Meteoservis 2.15 – drobná vylepšení pro Windows Phone 8 a 7.8

V nové verzi tentokrát nenajdete žádnou novou funkci, ale došlo zejména k vylepšení procesu aktualizací dat na pozadí a také byl graficky vylepšen vzhled aktivní dlaždice tzv. LiveTile. Nejvíce si toho zřejmě všimnou uživatele Windows Phone 8 a nebo WP7.8 zařízení a to zejména těch s rozlišením displeje větším než je WVGA tj. 480×800 pixelů. Nově je možno použít i malou velikost dlaždice.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android (nová verze je v přípravě). Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Jak už jsem úvodem zmínil, došlo zejména k vylepšení procesu aktualizací dat, které probíhají na pozadí, je-li LiveTile aktivní. Graficky byl vylepšen vzhled aktivní dlaždice a to zejména použitím ikon počasí s větším rozlišením, takže i na zařízeních s WXGA či 720P displejem je nyní zobrazení textu i ikony počasí na dlaždici kvalitnější. Ikony s vyšším rozlišením jsou také použity v samotné aplikaci.

K dispozici je nyní také malá dlaždice (ta nejmenší dostupná velikost), která zobrazuje pouze ikonu počasí a v předchozí verzi toto nefungovalo správně (zobrazována byla jen “zmenšenina” s nečitelným textem apod.). Možnost nastavit malou dlaždici mají samozřejmě jen zařízení s operačním systémem Windows Phone 7.8 a vyšším. Ostatní WP zařízeni využívají pouze jedinou (standardní) velikost dlaždice. S implementací velké dlaždice, na kterou možná někteří z vás čekají, se počítá až do samostatné verze pro Windows Phone 8 a to zejména vzhledem k paměťovým omezením u úloh na pozadí v případě WP7.x.

Na obrázku níže postřehnou vnímavější jedinci rozdíl v kvalitě zobrazené ikony či textu. Vlevo postaru, napravo nově:

Meteoservis

Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store (Marketplace), které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>