Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.10 pro Windows Phone s podporou geolokace

Nová verze tentokrát přináší zejména novou funkci, po které mnoho uživatelů volalo. K dispozici je nově automatický výběr místa pro předpověď podle vaší aktuální pozice, tzv. dynamická lokace, takže aplikace sama vždy zvolí nejbližší referenční místo/město podle vaší aktuální polohy. Nově lze také zobrazit vaší aktuální pozici na mapě také v zobrazení radarových snímků ČR a SR.


Meteoservis je jiné počasí. Aplikaci vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se bude počasí měnit v průběhu dne či noci. Meteoservis je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Jak už bylo zmíněno, tento update přináší zejména nové funkce z oblasti geolokace, po kterých uživatelé již nějakou dobu volali. Tyto nové možnosti jsou samozřejmě plně funkční jen v případě, že má uživatel systémovou funkci „Zjišťování polohy“ (Location Services) zapnutou a je také zapnutá v nastavení samotné aplikace Meteoservis.

Nově tedy můžete použít automatický výběr místa pro předpověď počasí podle vaší aktuální pozice (tzv. dynamickou lokaci), kdy aplikace sama vždy zvolí nejbližší referenční místo/město podle vaší aktuální polohy a vy tak máte k dispozici vždy předpověď pro aktuální lokalitu, v níž se zrovna nacházíte. Funkci aktivujete výběrem položky ‘Automaticky’ z nabídky států na stránce Nastavení(Místa). Nastavené kompenzace teplot pro jednotlivá místa, zůstanou zachovány i v tomto režimu. To znamená, že například po návratu do vašeho rodného města bude automaticky nastavena správně i vámi definovaná kompenzace teploty. Tato funkce je k dispozici pouze pro standardní a Pro edici a není tedy možno ji využít v bezplatné Lite edici.

Druhou novinkou je možnost zobrazení vaší aktuální pozice na stránce detailu radarových snímků ČR a SR. Vaše pozice je zaznačena do snímku formou ‚kříže‘ a vy tak můžete rychle identifikovat vaši momentální polohu např. vzhledem k blížícím se srážkám. Tato funkce je standardně zapnuta, ale je možno ji deaktivovat na stránce zobrazení detailu snímku v menu.

Meteoservis Meteoservis

Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Aplikaci Meteoservis pro Windows Phone nainstalujete prostřednictvím odkazů na Windows Phone Store (Marketplace), které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>