Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.82 pro Windows Phone – ještě lepší informace o počasí

Obsahem této aktualizace je zejména vylepšení a sjednocení zobrazení všech informací o aktuálním stavu počasí. Rozdíl je patrný zejména u radarových snímků České i Slovenské republiky. Vylepšeno a zdokonaleno bylo také zobrazení detailu snímku, kde je možno nastavit průhlednost radarové vrstvy oproti podkladové mapě.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů a výsledek pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Takže na rozdíl od většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Meteoservis je zatím zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone 7.x/8.x a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.


Popis novinek nejlépe vynikne při porovnání nové verze se zobrazením u verze předchozí. Vylepšeno a sjednoceno bylo zobrazení informací na stránce Aktuální stav počasí. Každý obrázek nyní obsahuje štítek s informací o čase, ke kterému se daný snímek vztahuje. Informace o čase snímku tak už není jeho součástí, ale je stále k dispozici, navíc v přehledné a jednotné formě. Na obrázku vlevo vidíte předchozí verzi aplikace, na pravé straně pak ekvivalentní zobrazení ve verzi nové.
Jistě si také všimnete, že zobrazení radarových snímků ČR a SR je nyní kvalitnější a detailnější resp. ve vyšším rozlišení. Zejména zobrazení radarových snímků Slovenska doznalo razantnější změny. Toto kvalitnější zobrazení je použito také při zobrazení těchto snímků na široké dlaždici nebo zamykací obrazovce (pokud vyberete typ ‚Aktuální počasí‘ kdy je zobrazen pouze celý tj. široký snímek).

Meteoservis

Změny jsou také na stránce zobrazení detailu snímku. Zde je nyní možno nastavit průhlednost radaru u snímků ČR a SR tj. průhlednost radarové vrstvy oproti podkladové mapě. Nově je možno ovládat pohyb mezi snímky pomocí gest. Posunutí (obrázku) doleva či doprava pro pohyb mezi snímky. Přidržením prstu na obrázku spustíte animace snímků. Drobnost ale občas se hodí…

Meteoservis


Poslední viditelnou změnou je vylepšení satelitních snímků Evropy, které jsou nyní kvalitnější a detailnější. Jsou ve větším rozlišení a zabírají také větší území. Navíc, aktualizace těchto snímků je nyní každých 15 minut (oproti dřívějším 30 minutám). A opět, na obrázku vlevo vidíte předchozí verzi aplikace, na pravé straně pak ekvivalentní zobrazení ve verzi nové.

Meteoservis

Tolik tedy zběžný popis novinek. Všechny nové funkce a možnosti jsou dostupné i u bezplatné Lite edice. Přeji hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

2 komentáře(ů) Meteoservis 2.82 pro Windows Phone – ještě lepší informace o počasí

  • Tom02

    Vážený vývojáři,
    nikdy nereaguji na žádné, ani urážlivé komentáře na Android, Apple, aj. jenže váš pohled se totálně zhoršil a donutil mě reagovat.
    Váš program jsem používal už na WM2003SE a jelikož jsem totálně netechnický typ, nikdy jsem nepoužíval programy jinak než oficiální a pro mě jednoduchou cestou. Sám jsem doporučil program cca 10-ti různým uživatelům jednak kvůli českému vývoji(taky proto, že jste z Moravy 🙂 ), ale taky protože šlo vidět vaše zapálení do kvality oproti kvantity. Pak jste přešel s vývojem pouze na Windows Mobile a vývoj pro Android jste nechal na někom jiném a na rovinu odsunul na druhou kolej. Nikdo z mých známých již vaši aplikaci (včetně mě) nepoužívá a já sám kdybych nezaplatil dost peněz nákupem různých aplikací zvažoval přechod k Windows Mobile. Možná by stálo za to přehodnotit názor na krádeže na androidu a přestat se opírat o mediální masáž co vám to tlačí do hlavy. Ano nějací tu jsou, jako všude, ale určitě to není většina (taky mě nezajímá průměrný plat v ČR když ho většina nedostává) Možná byste byl překvapen, kolik lidí by si váš program zakoupilo, kdyby fungoval tak skvěle, jako kdysi, kdy neměl konkurenci. Taky víc zapálení pro věc a méně náznaků typu na android nic dělat nebudu, vždyť tady většina jen krade, atd. by neškodila. Přeji, ať se změní váš přístup a naše obliba vašeho programu. S přátelským pozdravem Tom02 (z Ostravy)

  • Pro Windows Mobile se už dávno nevyvíjí. Mé aktivity teď primárně směřují na OS Windows Phone. Pro Android se Meteoservis vyvíjí ve sploupráci s kolegou. Můj názor na OS Android není výsledkem masáže, jak se mylně domníváte, ale výsledkem vlastní zkušenosti a dokonce i výsledkem zkušeností kolegy, který Android primárně využívá a vyvíjí pro něj. To, že uživatele Androidu jsou zvyklí na „nákup“ za pěk prstů je známý fakt. Nicméně já osobně s tím nic nesvedu a abych se přiznal, vlastně ani nevím, k jakému verdiktu bych měl odle Vás dojít a co jste tímto komentářem vlastně sledoval. S pozdravem Hujer.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>