Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.90 pro Windows Phone – nadílka nových možností

Po delší době vychází nová verze pro Windows Phone zařízení. Tentokrát však nejde jen o kosmetické úpravy či opravy drobných nedostatků, ale o poctivou majoritní verzi, která přináší mnoho nových možností a funkcí. Lepší aktualizace dat, nové a lepší satelitní snímky a také vymodlené informace o časech východu či západu Slunce.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zatím zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Nová verze s označením 2.90 je již nyní dostupná ve Windows Phone Store a stávající uživatelé, kteří mají zařízení s WP8, ji také obdrží formou standardní aktualizace během několika dní a nebo si můžete provést aktualizaci ručně, a mít tak novou verzi ihned. No a teď už konečně následuje stručný popis novinek a změn.

Hlavní tj. předpovědní data jsou nyní aktualizována až 4x denně, takže máte vždy k dispozici čerstvou předpověď každých 6 hodin. K dispozici tak jsou všechny běhy numerického modelu. To se však netýká bezplatné edice Lite, kde máte k dispozici jen jednu hlavní aktualizaci předpovědních dat jako doposud.

Meteoservis Meteoservis

Nově jsou k dispozici speciální VIS-IR satelitní snímky České Republiky a blízkého okolí. Jde o kompozitní HRV/IR10.8 snímky, které jsou aktualizovány každých 15 minut a jsou k dispozici pouze během dne (v noci byste toho moc neviděli). Účelem těchto snímků je identifikovat zejména nízkou oblačnost a mlhu, což přijde právě v zimních měsících a při počasí plném inverzních situací vhod. Stejné snímky někteří jistě znají ze stránek ČHMÚ. Je to kombinace spektrálních kanálů HRV a IR10.8 blížící se vnímání lidským okem. Nízká až střední oblačnost, která je obecně teplejší, je zobrazena nažloutle, vysoká (chladnější) oblačnost je zobrazena bíle až modře. Vegetací pokrytý terén zeleně, voda tmavě modře. Pomocí těchto snímků tak můžete odhalit ten pravý důvod, proč někdy Meteoservis (a předpověď obecně) ukazuje samé ikony sluníčka a relativně vysoké teploty, ale ve skutečnosti je zataženo, mlhavo či dokonce mrholí a je chladno. Vznik nízké inverzní oblačnosti nelze spolehlivě předpovědět. Jde o místní jev, který ale může zásadním způsobem ovlivnit jak počasí, tak i teplotu. Než tedy příště začnete nadávat, přečtěte si prosím něco o této problematice a nebo se koukněte právě na tyto nové satelitní snímky.

Meteoservis Meteoservis

K dispozici jsou nyní také informace o východu a západu Slunce, kterou mnozí postrádali. Tato informace je dostupná vždy pro aktuálně vybrané místo. Čas východu ☼↑ a západu ☼↓ slunce je zobrazován na stránce Detailní předpověď – jak je patrno z obrázku. Čas východu a západu slunce pro aktuální den je také zobrazen na inovované stránce Oblíbená místa v sekci Informace o místě.

Meteoservis Meteoservis

Z dalších změn už jen krátce:
Na inovované stránce Oblíbená místa lze nyní také rychle přidat/odebrat aktuální místo do/z oblíbených a změnit související nastavení místa. Jen připomínám, že stránka Oblíbená místa je rychle dostupná kliknutím na symbol ⊚ hned vedle názvu aktuálního místa nebo na název samotný.
Vybrat informace na stránce Aktuální stav počasí nebo změnit jejich pořadí lze rychle kliknutím na ikonu ‚ozubené kolo‘ na této stránce.
Do grafů byly pro lepší čitelnost přidány značky oddělující jednotlivé dny.
Spousta dalších drobných grafických změn, interních vylepšení a oprav chybiček…

Tolik tedy zběžný popis novinek. Prakticky všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice. Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>