Meteoservis – vše o počasí pod jednou střechou

Chcete-li pustit vodu, otočíte kohoutkem. Když je vám zima, oblečete se. A když chcete dostat perfektní a fundované informace o počasí, navštívíte Meteoservis. Stejně automaticky a podvědomě. A není divu, když zde zjistíte vše potřebné. Meteoservis vám o počasí zprostředkuje vše důležité a přidá i fundovaný slovní doprovod.

Dnes už je informací o počasí plná prdel, digitální teploměr má skoro každý, satelitní snímky jsou přístupné veřejnosti. Pro neznalého ale možná až příliš. Zorientovat se v tom všem, pro toho, kdo hledá jednoduchou odpověď na otázku “jak bude?”, je někdy až příliš složité. A tak jsem si po letech zkoušení a prověřování vytvořil Meteoservis, jež čerpá ze stránek s informacemi o počasí, které považuji za dobré, relevantní a kvalitní. A navíc k těmto informacím pravidelně přidávám kometovaný stav počasí, jeho další předpokládaný vývoj a předpověď včetně prognózy na delší období a ostatní informace o počasí, pramenící z mé dlouholeté osobní zkušenosti.

Cílem Meteoservisu je vám uceleně a přehledně prezentovat všechny důležité meteorologické informace z veřejně přístupných zdrojů tak, abyste se mohli vždy vracet a vždy zde najít aktuální informace o počasí, vývoji situace a našli zde i předpověď počasí na další dny – vše na jednom místě. Informace jsou tématicky rozděleny, stačí jen kliknout na adekvátní záložku na hlavní liště. Prezentované informace pocházejí z mých nejoblíbenějších a časem prověřených zdrojů, které sám, coby amatérský meteo-nadšenec, používám již delší dobu.

K dispozici je i úsporná mobilní verze s optimalizací na minimální datovou náročnost, která je zobrazena automaticky při přístupu na stránky Meteoservisu z vašeho mobilního telefonu či PDA zařízení, takže služeb Meteoservisu můžete využívat kdekoliv a kdykoliv. Více se o počasí pro mobilní zařízení dočtete v tomto článku.

Meteoservis
Meteoservis je tu pro vás už po několik měsíců a jeho podoba se stále krystalizuje. Přidávány jsou nové zdroje dat, ať už jde o předpovědní modely nebo, jako právě nedávno, o nové mapy srážek nad našim územím, jež jsou kombinací výstupů meteorologických radarů a pozemních srážkoměrů. Vylepšení doznaly i povodňové informace a stavy a průtoky na vodních tocích. Také proto, že tyto informace o hrozících povodních opět nabývají na důležitosti. Prostřednictvím tzv. hlásné a předpovědní povodňové služby můžete nejen zjistit aktuální stav daného toku, ale k dispozici je i modelová předpověď vodního stavu a průtoku v nadcházejících hodinách.

Ale Meteoservis nabízí spoustu dalších užitečných informací o aktuálním stavu počasí a synoptické situaci. Přehled o srážkách prostřednictvím radarových či satelitních snímků a samozřejmě i předpověď počasí na nejbližší období i výhled na období delší. Prostě vše nezbytné a vše zabaleno do příjemného a intuitivního prostředí s vysvětlujícím textem – vše pod jednou střechou.

Navštivte Meteoservis a připojte se ke stovkám spokojených návštěvníkům i vy.
Mnou komentované počasí a jeho další vývoj je k dispozici i ve formě RSS kanálu.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>