Meteoservis WM 1.45 – integrace počasí do S2U2

Hlavní novinkou této verze je možnost integrace předpovědi počasí do známého a oblíbeného programu S2U2 (Slide to Unlock), který si stejně jako Meteoservis WM získává stále větší počet příznivců. Kromě toho přichází nová verze s vylepšeními a optimalizací v oblasti automatické aktualizace předpovědních dat a opravuje několik drobných nedostatků.


Jen pro ty, kdož třeba ani netuší co Meteoservis WM je, přidávám odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikace vše dozvědět a taky si ji stáhnout. A teď už se vrhněme na novinky v nové verzi s označením 1.45, která je určena výhradně uživatelům PocketPC zařízení.

Optimalizace automatické aktualizace hlavních (předpovědních) dat
V posledních dnech docházelo k výpadku resp. zpožďování hlavních předpovědních dat. Ty tak byly k dispozici s mnoha-hodinovým zpožděním. Na funkci programu to sice velký vliv nemá, protože se výstupy modelů např. z 6:00 a 12:00 zase tolik neliší, ale průvodním jevem byla snaha aplikace o načtení nových (čerstvějších) dat, které v té době již měly být k dispozici. Aplikace tak provádí další pokus o jejich načtení, např. o hodinu později, až do okamžiku, kdy jsou data aktuální.
Vzhledem k onomu zpožďování to však znamená větší nároky na přenesená data (dotazy na server, zda jsou nová data již k dispozici atd.).
Úspěšnou “obranou” pro ty, kdož nemají např. neomezené připojení k Internetu, je omezit stahování hlavních dat jen na “jednou denně” (viz nastavení v dialogu Možnosti -> Aktualizace dat) což tento problém alespoň částečně eliminuje.

V této nové verzi Meteoservisu je však princip aktualizace poněkud upraven tak, aby i v případě podobného zpožďování dat v budoucnu k těmto “zbytečným” datovým přenosům nedocházelo a nebo jen minimálně. Aplikace se nyní pokouší tato data stahovat jen zhruba 2 hodiny od termínu aktualizace a pokud se to nepodaří (data se sice podaří stáhnout, ale jsou stále “stará”) je termín aktualizace posunut ihned na termín další plánované aktualizace.

Integrace do programu S2U2 (Slide to Unlock)
Pro ty z vás, kteří aplikaci S2U2 znají či používají, nemá smysl ji nějak rozebírat. Pro ty ostatní jen uvedu, že jde o skvělou freeware aplikaci, určenou zejména pro zamykání vašeho PocketPC, tedy k “uzamčení” dotykového displeje proti nechtěným zásahům ve stylu iPhone. Aplikace také, ve spolupráci s dalším freeware programem téhož autora (S2V), umožňuje zobrazení volajícího (foto, Caller ID) a skvěle tak nahradí chabé řešení Microsoftu či aplikace podobné (např. PhotoContacts). Jen doplním, že vše podstatné a stažení najdete na oficiálních stránkách. Českou diskuzi k aplikaci S2U2 najdete například zde.

Meteoservis Meteoservis v S2U2

Jednou z dalších možností aplikace S2U2 je také funkce zobrazení ikony počasí na úvodní obrazovce (viz obrázek vpravo). Takže ihned po zapnutí displeje, ještě před odemčením PDA, údaje o počasí vidíte. Tato funkce je volitelná a samotná aplikace S2U2 umožňuje import těchto informací z různých ‘Weather’ programů. A jednou z možností je i tzv. custom-weather, čili možnost použít vlastní zdroj pro zobrazení počasí.

Této možnosti nyní využívá i Meteoservis WM, takže po aktivaci této volby v menu Možnosti -> Systémová nastavení se vám aktuální předpověď (ikona + údaj o teplotě) zobrazí na “odemykací” obrazovce S2U2. Zvolit si můžete buď ikonu standardní nebo dvojnásobné velikosti. Nezapoměňte ale, že (stejně jako v aplikaci samotné) jde o předpověď na nejbližší cca. 3 hodiny a ne o aktuální stav počasí.

Nový Meteoservis WM 1.45 můžete stahovat ze stránek produktu.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>