Meteoservis 1.20 pro Android – kvalitnější snímky a další vylepšení

Po delší době tu máme novou verzi této oblíbené freeware aplikace pro sledování počasí určenou pro neustále se rozrůstající komunitu Android uživatelů. Vylepšeny byly radarové a satelitní snímky, zobrazování widgetů a další drobné novinky. A samozřejmě došlo i na opravu drobných chybiček.


Pro ty, kdo netuší co Meteoservis je, je zde odkaz na oficiální stránky projektu, kde se lze o této freeware aplikace pro Android a Windows Mobile vše dozvědět.

Co je nového?
Nových možností není mnoho a jsou vesměs snadno uchopitelné, proto to dneska vezmeme jen v rychlosti. Víc vám jistě napoví i níže zobrazené obrázky.

Satelitní a radarové snímky jsou nově k dispozici ve dvou stupních kvality, což vám nyní umožňuje vybrat si mezi obrázkem méně kvalitním, ale datově menším a obrázkem kvalitnějším, nicméně poněkud datově objemnějším. Kvalitnější obrázky jsou zejména vhodné pro velké VGA/WVGA displeje, kde menší snímky vypadají poněkud rozplizle. Pro QVGA displeje je volba kvalitnějších obrázků jen plýtvání datovými přenosy.

Z dalších nových vlastností a změn vybírám:
• Opravena aktualizace widgetu po restartu (android 2.3)
• Možnost volby jednotky rychlosti větru
• Oprava nastavení kompenzace teploty (záporné hodnoty)
• Kosmetická změna stylu tlačítek pro posun obrázků (ikon)
• Možnost nastavení průhlednosti a barvy textu widgetu
• Opravena chyba připojení k Internetu při Roamingu
• Další drobná vylepšení a opravu chybiček

Meteoservis Meteoservis

Meteoservis Meteoservis

Teď už nezbývá než si novou verzi aplikace Meteoservis stáhnout a nainstalovat. Jak je u Androidu obvyklé, aplikaci najdete také na Android Marketu, odkud ji lze standardním způsobem nainstalovat. Pro pokročilé uživatele je určena možnost přímého stažení APK souboru na stránkách projektu.


Oficiální stránky projektu (kompletní popis aplikace, stažení APK, příspěvky)
Android Market (PC nebo instalace přímo z mobilu)
Diskuzní fórum k aplikaci
Fanklub aplikace na Facebooku


A nezapomeňte: Aplikace Meteoservis je šířena jako freeware, je tedy zcela zdarma. Příspěvky jsou samozřejmě vítány a budeme rádi když na další vývoj, údržbu a provoz projektu přispějete jakoukoliv částkou.

6 komentářů Meteoservis 1.20 pro Android – kvalitnější snímky a další vylepšení

 • Roman Sitkey

  Vynikajúca aplikácia, hlavne som spokojný s presnosťou predpovedí. Vďaka .

 • nous

  Pouzivam uz dlouho, ale co jsem zahodil telefon s windows a presel na android, mrzi me titerne pismo na karte s grafem pocasi ( konkretne teploty jsou opravdu pidi male ) proc je datum vetsim pismem nez teplota netusim 🙁 jestli je to dano mym rozlisenim ? mam LG OO 320*480. Take je skoda, ze se uz neda nastavit defaultni obrazovka s grafem hned po spusteni.
  Snad se nekdy dosckam.
  nous

 • Pavel P.

  Dobry den,
  chtel jsem se zeptat na ikonu ,,panacka,, u teplot pocasi.
  Predem dekuji za odpoved.

 • Jde o tzv. pociťovanou teplotu známou taky jako Windchill a nebo (v létě) tzv. Heat-Index.

 • Miro

  Pre Android by som privítal možnosť doplniť destinácie podľa vlastnej úvahy tak, ako je to možné u WM. Je to v dohľadnej dobe aktuálne? Pozdravujem a držím palce. Od počiatku (WM) je to výborná aplikácia. Dík. Miro Bratislava

 • dalid

  Miro – Vsak pokial ma mesto ICAO kod, mozes si ho tam doplnit manualne ak ho nenajdes v zozname uz preddefinovanych miest.

Napsat komentář

Můžete použít tyto HTML tagy

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>