Poslední komentáře

    No comments.

Meteoservis 2.0 – počasí pro Windows Phone nové generace

Od roku 2008 se datuje vývoj mobilní aplikace Meteoservis pro předpověď a sledování počasí, jež se stále rozvíjí a zdokonaluje a v současnosti ji aktivně využívá již více než 60000 uživatelů. Po roce přichází na svět zcela nová verze pro platformu Windows Phone a to hned v několika edicích.


Meteoservis je jiné počasí. Aplikaci vyvíjí tým profesionálních vývojářů s dlouholetou zkušeností s meteorologií. Meteoservis pracuje přímo s výstupy numerických modelů, sám je interpretuje a pak předkládá jako „vlastní“ předpověď. Základem je detailní předpověď počasí ve tříhodinových intervalech, takže máte vždy dokonalý přehled o tom, jak se bude počasí měnit v průběhu dne či noci. Meteoservis je primárně určený Čechům a Slovákům, či spíše je zaměřen specificky na území České a Slovenské republiky a je k dispozici pro platformu Windows Phone nebo Google Android. Kompletní informace o aplikaci Meteoservis a odpovědi na nejčastější otázky najdete na oficiálních stránkách aplikace.

Meteoservis
Nová generace této aplikace přichází hned s několika novinkami. Když teď odhlédnu od nových funkcí či možností samotné aplikace, je tou největší změnou rozdělení do několika edicí. Aplikace je nově k dispozici v několika edicích, které se liší svými možnostmi a množstvím zobrazovaných údajů. Bezplatná edice Meteoservis Lite je určena pro nenáročné uživatele, kterým nevadí méně informací či omezení některých funkcí. Naopak, pro náročnější uživatele je určena edice Meteoservis Pro, která obsahuje komplexní informace o aktuálním počasí a další detailní informace a již brzy také nástroje pro analýzu předpovědi počasí. Uprostřed stojí tzv. standardní edice, určená pro běžné uživatele, která obsahuje všechny nejdůležitější informace o počasí. Přečtěte si detailní popis jednotlivých edicí a porovnejte jejich funkce. Jednotlivé edice se také liší cenou, ale před zakoupením si můžete stáhnout zkušební verzi a vše nejdříve vyzkoušet. Edice Meteoservis Lite je k dispozici zcela zdarma.

Další novinkou je lokalizace uživatelského prostředí. K dispozici jsou zatím tři jazykové verze. Standardní čeština a nově pak angličtina a slovenština. V případě zájmu a v dalších verzích se počítá s jejich rozšíření o ještě další nejrozšířenější jazykové mutace.

Jak bylo řečeno, aplikace je k dispozici nejen pro platformu Windows Phone, ale i Google Android. Samozřejmostí je zohlednění zvyklostí a standardů prezentace a ovládání pro jednotlivé operační systémy. Některé funkce se ale mohou u jednotlivých platforem poněkud lišit a nebo nemusí být (byť dočasně) k dispozici. Snahou samozřejmě je zpřístupnit a sjednotit postupně všechny funkce na všech platformách. Těsně před dokončením je zcela nová a podstatně vylepšená verze pro OS Android a bude již brzo také vydána. Do té doby je k dispozici stávající verze aplikace tzv. první generace 1.x., která je zcela zdarma.

Meteoservis pro Windows Phone doznal ve verzi 2.0 celkem významých změn uživatelského prostředí, které teď ještě více naplňuje znaky Microsoft Design Language (Metro). Uživatel si navíc může vypnutím zobrazování obrázku v záhlaví přizpůsobit prostředí tomuto standardu ještě striktněji – otázkou je, či ku prospěchu věci či nikoliv. Osobně nejsem zastáncem těchto striktních zásad a jejich „záměrné“ porušování (jako třeba kompozice na zlatý řez) vidím někdy docela přínosným.

V aplikaci samozřejmě najdete novinek více a také se rozšířil okruh zobrazovaných informací. K dispozici je například mapa bleskové aktivity v Evropě. A již brzy bude v nejvyšší edici k dispozici i nástroj pro analýzu předpovědi počasí, který na své dokončení ještě čeká. Samozřejmě se počítá s vývojem a rozšiřováním aplikace a možností i nadále a také s podporou pro nové Windows Phone 8 prostředí.

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis využívá veřejně přístupný, ale kvalitní a léty ověřený numerický model jako zdroj předpovědních dat se zaměřením hlavně na území České republiky a Slovenska. Jde o kvalitní a relativně velice spolehlivou předpověď počasí. A hlavně, nezapomínejte, že jde stále jen o předpověď počasí a aplikace nemůže ovlivnit chování přírody. Prezentovaná předpověď počasí je výstupem numerických modelů, takže se ne vždy stoprocentně shoduje s realitou. Ostatně, tak to u prognózy chodí.

Závěrem Vám přeji hodně radosti a užitku z používání aplikace.
Užitečné odkazy:

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>