Meteoservis 2.40 (WP) – rychlý výběr a správa oblíbených míst

Hlavní novinkou nové verze Meteoservisu pro platformu Windows Phone je podpora oblíbených míst, což uvítají zejména více zcestovalí uživatelé, kteří tak mohou jednoduše a rychle změnit nastavenou lokaci pro předpověď počasí výběrem ze seznamu oblíbených lokací. A nebo se třeba jenom rychle podívat, jaké počasí se chystá v jejich rodném městě po návratu z cest. Od teď už žádné složité nastavování…


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android. Pro systém Android je těsně před uvedením zcela nová a kompletně přepracovaná verze, kterou vám již brzy představíme. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na časté otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Hlavní novinkou, a prakticky taky jedinou, v nové verzi Meteoservisu je podpora oblíbených míst (favorites). Nyní můžete rychle spravovat svá oblíbená místa a také se mezi nimi rychle “přepínat”. Správa seznamu oblíbených míst probíhá na stránce Nastavení – Místa. Zde můžete přidat či odebrat zvolené místo do/z oblíbených a nebo můžete ze seznamu přímo vybrat svou oblíbenou lokalitu. Tento seznam aktivujete výběrem položky ‘Oblíbená místa’ z nabídky států a nebo jej zvolit z menu. Klasický postup tedy je: najděte vaše místo/město, nastavte eventuálně jeho název či kompenzaci teploty, a poté jej přidejte do oblíbených pomocí tlačítka se znaménkem + (plus). Obdobným způsobem lze místo ze seznamu oblíbených také odstranit (tlačítko se symbolem ‘minus’). Chcete-li procházet či spravovat pouze vaše oblíbená místa, zvolte položku ‘Oblíbená místa’ z nabídky států a nebo z menu, odkud můžete jednotlivá místa rychle odstranit a nebo je zvolit pro zobrazení.

Meteoservis

Pokud již máte seznam vašich oblíbených míst vytvořen (viz předchozí krok), tedy přidali jste do něj alespoň jedno místo, můžete kdykoliv rychle vybrat místo pro předpověď počasí ze seznamu vašich oblíbených míst. Tento seznam aktivujete pomocí hlavní nabídky aplikace anebo jednoduše klepněte na název místa zobrazeného v záhlaví. Pomocí zobrazené stránky pro výběr oblíbeného místa můžete také zapnout automatické zjišťování vaší pozice, bez nutnosti toto provádět v Nastavení aplikace.

Meteoservis

(Poznámka: automatické zjišťování vaší pozice není k dispozici v bezplatné Lite edici)

Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store (Marketplace), které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>