Meteoservis WM 2.05 – další drobná vylepšení vašeho počasí

Tento takřka vánoční update přináší několik drobných, ale pro některé uživatele zásadních, vylepšení či oprav. Vylepšena byla třeba integrace pro Manila2D či pro Titanium panel. Najdou se ale i vylepšení úplně pro všechny, například lze nyní mnohem lépe nastavit, který panel bude výchozí po spuštění či aktivaci aplikace.


Jen pro infomaci: oficiální stránky aplikace Meteoservis WM byly nedávno aktualizovány (přepracovány) dle nové verze 2.0. Chvíli to sice trvalo, ale teď zde najdete vše potřebné a poplatné nové verzi. Aktualizován byl i seznam sponzorů. Všem, kdo přispěli (nebo už brzo přispějí) ještě jednou děkuji.

Pro ty, kdo netuší co Meteoservis WM je, je zde odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikaci pro Windows Mobile vše dozvědět a taky stáhnout. Ostatní nechť čtou klidně dále…

Tichá verze 2.01

Úplně v tichosti byla pár dní po uvedení nové verze 2.0 vydána verze 2.01 a někteří z vás to možná ani nezaregistrovali. Nebylo zde nic zásadního, ale i přesto bych rád změny v této verzi připomenul. Takže jen v krátkosti:
• vyřešen byl problém s rozlišením 320X320 (128 DPI) u zařízení jako je Palm Treo nebo Samsung SGH i780
• úprava integrace do Titanium panelu (WM 6.5x) pro “nestandardní” zařízení, která místo běžného definičního souboru “Titanium_xx.cpr” používají jiné. Např. Samsungy používají soubory nazvané “SPlugins_xx.cpr” apod. Nyní je již vše OK a integrace by měla být zcela funkční i v těch případech, kde je jiný CPR soubor, třeba i v těch případech, kdy uživatel používá nějakou jinou nádstavbu či úpravu pro Titanium atp.

Novinky ve verzi 2.05

Jedním z důvodů, proč tak relativně rychle po první verzi nové generace tj. 2.0 vznikla verze nová je reakce na vaše podněty či hlášení chybiček. A to jak na oficiálním diskuzním fóru k aplikaci, tak i na stránkách Fanklubu aplikace na Facebooku. No a když už jsem opravoval některé drobné nedostatky, nebyl bych to já, abych vám nepřidal nějaký ten malý vánoční dárek v podobě několik malých vylepšení aplikace. Tím vám všem přeju krásné vánoční svátky – ale teď už se pojďme v rychlosti podívat na ty novinky. Takže, co je nového:

• Jak jsem zjistil, byl zde problém s duplicitními kombinacemi ICAO/Název v seznamu lokací(míst). Takže bylo možné vložit stejné místo (tj. jeho název) třeba 2x, ale pokaždé s jiným ICAO kódem, což vedlo k pádu resp. nefunkčnosti aplikace. Toto bylo tedy opraveno.

Meteoservis Meteoservis

• Upravena a rozšířena byla integrace do Manila2D (TouchFlo) pluginu. Zde byl problém s tím, že data Meteoservisu byla exportována ve °F a ne °C a pak docházelo ke zmatkům, pokud měl uživatel nastaveno zobrazování počasí také na hlavním (prvním tzv. Home) panelu v Manile. Navíc, data z Meteoservisu byla “exportována” jen pro Manila záložku Počasí a nikoliv pro Home panel. Nyní by již mělo být všechno toto opraveno a vyřešeno a navíc je možno počasí z Meteoservisu aplikovat i na údaje na první záložce tj. Home. Upraven byl totiž i nastavovací dialog v menu Možnosti -> Integrace -> HTC TouchFlo. Nově zde přibyla možnost “Zobrazovat počasí na panelu Home” a nebo ponechat vše jak bylo tj. volba “Zachovat původní zobrazení panelu Home”. Pokud možnost “Zobrazovat počasí na panelu Home” zapnete, bude se počasí z Meteoservisu zobrazovat i na tomto panelu namísto aktuálního stavu počasí. Takže pozor! Ještě jednou: je-li tato volba zapnutá, na Manila panelu Home se nebude zobrazovat aktuální stav počasí (stahovaný odněkud z accuweather.com) ale předpověď počasí na nejbližší 3hod. období z Meteoservisu.

• Upraven byl náhled na tzv. “surová data” z výpočtu numerického modelu, která je možno zobrazit volbou “Zobrazit data” na panelu “Informace a nastavení”. V některých případech totiž nefungovalo správně systémové automatické nastavení šířky sloupců. To sice bylo možno ručně změnit (manuálním roztažením), ale po zavření a opětovném vstupu do tohoto přehledu to bylo nutno udělat znovu. Nyní, jakmile provedete změnu šířky sloupce(sloupců), zůstávají rozměry nastaveny a není nutné pokaždé sloupce manuálně roztahovat atd.

• Poslední novinkou je možnost nastavení výchozího panelu (resp. zobrazované informace) po spuštění či aktivaci aplikace. Doposud bylo pouze možno nastavit jako výchozí panel s přehledem počasí a grafem a nebo ponechat standardní nastavení a jako první byl zobrazován hlavní panel s předpovědí počasí. Nyní se možnosti tohoto nastavení poněkud rozšířily. Upraven byl dialog pro nastavení tj. z menu Možnosti -> Zobrazování. Zde nyní nově najdete volbu “Výchozí panel”. Na výběr máte celkem čtyři varianty výchozího zobrazení: přehled počasí s grafem, předpověď počasí (standardně nastaveno), radarové snímky a nebo satelitní snímky.

Meteoservis Meteoservis

No a to je k informacím k nové verzi Meteoservisu WM asi tak všechno. Snad jen krátce k chystané verzi pro Android platformu. Práce na první verzi pro Androida je v plném proudu (maká na tom kolega a já se mu do toho moc míchat zřejmě nebudu). Zatím to vypadá, že nějaká první (beta) verze pro Androida by mohla být uvedena již v lednu. Nicméně, než se dostane na úroveň verze pro WM bude to ještě chvíli trvat.

Prosím čtěte: jak na update aplikace (instalace nové verze)
Aktualizace (update) programu se provádí stejně jako prvotní instalace, doporučuju ale dočasně deaktivovat tj. vypnout integrace do jiných aplikací a pluginů. Postup tedy je:
• Jděte do menu Možnosti -> Integrace
• Deaktivujte (vypněte) všechny integrace do jiných aplikací či pluginů. Hlavně integraci do obrazovky Dnes (tj. Today plugin) a také Titanium
• Nyní ukončete Meteoservis WM volbou Možnosti -> Ukončit aplikaci
• Až nyní proveďte instalaci nové verze (update)
• Po instalaci nové verze (updatu) Integrace stejným způsobem opět zapněte.

Stáhnout si nový Meteoservis WM 2.05 můžete na oficiální stránce produktu.

Všem Vám přeju hodně radosti s novou verzí Meteoservisu, krásné zimní počasí, bílé vánoce (i když kdo ví, zatím to vypadá bledě) a samozřejmě pohodové svátky a ničím nezkažený vstup do nového roku 2011.

3 komentáře Meteoservis WM 2.05 – další drobná vylepšení vašeho počasí

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>