivu.
• Nový přehled počasí na aktuální den.
• Nový přehled počasí a interaktivní grafy.
• Nové typy dlaždic a zamykací obrazovky.
• a mnoho dalšího…
 
Meteoservis  3 Meteoservis 3
Meteoservis  3 Meteoservis 3

Systémové požadavky
• operační systém Windows Phone 8 a vyšší
• pro systém Windows 10 Mobile zatím nebyla aplikace certifikována

Meteoservis  3 Meteoservis 3
Meteoservis  3 Meteoservis 3
 
Tolik tedy zběžný popis novinek. Prakticky všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice, ale budu rád, když zakoupením vyšší edice podpoříte další vývoj aplikace a její rozšiřování.
Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Komentáře nejsou povoleny.