Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.10 pro Android – nové počasí v edici Lite, Standard a Pro

Nová verze aplikace Meteoservis v edici Lite pro platformu Google Android vzbudila rozporuplné reakce. Vyslyšeli jsme vaše připomínky a názory, a přichází významný update této aplikace s novými realistickými ikonami počasí. A současně byly také konečně vydány dvě další edice s rozšířenými a komplexními informacemi o počasí a také s předpovědí na delší období.


Aplikaci Meteoservis vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech. Meteoservis je zatím zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone a Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Meteoservis
Až doposud byla pro OS Android k dispozici pouze bezplatná Lite edice. Nově je však aplikace Meteoservis k dispozici v několika edicích, které se liší svými možnostmi a množstvím zobrazovaných údajů – stejně jako je tomu už delší dobu u platformy Windows Phone. Bezplatná edice Meteoservis Lite je určena pro nenáročné uživatele, kterým nevadí méně informací či omezení některých funkcí. Aktualizace předpovědi zde probíhá jen jednou denně a zobrazuje se předpověď jen na 3 dny dopředu. K dispozici jsou pouze základní údaje o aktuálním stavu počasí a počet snímků historie je omezen na 12. K dispozici není funkce automatického zjišťování vaší polohy tzv. dynamická lokace a neposkytuje se technická podpora při problémech.

Naopak, pro náročnější uživatele je určena edice Meteoservis Pro, která obsahuje komplexní informace o aktuálním počasí a další detailní informace. Uživatelé v této rozšířené edice najdou předpověď na 5 dní aktualizovanou 4x denně. K dispozici je jak mapa bleskové aktivity v Evropě či synoptická situace, tak další údaje a grafy numerického předpovědního modelu. Ocení ji zejména amatérští meteorologové, nadšenci a fandové sledování počasí.

Uprostřed stojí tzv. standardní edice, pojmenovaná prostě Meteoservis, určená pro běžné uživatele, která obsahuje všechny nejdůležitější informace o počasí. Tato standardní edice je určena pro běžné uživatele a obsahuje kompletní předpověď na 5 dní aktualizovanou minimálně 4x denně a všechny nejdůležitější informace o aktuálním stavu počasí. Neobsahuje však některé další speciální informace jako je synoptická situace, mapa blesků, graf tlaku či teplot na hladině 850hPa ani nástroje pro analýzu předpovědi.

Přečtěte si detailní popis jednotlivých edicí a porovnejte jejich funkce.

Meteoservis Meteoservis
Meteoservis Meteoservis
Meteoservis Meteoservis
Meteoservis Meteoservis
Meteoservis Meteoservis

Meteoservis využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený numerický model jako zdroj předpovědních dat se zaměřením hlavně na území České republiky a Slovenska. Jde o kvalitní a relativně velice spolehlivou předpověď počasí. Nezapomínejte však, že jde stále jen o předpověď, takže se ne vždy stoprocentně shoduje s realitou. Na rozdíl od většiny podobných aplikací, Meteoservis nečerpá údaje o předpovědi z jiných meteo-serverů či webů, ale sám interpretuje výstupy numerických modelů. Zobrazuje se množství srážek v daném intervalu, atmosférický tlak a také tzv. pociťovaná teplota (Windchill/HeatIndex).

Aplikace umoňuje nastavení kompenzace teploty pro vybrané místo např. pro vyrovnání teplejšího mikroklimatu uvnitř větších měst apod. K dispozici jsou také informace o východu ☼↑ a západu ☼↓ slunce a nové satelitní snímky ČR a blízkého okolí identifikující nízkou oblačnost a mlhu. K dispozici jsou také další pokročilé informace o aktuálním stavu počasí jako je synoptická situace v Evropě, aktuální teploty v ČR a SR a nebo mapa bleskové aktivity. Další údaje a informace budou postupně v dalších verzích přibývat. Samozřejmostí je neustálý vývoj a rozšiřování aplikace, oficiální stránky a diskuzní fórum.

Tolik tedy zběžný popis novinek. Přeji Vám hodně radosti a užitku z používání aplikace.

Aplikaci Meteoservis pro Android nainstalujete prostřednictvím obchodu Google Play a nebo prostřednictvím odkazů, které najdete na této stránce.

Užitečné odkazy:
Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace a sledování počasí na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>